tot besluit J. GERRITSEN tegen. Met iemand die iets van voetbal afweet, praat ik wel eens, maar niet met mensen die alleen maar naar me toe komen omdat anderen zeggen: kijk, daar zit Henk Hordijk, die heeft vroeger in Ajax gevoetbald! Vragen ze me dan: „Heeft u in Ajax gevoetbald?" Dan zeg ik: nee hoor, dat is mijn broer ge weest maar ik niet (lacht) Ja, ja, veel mensen kennen mij nog. O ja, die laatste finale voor de Europa Cup. Voor mij een grote tegenvaller hoor, nee dat was niet best. Maar die avond gaat de telefoon bij mijn schoondochter en wordt er naar Jaap ge vraagd. Jaap was er niet. Begint die persoon aan de andere kant van de lijn te klagen over de slechte wedstrijd en zegt: „Nee, geef mij dan maar Henk Hordijk van vroeger, die kon nog eens voetballen!!" (Henk lacht) Ja, moet je je voorstellen, een wildvreemde die gaat klagen tegen mijn schoondochter over de finale tja. Soms ook, als Ajax niet zo goed gespeeld heeft, zeggen ze hier allemaal: ,Voor ons ben jij altijd nog de beste." Ach ja, onzin natuurlijk. Ik moet er altijd om lachen. Nou ja, laat ze maar Gezellig Zie je dat we nu toch alweer een uur zitten te praten? Wat gaat het toch snel allemaal. Nou ja, geen prater over voetbal en vooral Ajax valt enorm veel te zeggen. Nou, of ik mij Ajacied voel. Wat wil je na 60 jaar lidmaatschap Dan voel je je toch wel met Ajax verbonden. Het is er nog altijd reuze gezellig en iedereen kent me. Het is niet meer zoals vroeger, maar dat kan ook niet. 't Is anders geworden, maar daarom niet minder prettig! Jammer vind ik wel dat sinds de lichtinstallatie er is veel wed strijden in de avonduren worden gespeeld. Nee, dat kan ik niet meer opbrengen, 's Avonds blijf ik thuis. Ik hoop maar, dat de meeste wedstrijden op zondagmiddag gespeeld blijven worden. Dan ga ik altijd en drink in de rust een lekker kopje thee in de bestuurskamer. Na ruim een uur praten nemen we afscheid. „Dus jij bent Tijn Middendorp, niet waar? Ja, ik dacht al toen ik die naam zag staan in het clubblad, hoe kan dat nou, hij heet toch Tinus maar nu begrijp ik het. Toen je vader zei dat zijn zoon bij mij langs zou komen, dacht ik eerst bij me zelf: wat moet die hier nu zoe ken? Maar toen ging ik eens rekenen en dacht, ja, hij kan toch al grote zoons hebben, want Tinus is ongeveer even oud als mijn zoon Jaap. Wij ouderen denken wel eens dat jongeren niet mee tellen, potverdikkeme, tegenwoordig kun je met dertig jaar al directeur zijn. Reken maar de jongeren van thans kunnen heus wel wat. Ik las ook laatst dat stuk van Arie de Wit in het clubblad. Ja, dat interview dat was een goed stuk hoor Die Arie weet het wel ook een jonge vent hij zei daar goeie dingen in, kort, en zakelijk dat artikel zat goed in el kaar." Henk Hordijk brengt mij naar de lift. Onderweg wijst hij mij nog eens op het prachtige uitzicht. „Mooi hè! Ik had ook liever aan deze kant (uitzicht IJsselmeer) een kamer gehad. Bij mij is het uitzicht doods vergeleken met hier waar je het verkeer alsmaar voorbij kan zien gaan. Dat leeft hé? Maar ja, je kunt niet alles hebben. Nou, tot ziens, ik zie je nog wel eens in de bestuurs kamer TIJN MIDDENDORP Aan de LEDEN VAN DE BORDJESCLUB wordt medegedeeld dat er op dinsdag 18 september a.s. om 17.00 uur gelegenheid bestaat in het Ajax-Restaurant onze TJERK DE MUNNIK te feli citeren met zijn 90ste verjaardag. Gaarne hopen wij dat velen hem de hand komen schudden, waar bij wij aantekenen dat ook andere bekenden van de jarige uiter aard van harte welkom zijn. De TOTO-COMMISSIE deelt mede dat vrijdagsavonds de toto- formulieren VÓÓR 20.00 UUR in haar bezit moeten zijn, aange zien de tijd van inlevering bij de Sport-toto is vervroegd. Ongetwijfeld wilt u uw medewerking hieraan geven, zodat de heer Kubin c.s. niet in moeilijkheden resp. tijdnood komen. In een kleine kring van Ajacieden e.a. toevend, waarbij o.a. Ere lid Gerard de Jongh, werd ons in het oor gefluisterd dat laatst genoemde kortgeleden 80 jaar geworden is. Toen we hem alsnog gelukwensten en daarbij zijn vitaliteit prezen, moesten wij be loven in tegenstelling tot de aansporing van anderen van die verjaardag etc. geen, hóógstens „in-het-klein"melding te maken in het clubblad. Wat hadden wij anders van deze beschei den Ajacied, wiens verdiensten voor zijn club vooral in het or ganisatorische vlak lagen (o.a. 2e penningmeester 1927-1932, 1e penningmeester 1932-1934, 2e secretaris 1936-1940 en ver der vol activiteit in het clublevenanders kunnen verwachten. Gerard hield ik het kort genoeg?), namens je vele Ajax-vrien- den nog een reeks van jaren in een goede gezondheid teege- wenst. Wat Jong-Ajax aangaat zij op de valreep nog melding gemaakt van een 61 overwinning op de Jonge-Volewijckers. Hoewel qua resultaat natuurlijk een aanzienlijke verbetering vergeleken met de wedstrijd tegen FC Den Haag, was er speltechnisch nog wel het een en ander op aan te merken. Het is nog bouwen, bouwen, bouwen, waarbij natuurlijk nog veel werk verzet moet worden. Als de wil er maar is Zij nog vermeld dat Seegers vier goals maakte (2 strafschop pen en Kuiper alsmede Afdeling A Sparta 2 Volendam 2 Feyenoord 2 FC Den Haag 2 FC Amsterdam 1 Excelsior 2 Ajax 2 Haarlem 2 AZ '67 1 Telstar 2 SVV 2 Fortuna VI. 2 De Volewijckers 2 ACCOUNTANCY BELASTINGZAKEN ADMINISTRATIES Kostverlorenhof 123, Amstelveen, tel. 430474 Zand elk één. 2 0 0 4 7— 2 1 1 0 3 61 1 1 0 3 5— 1 1 1 0 3 4— 2 1 0 0 2 5— 1 0 2 0 2 O 1 O 1 0 1 2 7— 5 1 0 1 2 7— 6 0 1 0 1 1— 1 0 1 1 1 1— 4 0 1 1 1 2— 6 0 0 2 0 2— 9 0 0 2 0 211 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 22