gaat. Natuurlijk. We vergeten niet de positieve dingen die hij in de loop der jaren voor Ajax gedaan heeft. Laten we dié in goede herinnering houden. Maar geen einde van dit relaas zonder een woord van bewonde ring jegens speciaal ons dagelijks bestuur voor de wijze waarop het in de achter ons liggende jaren het probleem-Cruijff zovele malen het hoofd heeft weten te bieden. Dinsdag 21 augustus jl. kwam de Ledenraad opnieuw bijeen met een bespreking van de reglementswijzigingen als voornaamste doel. Afwezig waren: de heer C. Bouwens (mét bericht van verhinde ring) en de heer G. P. Keizer zonder een dergelijke melding). Met de notulen aangaande de vergadering dd. 20 juni jl. kon men, behoudens een kleine wijziging, accoord gaan en waar er verder geen stukken waren binnen gekomen, werd meteen aan het werk van de Reglementscommissie, bestaande uit de heren A. de Wit, E. W. Catz, J. Lambregts en H. G. A. Timman be gonnen. Deze had als opdracht gekregen de bestudering van art. 20 sub d, art. 22 betreffende de leeftijdsgrens, aangevuld met een onderzoek naar onvolkomenheden. Wel wat de hoofdpunten betreft is het dan zo geworden dat (art. 16 resp. art. 20 d) de Commissaris Betaald Voetbal is ver vangen door de Commissaris Algemene Zaken, wiens werkzaam heden aldus zijn geformuleerd: Hij is plaatsvervangend voor zitter. Bij ontstentenis van overige bestuursleden neemt hij hun taak waar. Hij is belast met die taken, welke in overleg met hem, door het dagelijks bestuur hem zijn opgedragen. Ten aanzien van art. 22 was voorgesteld dat kandidaten voor de ledenraad moesten voldoen aan de voorwaarde dat zij op 15 sep tember van het jaar van verkiezing de leeftijd van 67 jaar nog niet hebben bereikt. Hierop was een ander voorstel gevolgd nl. om zulks dan ook van toepassing te doen zijn ten aanzien van bestuursleden (eventueel niet gekozen uit de ledenraad). Maar de vergadering verklaarde bij meerderheid van stemmen noch voor de ledenraad, noch ten aanzien van bestuursleden voor een leeftijdsbegrenzing te gevoelen en slechts degene te willen kiezen men capabel acht. In artikel 4 (soorten lidmaatschap) werd ten aanzien van de leeftijd om werkend lid te kunnen worden gebracht deze ge bracht van 18 op 19 jaar, in verband waarmede tevens werd bepaald dat Junior-leden A zij zijn, die op 1 september de leef tijd van 16 jaar, doch nog niet die van 19 jaar hebben bereikt. Een verandering verder in dit art. 4 is (alinea 8) dat in het ver volg gesproken wordt van: Pupillen A zijn zij die op 1 september de leeftijd van 10 jaar doch nog niet de leeftijd van 12 jaar hebben bereikt. Pupillen B zijn zij die op 1 september de leeftijd van 8 jaar doch nog niet de leeftijd van 10 jaar hebben bereikt. Volgens art. 9 zijn er voortaan alleen nog: Junior-leden; de letters A, B en C vervallen. Een wijziging in art. 28 betekent dat vanaf heden voor de elf tallen ressorterende onder de keuze-commissie amateur-senioren voetbal de aanvoerders en hun plaatsvervangers voor de Ie com petitiewedstrijd door deze commissie worden aangewezen. Daar in wordt alleen wijziging gebracht als de noodzaak daartoe blijkt. Artikel 48 heeft een andere aanhef gekregen. Deze luidt: De stembiljetten ingeleverd door de leden van de algemene ver gadering voor de verkiezing van de leden van de ledenraad zijn alleen geldig indien hierop evenveel stemmen op kandidaten worden uitgebracht als vacatures moeten worden vervuld. Art. 54 vervalt evenals de laatste zin van art. 10 HR. Zo was het in grote lijnen. Statuten en Huishoudelijk Reglement zullen binnen niet al te lange tijd in een nieuwe uitgave ver schijnen. Bij de rondvraag ontwikkelde zich nog een levendige discussie, waaraan praktisch allen deelnamen en waarbij onderwerpen als (vooral) het nieuwe clubgebouw op Voorland, het afscheid van Sjaak Swart, de gebeurtenissen rond Johan Cruijff en andere belangrijke zaken ter sprake kwamen. Ver over twaalven viel de laatste hamerslag van voorzitter Van Praag, waarna er nog gelegenheid was het glas te heffen ter ere van And ré Kraan, in verband met diens verjaardag. Na afloop van de wedstrijd FC GroningenAjax mocht onze doelman HEINZ STUY, uit handen van de voorzitter Sectie Be taald Voetbal, de TONNY VAN LEEUWEN-TROFEE in ontvangst nemen als beloning van zijn werk als doelverdediger seizoen 1972-1973, zijnde de minst (slechts 18 keer) gepasseerde kee per in Nederland. Heinz speelde overigens in deze ontmoeting niet mee wegens een schouderblessure, (foto hierboven) HEINZ alle hulde en alsnog van harte gefeliciteerd met deze bijzondere onderscheiding. En veel succes in het nieuwe seizoen natuurlijk! We hebben nog een verzuim goed te maken; in onze vorige Kroniek werd vergeten onze nieuwe trainer (voor de amateurs) CEES GROOT een woord van welkom toe te roepen. Nu is Cees in de Ajax-kringen geen onbekende doch we hadden van het aanvaarden van zijn functie als oefenmeester toch wel even melding moeten maken. Dit nu alsnog. Met onze verontschuldiging Cees, veel succes! Op 18 september a.s. hoopt TJERK DE MUNNIK zijn NEGEN TIGSTE verjaardag te herdenken. In leeftijd de nestor der Ajacieden zijnde, behoort hij bovendien, sinds 1910 lid zijnde, alszodanig tevens tot de SENIORES van onze club. Eén dag later HENK HORDIJK 80 jaar!! Beiden vanaf deze plaats onze hartelijke gelukwensen, mede namens u, dachten we. Ten aanzien van de verdiensten voor Ajax ligt er tussen beiden een groot verschil. Tjerk was meer de man voor het clubleven, heeft ook diverse functies bekleed o.a. tweede secretaris en 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 3