rondom de jeugd Na de competitie zijn er nog enige toernooien gespeeld, waar Ajax bijzonder goed voor de dag is gekomen. Verschillende eerste prijzen zijn door onze Ajax-jeugd naar Am sterdam mee terug gekomen. ADO-toernooi te Den Haag voor B- en C-junioren. De C-junioren behaalden de 1e prijs, de B-junioren de 2e prijs en samen de wisselprijs, net voor Feyenoord. Go Ahead-toernooi te Deventer voor B-junioren. Ook hier haalde Ajax de hoogste prijs weg. Helaas ontbreken mij meer uitvoerige verslagen van beide toer nooien. CVV-toernooi te Rotterdam voor Al- en A2-pupillen. Wederom een 1e prijs. Toernooi te Croix (Frankrijk) voor B-junioren. Een elfde plaats. Zwaluwen-toernooi te Utrecht voor A- en B-junioren. De B-junio ren werden 1e en de A-junioren 2e. Voor verslagen van de drie laatstgenoemde toernooien hebben de begeleidende leiders gezorgd. H. BIJVANK Jr. CVV-pupillentoernooi Het pupillen-toernooi van het Rotterdamse CVV is een jaarlijks terugkerend voetbalgebeuren, dat meer dan honderd jongelui tussen de 10 en de 12 jaar een dag vol voetbalgenot bezorgt. Ook dit jaar weer. Onze Rotterdamse vrienden van CVV zijn uiterst goede gastheren. Zij beschikken daarbij over een fraaie accommodatie. Ook organisatorisch klopt de zaak als een bus. Al deze facetten in aanmerking nemend, ligt het voor de hand, dat het bij CVV goed toeven is. Dit jaar gingen onze A1- en A2-pupillen zowel in de A- als in de B-poule met de eerste prijs schoot èn de hoofdprijs: een prach tige bokaal. Onze grote rivaal Feyenoord bleven wij een neuslengte voor. Het komt nogal eens voor, dat een Ajax-junioren- of pupillenteam op een toernooi tegen een Feyenoord-equipe moet aantreden. Het zijn altijd prettige wedstrijden, die gekenmerkt worden door een gezonde rivaliteit en dit is een verheugende zaak. Ook de contacten tussen Feyenoord-jeugdleiders en die van Ajax zijn zonder meer uitstekend te noemen. Het is niet geheel ondienstig dit in deze kolommen eens te memoreren, omdat de ongezonde rivaliteit altijd in het leven geroepen wordt door de „aanhang" op de tribune of om het veld. Onze eerste twee pupillenelftallen hebben zich in de afgelopen periode niet onbetuigd gelaten, want niet alleen het eigen Ajax- pupillentoernooi op 12 mei jl. werd gewonnen, maar ook het Germaan-toernooi enige weken later. De leiding van de A-pupillen berust als sinds jaar en dag in handen van de heer Kamlag. Er lopen in deze gelederen een aantal talenten rond, die een belofte voor de toekomst inhouden. Kamlag blijft deze zaken altijd nuchter benaderen. ,,De toekomst zal het leren," zegt hij. De grote betekenis van zo'n uitspraak is, dat deze niet voor discussie vatbaar is. De uitslagen van het CVV-toernooi waren: Al-pupillen A2-pupi!len Ajax—CVV 10 Ajax—CVV 0—0 AjaxSparta 10 AjaxSparta 20 AjaxUnitas 20 AjaxUnitas 50 AjaxFeyenoord 00 AjaxFeyenoord 10 J. H. H. Zwaluwen-toernooi Ajax was uitgenodigd op een toernooi van Zwaluwen Vooruit in Utrecht. Zowel voor A- als B-junioren. De A-junioren speelden hun eerste wedstrijd tegen Union. Dit werd een 30 overwinning voor Ajax. De tweede wedstrijd werd een nederlaag. Met 10 werd verloren van de gastheren Zwa luwen Vooruit. Met het derde treffen ging het weer de goede kant uit; werd een 21 overwinning voor Ajax. De tegen stander was SDO uit Utrecht. De laatste ontmoeting moest gespeeld worden tegen Sporting '70, ook uit Utrecht. De wed strijd eindigde in een gelijkspel (11). Door deze uitslag ein digde Ajax op de tweede plaats achter Zwaluwen Vooruit. De B-junioren moesten hun eerste wedstrijd spelen tegen de gastheren. Dit werd een glanzende 40 overwinning voor Ajax. De volgende was een stuk zwaarder, de tegenstander was AFC uit Amsterdam. Het einde was een bril-stand 00. Vervolgens tegen Union uit Utrecht. Wederom een overwinning voor Ajax. Hier was de eindstand 30. Daar AFC tegen Zwaluwen Vooruit niet verder kwam dan een 11 gelijkspel, had na drie wed strijden Ajax 5 punten, AFC 4 punten, Zwaluwen Vooruit 3 pun ten, Union 2 punten en Sporting '70 0 punten. Bij een overwin ning van Ajax, was deze zeker van de eerste prijs. Deze wed strijd ging tegen Sporting '70, die nog geen enkele overwinning had behaald. Het werd een hele slechte vertoning. Bij de pauze zelfs een 10 achterstand. Na de rust, nadat de leider De Groot de jongens een waterbad had gegeven, ging het beter, hetgeen de einduitslag dan ook weergeeft. Deze werd 31 in ons voor deel, zodat Ajax met een 1e en 2e prijs alsmede een wisselbeker naar Amsterdam terugkeerde. Een succesrijke dag derhalve. De vakantie staat voor de meeste jongens en leiders voor de deur. In augustus hopen allen weer uitgerust aan de voetbalslag te kunnen beginnen. De leiders van dit toernooi (de heren Tak, Holsheimer, De Groot en Van Genderen) wensen allen een prettige vakantie toe. A. G. H. van Genderen Een der A-junioren over dit toernooi: Een A-jun.-combinatie verzamelde zich om half tien voor het Ajax-stadion om vandaar naar Utrecht te vertrekken. In de rij der namen van onze tegenstanders vonden wij geen bekende, dus daarom, meenden wij, zag het er vrij rooskleurig uit. Om 11.00 uur traden wij aan tegen Union. In de eerste helft probeerden wij met veel solo-acties succes te bereiken, wat echter niet lukte. Derhalve 00 bij de rust. In de tweede helft veel beter voetbal van onze zijde. Het werd dan ook een 30 overwinning door o.a. een schitterend doelpunt van Theo van Diepen. Om 12.10 uur tweede wedstrijd tegen Zwaluwen Vooruit. Met in ons achterhoofd nog de eerste wedstrijd, begonnen wij met vol goede moed. Een sterk aanvallend Ajax probeerde door veel schieten op een slechte keeper een graantje mee te pikken door een doelpunt. Er viel wel een goal, alleen niet vóór, maar tégen ons. Wat we ook probeerden, we konden deze achterstand niet meer wegwerken en verloren deze wedstrijd aldus met 10. Ons derde treffen was tegen Hercules (of was het SDO? Red.). We wonnen weer met 30 (of 21? Zie verslag hr. Van Gen deren. Red.) door spel dat Ajax waardig was. 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 18