het doelpunt té vroeg gevallen is. Ik zou dat zo niet durven beamen. Hierover spre kende zei Barry b.v. ongeveer dit: het ,,liep" niet meer, we draaiden stroever. Toen werd het zaak de voorsprong te be houden door het .achter" dicht te houden, met verder de opvatting dat, als we er toch nog een goal bij zouden maken, dit dan meegenomen zou zijn. En dan kan het zeker ook als een ver- Ik ben tot de ontdekking gekomen, dat ik en dit zeer tot mijn spijt in mijn dankwoord aan het slot van de receptie op zaterdag 2 juni jl. schromelijk vergeten ben daarin ook Ir. J. Lambregts te be trekken voor diens voortreffelijke leiding van deze ontvangst. Onze dank alsnog bij deze, Han! J. van Praag dienste worden aangemerkt, deze tactiek op zulk een voortreffelijke wijze te hebben uitgevoerd. De droge lucht? De spelers kwamen in derdaad zuurstof te kort. Misschien waren wij daarbij wat méér in het nadeel dan onze tegenstanders, zoals dat ook zou kunnen geld-en voor de hoge temperatuur. Zeker is dit een factor die ook in aan merking genomen zou moeten worden. Wat Juventus betreft met name de grote roep die daarvan uit ging, moet ik zeggen deze ploeg de volle negentig minu ten niet als een gevreesde tegenstander te hebben gezien. Dachten we, dat na de achterstand nu wel het accent op de aan val gelegd zou worden, neen, men bleef volharden in: sterk verdedigen met zo nu en dan een (veelal niet gevaarlijke) uit val om aldus de verklaring na afloop de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Ik dacht zo: of je nu met 10 danwel met 30 verliest neem dat risico en ga aanvallen! Deze defensieve houding van onze tegenstanders inspireerde de Ajax- spelers natuurlijk ook niet. Maar genoeg hierover. Een ander blij geluid is dat „France Foot ball" in Parijs (u weet dat dit de uit spraak betekent van sportjournalisten „all over the world") Ajax opnieuw en thans voor de vierde keer heeft uitgeroepen tot DE BESTE CLUB VAN EUROPA. Dit werd ons op de receptie door Mon sieur Zanoli medegedeeld. Dan wil ik thans overgaan, mede namens mijn bestuursleden, Cruijff c.s. te compli menteren met hun succes(sen), onze er kentelijkheid te betuigen voor de goede samenwerking met hen; er waren conflic- 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 9