dank u! We moeten eens reageren, in de vorm van een dankwoord, jegens hen, die zo veel belangstelling voor Ajax tonen, zo met ons medeleven door het sturen van b.v. kranten-uitknipsels, ge dichten (hele lange soms) bladen zenden, waarin het een of ander aangaande onze club voorkomt, ja zelfs bereikte ons uit 's Bosch van: Mustafa Furgut Deniz een geluidsband, waarop een door hem gecomponeerd Ajax-lied, zulks naar aanleiding van onze successen tegen Bayern München en Real Madrid. Als we dan zo maar een greep doen: een bijzonder hartelijke brief van de heer H. L. J. Toorenburg uit Rheden, reeds lang AOW-er, schrijft hij. Dat zal ook best, als hij zich nog herinnert: jongens kaartje ƒ0,10, later ƒ0,15zag ik Gupffert en De Natris spelen en behoorde HBS nog tot de prominenten Dat is héél lang geleden. Dan Hans Belt uit Gouda, die hetzomaar leuk vindt een brief aan Ajax te schrijven," met óók al een zelf gemaakt Ajax- lied (althans wat de tekst betreft) „Halleluja Ajacieden, club genoten, zet 'm op enz. De heer P. Mijnarends, tijdens diens verblijf in Zuid-Amerika ontdekte in het te Caracas verschijnende blad „El Nacional" een artikel over Ajax, daags voor de wedstrijd tegen Real Madrid, en knipte dit voor ons uit. Zo deed ook de heer Ch. Koopman uit Amstelveen toen hij in Spanje was (Costa del Sol) en in een Engels-talig blad Iberian Daily Sun" de kop zag: Ajax - a step from third European Cup". De heer H. W. Emons te Rome ontdekte in de plaatselijke Pers twee artikelen van de bekende Herrera (AC Milan); deze zag de wedstrijd Real MadridAjax. Tot de inzenders van dit soort materiaal behoort ook de Directie Culturele Samenwerking en Voorlichting Buitenland van het Ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag. Hoezeer we ook erkentelijk zijn voor deze bewijzen van genegen heid jegens Ajax, aan welke dankgevoelens wij hier uiting wil len geven, het is ons helaas niet mogelijk een en ander in ons clubblad op te nemen, althans niet direct. De diverse stukken worden echter bewaard en komen mogelijk t.z.t. toch nog eens van pas. Zo is dat ook met b.v. gedichten. De heer Dronkers heeft een Vondeliaanse prestatie verricht enorm, hoe krijgt hij het voor elkaar. Maar het onderwerp waarover hij spreekt willen wij verder laten rusten. Wel hartelijk dank. „Calimero" uit Den Helder stuurt poëzie uit „zijn dagboek". Heel leuk. Dank je wel! „Provi graaf" in het tijdschrift „Gelderland Nu" gewaagt er van dat de vergadering der Provinciale Staten van Gelderland (op woensdag te houden) veelal aan de omstandigheden van de voetballerij, met name Ajax, worden aangepast. Daar blijven voorstellen c.q. beslissingen op „hangen". Woensdag 30 mei neemt de voorzitter mr. H. W. Bloemers, Commissaris der Koningin, na ruim 16 jaar afscheid, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De vergadering zal een uur eerder beginnen want: Ajax in de finale! Met volle instemming scharen wij ons achter de slotwoorden van „Provi graaf" als hij daarin de hoop uitspreekt dat de andere finale, die van mr. Bloemers, daaronder niet zal lijden. Mr. Robert B. v. d. Biggerlaar uit Aalsmeer verhaalt van zijn ervaringen tijdens vakantie op Cyprus, waarbij het gaat om de controle (van buitenlanders) door de Turken. We citeren: „Wij hebben het volgende niet éénmaal, maar zeker een tiental malen meegemaakt: je moest stoppen, raampje werd opengedraaid en de wachtdoende soldaat vroeg: „Are you British?" „No," antwoordden wij, „from the Netherlands." Een volkomen wazige blik gaf aan dat men niet, of nauwe lijks, wist waar dat lag. De volgende verduidelijking van onze kant: „Holland" bracht soms iets meer herkenning, maar er was slechts één ding dat écht hielp en dat was het antwoord: „Ajax Amsterdam". Dan volgde een brede smile van herkenning! Er werd ogenblikkelijk gesalueerd en met een wijds armgebaar aangegeven dat er doorgereden kon worden, waarop goede reis gewenst werd." De heer Sieg Mouwes, uit Amstelveen, deelnemer aan de Tulpen- Rally 1973, reed tijdens de rit door Oost-Duitsland een beetje te hard; 60 km was voorgeschreven, hij ging om precies te zijn 190 km." „Iets wat minder schandelijk is dan het lijkt, omdat de Oostduitsers twee huizen met een schuur al als dorp be titelen, desondanks géén snelheidslimiet aangeven, doch wel aan het eind van het dorp een bordje „einde 60" zetten. Veel rijders hebben hiervoor trouwens een aantal Marken tol betaald. Goed, Mouwes ging op de bon, en werd ge maand een nogal dikke som ter plaatse te voldoen teneinde niet naar het cachot te worden gesleurd. Zuchtend opende hij zijn knap diplomatenkoffertje om de centjes te pakken, toen het gezicht van de Oostduitse veldwachter plots op klaarde bij het zien van een forse Ajax-sticker in het koffer tje. Die is ook wel goed, meneer, sprak de wetsdienaar, en stapte verheugd met de sticker henen zonder verder over de boete te praten Tenslotte de enige „inzending" die we voluit zouden willen plaatsen is een brief van „Aktie: Hulp Noord-lerland" te Utrecht, waar boven staat: Kroyf en Eedjax in Belfast. „Dat het een rotzooi is in Noord-lerland weten we allemaal. Maar dat de vechtende Rooms Katholieke en Protestantse jongens (en meisjes!) de strijdbijl begraven als Ajax ter sprake komt, is minder bekend. We hebben het vorige week zelf in Belfast kunnen zien. Boven de bedden van tientallen jongens hangt (vaak ingelijst) een fotokopie van een blad met handtekeningen van alle Ajax-spelers, naast de elftal foto's van Ajax (én AZ!) en een plaat van NFP-fotograaf Henk van Faassen waarop Cruijff midden tussen een groep je Ierse kinderen zit. Boven de bedden van meisjes zagen we echter meestal Johnnie Rep en Barry Hulshoff, die kennelijk iets hebben dat Ierse meisjesharten sneller doet slaan. Voor het eerst sinds vele jaren is er in 't hart van Belfast's onrustigste gebied, op de grens tussen de Falls (RK) en de Shankill Road (Prot.) één gemengd schoolelftal, dat vrijwel onoverwinnelijk aani schooltoernooien meedoet onder de naam ABE (Ajax-Belfast-Eleven). Vrijwel onopgemerkt in de stroom van successen heeft Ajax hier bij kinderen misschien wel het grootste, succesvolste resultaat behaald: een stuk levensvreugde èn eensgezind heid onder de kinderen van een door strijd verscheurde stad. Overigens mogen wij u ook niet onthouden dat Feyenoord en Sparta kennelijk ook een zekere aanhang in Noord- lerland hebben, want beide clubs blijken door aanwezige foto's en zelfs programmablaadjes eveneens bekend. Onno de Haan" Nogmaals allen, ook zij die eerder iets stuurden en hier niet genoemd werden, hartelijk dank. 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 19