rondom de jeugd B. V. v/h P. BINDT ZONEN dat blijft je bij. Of de terugkeer van Ajax naar de eerste klasse. In 1917 geloof ik. (De ploeg was helaas in 1914 gedegradeerd. Red.) In die tijd was Egeman voorzitter en Grootmeyer secre taris. Het voetbal van nu valt niet te vergelijken met vroeger. Zovéél beter is het geworden. Vooral sneller. Ja, prachtig. Mooie goals, goeie voetballers. Zoals Neeskens en Mühren, nou, geweldig hoor. Natuurlijk is het jammer dat Johan Cruijff weg is maar ja, hij heeft misschien wel gelijk. Al hij elders veel meer geld kan verdienen, nou ja Overigens vind ik het publiek bij het voet bal vaak verschrikkelijk. Vreselijk agressief, weinig tolerant en een taal die men soms uitkraamt, dat had je vroeger niet. Ik ge loof en dat klinkt misschien vreemd, dat binnen 20 jaar het voetbal over de kop is. Dan komt bijna niemand meer naar het stadion. Kijk eens naar het wielrennen. Daar komen ook weinigen meer naar toe. Ik voorzie hetzelfde bij het voetballen. Vroeger had je bij wielerwedstrijden bomvolle stadions. Kijk nu eens Bij het voetballen loopt de publieke belangstelling ook ziender ogen terug. Ik voorzie dat de hockeysport erg populair gaat worden. Daar is enorm veel belangstelling voor. leder jaar komen er meer elftallen bij. En wat voor een propaganda levert dat toernooi in Amstelveen niet? Nee, m.i. is de hockeysport in op mars. Ik zal het echter niet meer meemaken. Want het zal nog wel even duren." Wanneer ik aanstalten maak om het gesprek te beëindigen, zegt Tjerk: ,,lk wil nog wel graag zeggen dat ik alle respect en bewon dering heb voor de manier waarop het bestuur zijn werk ver richt. Je moet toch tegenwoordig van goede huize zijn om die zware taak goed te volbrengen. Ook rond al die affaires met Johan Cruijff heeft het bestuur uitstekend werk verricht. Het valt heus niet mee om al die problemen goed op te lossen. Nog- maal alle respect daarvoor!" TIJN MIDDENDORP ZILVEREN BOTTER TOERNOOI TE VOLENDAM 4-5 AUGUSTUS Het Volendamse Zilveren Botter Toernooi is in de laatste jaren uitgegroeid tot een zeer goede traditie. Een toernooi ook dat kan wedijveren met andere internationale jeugdtoernooien, die jaar lijks in ons land plaats vinden. En dat niet alleen vanwege de perfecte organisatie, maar ook omdat het in het vriendelijke dorp aan de boorden van het IJsselmeer goed toeven is. Volen- dam, waarvan een dichter gezegd heeft: Ik ruik de geur van vis en vers gerookte aal." Volendam neemt in onze Nederlandse voetbalgemeenschap nu eenmaal een geheel eigen plaats in. De „wijdbroeken" zijn in de goede zin van het woord „anders dan anderen". Hun eigen karakter betekent ook hun eigen kracht. Maar nu terzake. Ons eerste juniorenteam kwam niet verder dan een vijfde plaats. Een wat mager resultaat wellicht. Echter dient men niet te vergeten dat nog een aantal weken vóór de compe titie, dit in opbouw zijnde elftal nog geen definitieve gestalte had gekregen, aangezien onze jeugdtrainer, de heer Van Daal, nog steeds aan het experimenteren (was) is met een aantal nieuwe krachten, die in onze gelederen weer hun weg moeten vinden. De opbouw van een nieuwe A1-formatie vergt tijd en in deze periode valt het Zilveren Botter Toernooi. Neem nu de voor Ajax uitermate beslissende wedstrijd tegen Sheffield Wednesday. Deze wedstrijd winnen betekende voor ons de finaleplaats. Het werd echter 00. En dan moet ik nóg denken aan de geweldige kans die Rob Kok enige minuten voor tijd kreeg om de bal in het Engelse doel te deponeren. Jammer. In elk geval is trainer Van Daal weer een stap dichter tot een wat meer omlijnde samenstelling van zijn formatie gekomen. Daarom ook was dit toernooi voor Ajax leerzaam. Aan onze Volendamse vrienden onze hartelijke dank voor hun grote gastvrijheid. Goede wijn behoeft geen krans. Dank aan het Volendam-bestuur i.e. Klaas Mühren en zijn talrijke volijverige medewerkers waaronder de ons toegevoegde leider, de heer Kes, die ook dit jaar weer Ajax in alles terzijde stond. Uitslagen: AjaxNAC 4—0 AjaxBrugge 1—3 AjaxADO 2—1 AjaxSheffield Wednesday 0—0 AjaxRot Weis Essen 5—0 J. H. H. AJAX JEUGDSELECTIE-TEAMS OP BEZOEK BIJ FEYENOORD Zaterdag 11 augustus jl. zijn onze jeugdselectie-elftallen, d.w.z. de A1-, B1- en C1-juniorenteams op bezoek bij Feyenoord geweest. Ook dit jaar hebben wij kunnen constateren, dat Feyenoord over een sterke jeugd beschikt, want alleen de C1 kwam met een overwinning uit de bus (01), terwijl onze A1 en B1 met respectievelijk 21 en 10 van de Feyenoord-jeugd verloren. Het resultaat van deze reeks ontmoetingen is noch voor de Rotterdammers noch voor Ajax belangrijk. Wat wel een rol speelt is, dat men in beide kampen de kracht heeft kunnen meten van de geselecteerde jeugdteams met het oog op de komende competitie en, met in het verschiet, een aantal natio nale en internationale jeugdtoernooien aan het einde van de competitie. Ook dit jaar had de Feyenoord jeugdleiding ons weer een gul onthaal bereid, waarbij de voorzitter van de Feyenoord jeugd commissie, de heer F. Blankemeyer, zich als een uiterst goed gastheer ontpopte. Maar dit was voor ons niet nieuw, want tus sen hun jeugdcommissie en de onze zijn in de loop van de jaren aangename en prettige contacten gegroeid. Feyenoord beschikt op het tegenover het Feyenoord-stadion gelegen Varkensoord over een goed geaccommodeerd jeugd centrum met een aantal prima velden, iets waaraan het ons bij Ajax momenteel helaas ontbreekt. Hopelijk zal daarin nu spoedig verandering gebracht worden. Mag ik besluiten de Feyenoord jeugdleiding van harte dank te zeggen voor de meer dan voortreffelijke ontvangst op Varken oord. J. H. H. HORECA- LEVERANTIES Slagroom Koffieroom Telefoon 2431 16 enz. 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 17