henri arie de wit: „voetbal is niet bet belangrijkste...." Gelet op het feit dat de laatste tijd van verschillende kanten ge suggereerd wordt, Ajax tegen te houden op zijn weg naar natio nale en internationale successen leek het mij nuttig om o.a. over dit punt eens te gaan praten met één van de jongere prominenten in Ajax. Ondanks zijn leeftijd (38) mag hij zich toch reeds lid van de Bordjesclub noemen hetgeen betekent dat hij al meer dan 25 jaar de club uit de Meer dient. Gezien zijn kom-af is dat ook niet zo vreemd, want Arie de Wit Sr. bekleedde ongeveer 24 jaar een bestuursfunctie. Junior werd dan ook al vroeg met het Rood en Wit geconfronteerd. Wanneer vader en moeder De Wit samen naar Ajax gingen, werd kleine Arie in de kinderwagen bij Ome Jan en moeder Lens neergezet en na de wedstrijd weer opgehaald Arie de Wit heeft nu twee jaar zitting in de financiële commissie, één van de belangrijkste organen in de organisatie van Ajax. Samen met Co Bouwens en Jan de Boer Sr. houdt hij toezicht op en geeft adviezen omtrent de financiën van Ajax. Dat het vaak om grote bedragen gaat, zal u niet verbazen. Op maandag 21 mei jl. tussen twaalf en twee uur zit ik tegen over Arie de Wit in zijn werkkamer ten kantore van Philippens Co. B.V. op Schiphol-Centrum. Grappig is in dit geval dat de reistijd naar de plaats van de ontmoeting ongeveer 1 minuut in beslag nam. Het toeval wil nl. dat mijn werkterrein op het zelfde terrein (luchtvracht) ligt en bovendien in het zelfde gebouw. De woorden zorgvuldig zoekend, de zinnen grammaticaal zo verant woord mogelijk uitsprekend, begint Arie over zijn tijd bij Ajax: ,,Tja, ik was er al vroeg bij. Kan ook bijna niet anders wan neer je vader 24 jaar een bestuursfunktie bekleedt en je voelt wat voor de voetballerijja, dan ga je zo gauw mogelijk in ,,de club van je vader" voetballen. Tien jaar was ik. Als welp. En daarna de normale procedure. Van de junioren A3 ging ik over naar Ajax 7. Toch lukte het me, langzaam maar zeker, wat hoger te komen: vijf jaar in Ajax 2, vele keren reserve bij het eerste team, maar ja, ik had Cor Geelhuizen voor me en dat was er één de tegenstander moest hem als het ware twaalf keer passeren en bij de dertiende keer kwam hij hem weer tegen. Cor was een goede verdediger. Daarom heb ik slechts één keer in het eerste als invaller mogen opdraven. In een bekerwedstrijd tegen Volendam. We verloren met 2O! Uiteindelijk zakte ik weer wat terug en eindigde mijn voetballoopbaan in Ajax 4. Ik was toen 28. Was toch wel een prachtige tijd altijd enorm fijn gevoetbald, veel trainers gehad nou, noem ze maar op: Reynolds, Crook, Thompson, Hummenberger, Kaufman, Spur- NIEUW is ons restaurant op de 1 e etage (Keuken open tot 1 uur s'nachts) Wij verzorgen bij u aan huis, kanioor of bedrijf: Diners - Lunches Recepties Koude buffetten Hors d'oevres en Cocktailsnacks Zondags gesloten geon, Jannie Veen enz. Voetballen heb ik geleerd van Reynolds, voor mij nog steeds de beste die Ajax ooit gehad heeft. Reynolds léérde iemand echt voetballen. Ook verschillende kampioen schappen meegemaaktja, het was een enorm fijne periode! Lid Financiële Commissie Maar ja, op een gegeven moment is het voorbij. Ik heb nog wel de eerste jaren van het betaalde voetbal meegemaakt. Nou ja, betaald voetbalveel viel er toen nog niet te verdienen. Maar goed, zo rond 1963 geloofde ik het wel. Het werd toen tennissen. Ook leuk. Uiteraard bleef ik wel aan Ajax verbonden. Dat wilde ik zelf ook. Gezien die geweldige tijd die ik als voetballer in Ajax had mogen meemaken vond ik het vanzelfsprekend dat ik iets voor Ajax terug zou doen. Op het moment dat Ajax een Ledenraad in het leven riep, werd ik daarin gekozen. Buiten het feit dat ik ooit zitting had in een commissie van goede diensten na de periode- Melchers, heb ik tot twee jaar terug geen andere funktie be kleed. Toen Wim Volkers zijn aandeel in Ajax met name: oe Financiële Commissie, welletjes vond, kreeg ik de uitnodiging zijn plaats over te nemen. Nu, na twee jaar, heb ik zeker geen spijt van mijn benoeming. In tegendeelik doe het graag, en och, zoveel werk is het nu ook weer niet. Voor lang niet alles wordt natuurlijk de commissie geraadpleegd. Alleen bij echte grote uit- RESTAURANT BEETHOVENSTRAAT 55 telefoon 791706-791715 amstarriam-7iiirl 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 20