onze amateurs old soldiers never die door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Ajax 3 Op 15 april ontvingen wij de reserves van De Spartaan. Aan vankelijk wogen de elftallen tegen elkaar op en er was een keepersfout voor nodig om de score te openen. Arie van Eyden maakte gebruik van deze vergissing 10). Een overtreding van onze doelman werd na de rust bestraft met een penalty, die door ex-DWS-speler Jan de Jong benut werd. Dit werd voor Ajax een prikkel en 't was Evert Berkman, attent meegekomen, die na keurig aangeven van Ton Meyers 21 scoorde. Jan Westerink tenslotte produceerde met een prachtig afstandschot onze derde treffer (31). UW 2 werd in Utrecht met goed voetbal reeds in de eerste helft totaal overklast. Door goals van Eddie Kuyper (2x), Jan de Koning en Jan van Doorn (penalty) werd het voor de thee reeds 04. Rolf Grootenboer zorgde na de pauze nog voor 05. Behalve de doelpuntenmakers vielen Jan van Doorn, Alex Janmaat en Freek Post op door een goede inzet en zuiver plaatsen. Met deze resultaten eindigde ons eerste amateurelftal op de tweede plaats achter Volendam. Dit elftal behaalde ook nog de eerste prijs in het WVHEDW- toernooi door overwinningen op 't Nederlands Schaatsteam A (42) met o.a. Ard Schenk, Jos Valentijn, Bennie Muller en Rob van Heeswijk als doelverdediger en Maccabi Nederland met 10 (Alex Janmaat schoot een vrije schop onhoudbaar in). Al met al leuke successen voor trainer H. Buskermolen. Vrijdagavond 27 april werd een ploeg uit West Bromwich FC Graeves met 51 verslagen. Ajax 4 wist zich in de reserve tweede klas KNVB te handhaven, on danks verlies in de laatste wedstrijd tegen WFC 2 (34). Het was een vreemde wedstrijd die twee strafschoppen tegen Ajax te zien gaf. Ajax 5 is nog steeds in felle strijd gewikkeld met Slotervaart 2. Het verschil bedraagt nog steeds één punt. Echter deze tweestrijd heeft al wel tot gevolg dat de afstand tot de concurrentie der mate groot is geworden, dat mochten wij tweede blijven, we in ieder geval voor promotiewedstrijden in aanmerking komen naar de reserve 4e klas KNVB. Van NFC 3 werd met 31 gewonnen. Het was een regelmatige zege met doelpunten van Jan Hoopman, Leo van Wijk en een eigen inzet der Amstelveners. Vermeldenswaard is nog wel dat junior A. Beerepoot, in de tweede helft vervanger van Leo van Wijk, zich verdienstelijk aanpaste bij de senioren. Op Riekerhaven werd het tegen KBV 3 een draw (00). Het was een wedstrijd die zich grotendeels op het middenveld af speelde en waarbij de referee aan beide zijden een doelpunt afkeurde. Tegen het reeds gedegradeerde Meteoor 3 werd het een 72 overwinning. Jan Hoopman zorgde voor de openings treffer, door de benen van de uitlopende keeper heen. Frans Grootenboer rondde een combinatie van Rob Rein met Rob v. Dekken vakkundig af (20), wat tevens de ruststand werd. Direct na de hervatting scoorden Jan Fleysman (30) en Henk de Jong. Fleysman (2x) en Henk de Jong met een daverend schot na een 1-2 combinatie, maakten de zeven goals vol. Ajax 6 bereikte een puntenverdeling tegen Aalsmeer 3. Het was een gelijk opgaande strijd, waarin Aalsmeer voor rust de leiding nam en Harry Sacksioni in de zestigste minuut voor de gelijkmaker zorgde (11). Van AFC 5 werd met 31 verloren. Wederom was het Harry Sacksioni die doelpuntte. Verder verwijzen we u naar de standen elders in dit blad, waar bij moet worden aangetekend dat de standen van Ajax 3 en 4 eindstanden zijn. NB Ons eerste amateurelftal heeft in het LFC-toernooi de 2e ronde bereikt, waarin het uit zal komen tegen Volendam. In de eerste ronde werd de organiserende vereniging LFC uit Leiden met 32 geklopt. Met de rust keken we zelfs nog tegen een 20 achterstand aan, omdat wij ons maar moeilijk konden aanpassen aan 't droge, ongelijke veld en de lange trap van de tegenstanders. Na de hervatting waren de rollen snel omgekeerd. Een lange trap van Hans de Vos bereikte Ton Meyers die dit goed afmaakte, Hans de Vos zelf zorgde voor de gelijkmaker, waarna Jan Westerink met een omhaal achterover voor de win nende goal zorgde. De achterhoede en de middenlinie gaven in die periode geen enkele kans meer weg. Volledigheidshalve vermelden wij nog dat de andere halve finale zal gaan tussen Sparta en JOS. Op 3 mei jl. bereikte onze Ere-voorzitter M. J. KOOLHAAS de respectabele leeftijd van 86 jaar! Marius, vanaf deze plaats namens geheel Ajax onze hartelijke gelukwensen, waarin wij gaarne ook je vrouw betrekken. De laatste jaren heb je getuige mogen zijn van de enorme Ajax- prestaties, als een voortzetting van de prachtige successen die ons aller dierbaar Rood en Wit behaalde in de tijd toen jij de voorzittershamer hanteerde. Gaarne hopen we, dat je nog lang met Door van de „Glorie onzer Amstelstad" zoals we Ajax in ons clublied bezingen, ge tuige mag zijn. Het kwam ons toevallig ter ore dat 15 mei a.s. A. TEN HERKEL sinds 1 juli 1916 Ajacied, zijn 80e verjaardag hoopt te vieren. Manus, de tolk zijnde van je talloze Ajax-vrienden, feliciteren we je hierdoor van harte met deze grote dag. Gaarne willen wij deze gelegenheid benutten eens onze bewon dering uit te spreken voor het feit dat je niet alleen praktisch altijd bij de wedstrijden van ons eerste elftal aanwezig bent, doch ook bij andere gelegenheden als b.v. het jaarlijkse feest van de Bordjesclub trouw acte de présence geeft ondanks dat je in Bergen (NH) woont en ondanks andere omstandig heden, die een gang naar good-oldi Mokum resp. onze Meer niet zó eenvoudig maken. Maar je bent één van de hele grote Ajacieden! We hopen je nog heel lang in de Ajax-kring te mogen zien. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 9