Hoe u van een eeuwig verliezende toto-deelnemer, een bekendstaande expert wordt en ook nog een gratis Ajax-souvenier meepikt U bent een strateeg. U neemt onmiddellijk een abonnement op Voetbal International/Goal. En na 'n paar weken zijn de resultaten al waarneembaar. Van de maffe weet-niet, was-dat-buitenspel, wie-is-die-speler, de scheidsrechter- zal-wel-gelijk-hebben-zondagmiddag-kijker, groeit u naar de vorm toe van de man die gerespekteerd wordt om zijn scherpe en terechte kommentaren. Uw inzicht is dan ook gerijpt door de gedegen analyses en het nieuws achter het nieuws in Voetbal International/Goal. Haarscherpe kleurenfoto's hebben u wijzer gemaakt. En die scholing gaat elke week door. Uw kennis van zaken blijkt ook op de tribune, waar men maar al te graag een plaatsje naast, onder of boven u kiest. Een half jaar later is het slechts uw bescheidenheid die u weerhoudt het team van Studio Sport in uw eentje te vervangen. Allemaal gekheid, maar met een kern van waarheid, natuurlijk. Voetbal International/Goal wordt met geweldige inzet en enthousiasme gemaakt. Door kenners. Voor kenners. GRATIS SPORTSOUVENIER Wie abonnee wordt op Voetbal International/Goal ont vangt gratis een wimpel van een der eredivisieclubs. Voor de goede orde: een nieuwe abonnee is iemand die de laatste drie maanden niet in onze administratie voorkwam. VOETBAL INTERNATIONAL/GOAL HET aktuele voetbalblad in kleur met meer dan 360.000 lezers. Per week. Slechts 11,25 per drie maanden. NIEUWE BINNENWEG 165 - ROTTERDAM WAARDEBON voor gratis voetbalwimpel Perfekt idee. Ik abonneer mij voor 11,25 per drie maan den op Voetbal International/Goal. Als toekomstig expert ontvang ik de voetbalwimpel no Naam: Adres: Plaats: Stuur deze bon in een OPEN envelop, ZONDER POST ZEGEL, aan Voetbal International/Goal, Antwoordnum mer 2995, Amsterdam. De nummers van de voetbalwimpels zijn: 37 Ajax 38 Feyenoord 39 PSV 40 Twente 41 Sparta 42 Den Haag 43 Eagles 44 MVV 45 Groningen 46 NAC 47 NEC 48 AZ '67 50 Telstar 51 Amsterdam 52 Utrecht 53 Haarlem 56 Roda JC 57 Graafschap Nederlands elftal? O ja, verschillende keren, ik geloof neger maal. De eerste wedstrijd ging tegen Zweden: 31 winst. Daar na nog drie keer tegen de Belgen, maar ik weet niet meer teger welke landen nog meer. Ik had bijna tien keer gespeeld (teger Denemarken). Maar toen ging ik met Ajax op zomertoer naai Zwitserland en dan had ik hier vandaan naar Denemarker moeten reizen. Daar voelde ik weinig voor. Dus is het bij neger keer gebleven. Ja, ook hier herinneringen. In één van de eerste interlands na de oorlog speelde ik een slechte wedstrijd, il< kwam bijna niet aan de bal. Dat schreef de pers ook. Maar weel je hoe dat kwam? (Henk gaat staan) Kijk, onze rechtsbinner (Ruffelse van Sparta) was niet zo'n erg jonge voetballer meer en kwam veel te weinig terug om de linkshalf af te stoppen. Dus had ik constant twéé man tegenover me. Gewoonlijk stelde ik mij altijd zó op, dat de tegenstander de bal alleen maar vóór mij heen kon plaatsen en nooit achter me. Ik geloof dat jij ook we een beetje verstand van voetballen hebt dus hoef ik je eigenlijk niet te vertellen dat wanneer de bal achter-je-om naar de tegen stander wordt geplaatst, je verloren bent. Dus stelde ik mij altijc zó op (Henk Hordijk legt het mij met breed armgezwaai er schietbewegingen met de rechterbeen uitgebreid uit) dat de ba vóór me langs moest worden geplaatst. Maar ja, nu kwam ik niet aan de bal. Och ja, er zijn nog zoveel leuke herinneringen aan successen maar veel staat daarover in die oude clubbladen. Daar kan je alles nog in terugvinden. Getraind heb ik bijna altijd met Jack Reynolds. Ja, geweldig, Reynolds was zélf een goede VOETBALLER. Niet zo zeer eer prater, maar hij kon je precies alles voordoen, je echt voetballer leren. Wat tegenwoordig die trainers allemaal niet moeten kun nen. En daarbij dan die pers. Altijd maar die vragen moeten beantwoorden. Zo ook Michels in Spanje. Daar is het nog vee erger. Lijkt mij verschrikkelijk. Ja, Reynolds was erg goed, Ik herinner mij ook nog Harry Rose als trainer, maar dal is niet van lange duur geweest. Veel gevoetbald met Wim Vol kers, Jan de Boer, Fons Pelser, Eddy Hamel, eh en nog vele anderen natuurlijk. Allemaal erg goed. Volkers ook, echt een „vakman" op voetbalgebied. Ja, ik was toch ook niet slecht, dacht ik. Maar ja, dat kon ook bijna niet anders. Van jongs-af aan voetbalde ik al. leder vrij uur werd er gespeeld. Vroeger heb ik vaak zonder werk gezeten en bleef er zo veel vrije tijc over. En altijd voetballen, nooit iets anders. Ik herinner mij een grasveld bij het Concertgebouw. Het gebeurde dan wel dat werklui, die daar bezig waren, ook een half uurtje meespeelden. Ja, jongen, op straat leer je voetballen. Broer Het huidige voetbal prachtig hè. Zoals afgelopen zondag tegen FC Amsterdam, wat heeft het publiek genoten wat een goals, wat een snelheid nee, dat zag je vroeger niet. Goals, als welke nu tegen FC Amsterdam gemaakt werden, waren bij ons uitzonderingen. Ja, het was een fijne wedstrijd. Het publiek was toch dik tevreden Tijdens een wedstrijd ben ik toch wel een beetje nerveus, hoor. Niet voor de uitslag, maar ja, al die mensen om je heen, die drukte op de trappen nou ja; misschien telt de ouderdom ook wel mee. Gedurende een wedstrijd zie ik wel eens dingen, die ik anders zou doen. Zo'n Rep bijvoorbeeld, die met alle geweld langs die back van FC Amsterdam wilde komen. Ach nee, moet ie niet doen. Maar ja, Rep is nog jong en reken maar dat die jonge voetballers, ook zo'n Neeskens, elke zondag weer wat meer leren. Dat weet ik nog wel van mij zelf. Iedere wedstrijd is anders en iedere keer leer je er wat bij. Ajax heeft momenteel een prachtig elftal. Het zijn elf sterren. En zo constant allemaal. Nooit een echt zwakke wedstrijd. Maar ja, Ajax zal heus wel eens een jaartje minder succesvol zijn. Dat geloof ik vast. Ik lees dat ook wel eens in het clubblad. Het kan toch ook bijna niet anders. Maar ik geloof ook dat een terugslag nooit lang zal duren. Daarvoor is Ajax veel te goed. Hier in huis praat ik bijna niet met anderen over voetballen. Sóms wel ja; ik kom nog wel eens aanhangers van Sparta 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 20