ajax amsterdam (holland) ajax salamis (griekenland) Leiders en spelers presenteren zich aan de 5000 mensen Na de succesvolle trip van het eerste elftal naar Athene, ont ving ons B-team de uitnodiging een wedstrijd tegen onze naam genoot in Salamis te komen spelen. Zo vertrokken dan 15 spelers en 3 begeleiders op 12 juni per Olympic Airways naar een voor hen onbekende bestemming. Wat leeswerk, kaarten en het nuttigen van drank en eten dan lan den we tegen 7 uur 's avonds in Athene. Na het beëindigen van de formaliteiten werden we verrast door een enthousiaste menig te van wel 600 a 700 mensen. De meesten uitgerust met vlaggen en bloemen, luid applaudiserend en ,,Ajax, Ajax" roepend. We waren er allemaal wat beduusd van, omdat we slechts het B-team waren, weliswaar met enige reeds bekende spelers, maar alleen de naam Ajax-Amsterdam gaf blijkbaar al reden tot deze grootse ontvangst. Onder de aanwezigen waren de burgemeester van Salamis, bestuursleden van de tegenpartij en onze oud-trainer Vic Buckingham. In een speciaal met rood witte bloemen en vlaggen versierde bus ging het via Athene en Piraeus per boot naar het eiland Salamis. Een eiland met 20.000 inwoners, maar met slechts één hotel en één voetbalveld. Wat ons op de kade te wachten stond was ongelooflijk! Zoveel enthousiaste mensen die, alsmaar klappend en handen gevend, luid scandeerden: ,,Ajax! Ajax!". Zo ging de bus, gevolgd door zo'n 20 claxonerende auto's en een 50 tal brommers, door het dorp, waar iedereen was uitgelopen om grote broer" Ajax te begroeten. Na deze triomfale intocht was het goed in het hotel even uit te rusten en het eten smaakte, na een gezellig drankje, dan ook best. Het bleef de hele avond druk voor het hotel, want iedereen 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 6