de gaande man... gereikt. Dat de clubs de beker wel onderling zullen uitwisselen is nog niet besloten. Niettemin is die officiële erkenning als een succes voor Ajax te beschouwen, door haar gesteld als een alternatief voor de grote bezwaren verbonden aan de wedstrijden om de Wereld-Cup. Op 9 en 16 januari 1974 zal tegen de Italianen worden gespeeld. Uw bijzondere belangstelling vragen wij voorts voor de a.s. ver gaderingen zowel wat betreft de Ledenraad-bijeenkomst (4 sep tember) als de Algemene Vergadering op 14 september a.s. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat de Ledenraad op 21 augustus a.s. zal vergaderen, speciaal met betrekking tot wijzigingen in ons Huishoudelijk Reglement. Wel wat dan deze eerste Kroniek in het nieuwe seizoen betreft tevens de eerste in de nieuwe jaargang van ons clubblad dachten we er zo'n beetje te zijn echter niet alvorens de velen die ons hun instemming betuigden met het CUP-NUMMER, hartelijk dank te zeggen voor de prettige woorden. Mogen we daarbij speciaal de naam van Phida Wolffoud-admini- strateur van Feyenoord, vermelden die, nu verbonden aan de krant ,,Het Zuiden", onder het opschrift ,,Ajax, 'n tornado in rood en wit" de loftrompet blaast. Wij zullen zijn ode hier niet helemaal herhalen, doch volstaan met het slot: Prachtige beelden bekoren het oog van het blad en alle belangrijke bekergebeurtenissen zijn geconterfeit in kloeke fotografieën, waaruit eens en te meer naar voren komt dat dit Ajax toch wel een allesmachtige organisatie is. Het is onmogelijk de vele fraaie beelden in woorden te verklanken, doch dat de samenstellers van dit speciale Cup-blad eer van hun werk hebben staat als een paal boven NAP. Hartelijk dank, Ajax-vrienden, voor dit blad, en mijn eer biedig respect aan de samenstellers ervan." Aan hen die dit misschien niet weten, kunnen we nog vertellen dat ook ten tijde van de heer W.'s werkzaamheden bij Feyenoord er altijd een bijzonder goede verhouding is geweest. Misschien omdat Phida van origin een Amsterdammer is?? Hoe het ook zij, wij stellen zijn lofzang zeer op prijs. Mogen we hier tot slot dan nog opmerken, dat een redacteur in zo'n geval als dat van het Cup-nummer, nu wel wat kan uit denken en zeggen: zó moet het worden maar de technische uitvoering maakt dan óók wel deel uit van: de samenstellers. Met andere woorden gaarne laten wij in de complimenten die de redactie bereikten de mensen van Drukkerij Grafica delen die o.l.v. de heer Wim van Steenbergen Jr. een stuk werk hebben geleverd van hoge kwaliteit. Daarvoor hier: HULDE! De heer N. Klok heeft laten weten dat hij wegens omstandig heden bedankt als lid van de Jeugd-Commissie. Dit is bijzonder jammer. Nico was een belangrijke schakel in deze actieve com missie. Een woord van dank en waardering voor het vele dat hij voor de Ajax-jeugd deed mag hier zeker niet ontbreken. Ook de heer L. Schappert als lid van de Toto-Commissie heeft medegedeeld zijn taak als zodanig te willen beëindigen. Aan hem eveneens de erkentelijkheid van Ajax voor zijn langjarig belang rijke werk. Dat was het dan met dank voor uw aandacht. T. M. Sr. Zijn sportiviteit zullen wij nooit vergeten. Een Ajacied was hij voor honderd procent! Hij was Rood en Wit al, toen hij werd geboren, Hij werd in de wieg reeds aan trap'Ien gewend. Zijn opa en vader, zijn beide promotors, Die stuwden hem saam naar het Rood-Witte kamp. De liefde voor Ajax werd hem ingegoten, Zijn licht bescheen Ajax een Rood-Witte lamp De naam van die Kei hoef ik echt niet te noemen, De ware sportminnaar weet wie ik bedoel! De man, die ons wonderveel voetbalkunst toonde, Die prachtige goals maakte, en ook zo'n boel! Wat heeft Ajax toch aan die Kei veel te danken, Een fijn mens, een sieraad van Ajax was hij. Alleen al het zien van zijn enthousiasme Gaf 'n ieder zo'n vreugde hij maakte ons blij! Om ,,SJAKIE" werd et'lijke malen geroepen Hij was en hij blijft voor 't publiek een idool! Maar zoals aan alles in dit ondermaanse, Kwam ook voor vriend Sjakie een eind aan de jool. Nog éénmaal gaan wij onze Pako bejub'len, Voor hem is een afscheid georganiseerd: Een benefietmatch tegen Engelse vrienden, Waarmee onze Jacques Swart met recht wordt geëerd! Al is dit je einde als Ajax-vedette, Wij blijven je trouw, Sjaak, zoals jij Rood-Wit Wat jij ons gegeven hebt, blijft in ons leven Van harte bedankt, Sjaak blijf jaren nog fit! W. H. Dronkers 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 3