van de voorzitter Op woensdagavond 30 mei jl. veroverde ons AJAX voor de DERDE KEER IN SUC CESSIE de EUROPESE BEKER VOOR LANDSKAMPIOENEN. Een feit waar mede spelers en bestuur, ja alles wat Ajax is, uiteraard zeer gelukkig is. Rekenen we daarbij het voor de 16de keer behalen van de landstitel, dan mag toch gezegd worden dat opnieuw door ons eerste elftal een weergaloze prestatie werd verricht. Helaas, in deze finale tegen Juventus uit Turijn, viel, behoudens de eerste twintig minuten, het spelpeil sterk tegen en was het voor toeschouwers resp. kijkers en in het bijzonder voor hen die met hoogge stemde verwachtingen de reis naar Belgra do maakten, een teleurstelling. (Al maakte de overwinning uiteindelijk veel goed!) Die teleurstelling betrof, in de hier en daar scherpe kritieken in pers, radio en tele visie, vooral het spel van Ajax. Ik zal de laatste zijn om te zeggen dat het wel een goede wedstrijd was, maar tegenover die zo juist aangehaalde kritiek zou ik toch ook nog wel wat anders willen stellen. De opmerkingen hier-en-daar, dat onze jongens het, na dat doelpunt van Rep en in ieder geval na zo'n twintig minuten spelen, wel geloofden, moet ik met klem bestrijden. Ik kan u voor de volle honderd procent verzekeren dat ons elftal zich uitstekend had voorbereid en er zéér op gebrand was de Europa Cup opnieuw naar Amsterdam te kunnen voeren. Kort voor het begin van de wedstrijd was ik nog in de kleedkamer waar ik de spe lers aantrof in een sterke concentratie gespannen en tot volle inzet bereid. Hoeveel blijdschap was er ook onder hen toen het doelpunt viel. Welk een vreugde hebben we ervaren na afloop door een ieder weer anders op eigen wijze geuit hier moeilijk weer te geven, maar ik kan u zeggen enorm. En laat ik dan hier ook nog eens herhalen wat ik op de receptie in het Hilton Hotel naar voren bracht: het binnenhalen van de Europa Cup is niet alleen een zaak van die laatste wedstrijd Denken we in dit verband nog eens aan de fantastische ont moetingen tegen Bayern München en Real Madrid elk op zich uitgesproken kan didaten voor een finale-plaats die we zo succesvol beëindigden. Hebben we daarnaast niet in de competitie-wedstrij den, o.a. tegen Feyenoord, Sparta, FC Twente e.a., spel laten zien, waarbij de uitroepen van verrukking der toeschou wers niet van de lucht waren en dat ons uiteindelijk het landskampioenschap dit seizoen bracht? Herinneren we ons het fraaie resultaat in de strijd om de Wereld beker alsmede de Super Cup Hoe we in vriendschappelijke wedstrijden ons kun nen hebben getoond, dat ons alom tot het sterkste clubelftal ter wereld bestempel de Welke club kan op deze succes sen bogen? Er zijn nog meer motieven aangevoerd met betrekking tot ons minder spectacu laire spel o.a. (dit niet van ons) dat 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 8