bezitters autokaarten wordt gevolgd Is er niet; iedere scheidsrechter handelt naar eigen inzicht Maar waar is de speler aan toe Dan, om op ExcelsiorAjax terug te komen; na de rust slaagde Johan Cruijff erin de bal achter doelman v. d. Roer te plaatsen en daar bleet het bij (O1 Aangezien Feyenoord in Haarlem (tegen Haarlem) niet verder kwam dan OO, is de stand van zaken nu zo, dat zondag 6 mei Ajax officieel Kampioen van Nederland kan zijn, indien zelf ge wonnen wordt van Sparta en Feyenoord 1 of 2 punten moet laten aan FC Amsterdam. Officieus Kampioen zijn we, in dien we aan de Middenweg de bewoners van Spangen er onder houden en Feyenoord de volle winst haalt. Deze kan ons in punten niet meer passeren. Het dan (bij eindigen met een gelijk aantal puntenin aanmerking komende doelsaldo is namelijk zó in ons voordeelniet te verwachten is dat Feyenoord in twee wedstrijden 28 of meer goals zal scoren. Hoewel dit clubblad tijdig ter perse moet vanwege de bericht geving aangaande het Pupillen-toernooi (denkt u er nog aan: 12 mei a.s.), hopen we een eventueel Landskampioenschap in deze uitgave nog zij het in het kort, te kunnen meenemen" Meer uitvoeriger natuurlijk in het volgende Ajax-Nieuws, waarin dan tevens het resultaat van 30 mei AJAX B is uitgespeeld. De eerste plaats werd net niet gehaald; die eiste FC Den Haag B voor zich op, waarmede wij de Hage naars nog wel complimenteren. Ja, we hebben het in deze kolommen al eens eerder gezegd: onze jongens hebben het dit seizoen zeker in de hand gehad om als Kampioen te eindigen. Er zijn wedstrijden verloren waar bij gelet op de meerderheid in het veld, dit meerdere malen de reactie: ONBEGRIJPELIJK tot resultaat had. Niettemin alle lof voor onze reserves, met een gelukwens aan het adres van trainer Bob Haarms. In ieder geval is dit seizoen sprake geweest van een mentaal sterk elftal van nog jonge spelers, die tegen tegenstanders-routiniers soms, vooral in de afwerking tekort kwamen. De laatste wedstrijd tegen het reeds gedegradeerde FC Dor drecht is wel een schuttersfeest geworden. Het schijnt zelfs dat men de tel is kwijtgeraakt: in de krant stond 102, in werke lijkheid was het 92. Maar wie de doelpunten allemaal maak ten vraag het niet. Ajax B eindigde dus op de tweede plaats met 2 punten achter stand op FC Den Haag B; no. 3 werd Telstar B met 3 punten minder dan wij. Wat het commentaar over de amateurs betreft is dit, als altijd, in goede handen bij de heren Schoevaart en Heisterkamp (pag. 9). Met Pasen was een A1 A2-Juniorencom bi natie o.l.v. de heer Boering bij De Spartaan, de heer Helman met een B-team in Rotterdam bij Sparta en ging een C-elftal (voor het eerst) met de heren De Groot en Van Genderen de grens over naar Frank rijk om in Montaigu te spelen. Alle leiders vertellen elders van ervaringen en resultaten. Op vrijdag 4 mei jl. vertrok een Ajax-jeugdelftal vanaf Schiphol met een vliegtuig van de luchtvaartmaatschappij Transposes Aereos Portugueses naar Lissabon-0porto, daarmede gevolg gevend aan een uitnodiging van Benfica, om deel te nemen aan een internationaal jeugdtoernooi (van 29 april tot 6 mei). Ajax bereikte bijzonder fraaie successen: won in haar poule (B) met 1O (Vaz Nune) van Boavista, met 21 (Gerrie Kleton en Staats) van Cannes en tenslotte met 1O (Gerrie Kleton) van Academia. Daardoor kwamen onze jongens in de finale tegen Benfica, waarvan helaas met 3O werd verloren. In het volgende Ajax- Nieuws zal Dick Boering over deze trip zeker wat weten te vertellen. Zondagavond 6 mei 1973 OFFICIEUS hebben we het ZESTIENDE LANDSKAMPIOEN- schap binnen. We sloegen Sparta met 42 en Feyenoord won met 72 van de FC Amsterdam. Doelsaldo Ajax: 82, Feyen oord: 57, verschil per heden 25 doelpunten. Je kunt natuurlijk maar dan zouden de Ajax-jongens in de twee resterende wedstrijden helemaal niets meer moeten pres teren en dat lijkt onaannemelijk. Om op vanmiddag terug te komen: na zeven minuten namen de Rotterdammers zowaar de leiding (O1Doch nog voor de rust had Johnny niet alleen gelijk gemaakt door uitstekend werk van Piet Keizer maar bracht deze laatste de stand op 21toen hij een fout in de Sparta- verdediging genadeloos afstrafte. Speelden we reeds zonder Johan Cruijff, in de tweede helft viel Arnold Mühren in voor Gerrie Mühren (last oude blessureterwijl Sjaak Swart er in kwam voor Horst Blankenburg, toen deze bij een sliding" een nekspier blesseerde. Rep en Arie Haan produceerden nog twee goals uit de talrijke kansen die voor het Sparta-doel werden geschapen, doch die, soms op miraculeuze wijze, de score toch niet naar een hoger cijfer konden brengen. Vlak voor het einde maakten de gasten hun tweede tegentreffer. Eindstand: 42. Op het veld vond een eenvoudige huldiging plaats: een bloemetje voor de spelers, die daarna (alle toeschouwers waren op ver zoek van speaker Van Steenbergen blijven zitten) onder groot enthousiasme een ererondje maakten en eerlijk verdeeld over alle tribunes de bloemenhulde aan het publiek gaven. Zoals eerder gezegd, komen we de volgende keer nog verder op een en ander terug. T. M. Sr. De voorzitter van onze zeer gewaardeerde Controle-commissie, de heer W. Meester, verzoekt bovenstaanden onder de aandacht te brengen dat de gedragingen van een aantal hunner, aan leiding geeft deze te betitelen als: BIJZONDER TREURIG Deze leden willen de aanwijzingen van de leden der Controle commissie niet, of slechts na veel herrie en onaangenaamheden, waarbij o.a. dreigementen worden geuit, ja zelfs reeds hand tastelijkheden plaatsvonden, opvolgen. Namens het bestuur wordt thans aan ALLEN IN HET BEZIT VAN EEN AUTOKAART medegedeeld, dat tegen hen, die de ordebepalingen en andere voorschriften niet wensen te volgen, maatregelen getroffen zullen worden. De heren van de Controle commissie hebben opdracht gekregen het auto-nummer van de lastpost te noteren en wanneer blijkt dat deze laatste niet van plan blijkt te zijn, zijn leven te beteren, zal hij voortaan buiten ons Stadion zijn auto moeten zien kwijt te raken. Ook het „vergeten" van de (auto)-kaart wordt niet meer ge pardonneerd; géén kaart bij u géén toegang voor uw auto. Beste mensen, maak het niet zo moeilijk die leden van de CC staan er VOOR EEN GOEDE GANG VAN ZAKEN. Werk daar aan mee!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 5