Aanwijzingen pauze bedacht hebben, is ons niet helemaal duidelijk maar na 20 minuten was het 33!, wat ook de eindstand werd en wèg finale. Onze plaatsingswedstrijd ging toen om de 3e plaats tegen DCG. Ajax won met 21. Ondanks alle tegenslagen in de organisatie, wederom een vlek keloos verlopen toernooi. Hulde, De Spartaan! D. J. BOERING Toernooi voor B-Junioren te Rotterdam Eerste Paasdag trokken de B1-juniores naar de Maasstad, om deel te nemen aan een door Sparta georganiseerd internationaal jeugdtoernooi. Ajax werd: zesde en kwam daarmee slecht voor de dag; excuses zijn er m.i. voor dit povere resultaat niet aan te voeren. Deze spelers wat oudere geselecteerde jeugdspelers weten nu toch langzamerhand wel, dat in toernooiwedstrijden de speeltijd (zoals ook thans) tweemaal 15 minuten is, hetgeen betekent: er vanaf de aftrap bovenop te zitten en zich niet over te geven aan een gezapig spelletje. Hier echter ontbrak de wil, de overtuiging een wedstrijd te winnen, een enkele uitgezonderd. Zo kreeg b.v. Simon Tahamata de onderscheiding voor: de beste voetballer van het toernooi, waarvoor alle lof en felicitatie. Het team als geheel, faalde echter. Tja, voor het betere voetbal c.q. successen zal wel uit een ander vaatje getapt moeten worden De finale ging hier tussen Beerschot en Brugge, een Vlaamse broederstrijd derhalve, waarbij uiteindelijk strafschoppen de be slissing moesten brengen. En Beerschot was de gelukkige. Onze vrienden van Sparta danken wij hartelijk voor de genoten gastvrijheid. Hun praeses drs. Van Rijn, charmant gastheer, reik te na afloop met bondige en geestige speeches de prijzen uit. Uitslagen: AjaxTasmania 20 AjaxBeerschot 02 AjaxFeyenoord 02 AjaxSparta 12 J. H. H. C-juniorentoernooi te Montaigu (Frankrijk) Donderdagmorgen 19 april werd om 7.30 uur het startsein ge geven voor het vertrek per autobus naar het stadje Montaigu in Frankrijk. Het was voor de eerste keer dat een Ajax-C-juniorenelftal aan een toernooi in het buitenland meedeed. In Brussel werd Anderlecht opgehaald, dat met dezelfde bus meereisde. Na een voorspoedige reis kwamen we 's nachts om 1 uur aan in Montaigu. Vrijdag hadden we een vrije dag, want het toernooi begon op zaterdag 21 april en eindigde op 23 april. Zaterdags moest Ajax zijn eerste wedstrijd spelen tegen Ein- tracht Frankfurt. Nu, de Eintracht-spelers leken wel reuzen tegenover de Ajax-spelers. Deze wedstrijd verloren we dan ook met 20. Maar, zoals gewoonlijk, Ajax maakte het spel. Mooie combinaties, passes enz., het echte Ajax-spel, waar tegenover de Duitse jongens b.v. slechts lange halen gaven. Alleen fysiek konden onze jongens er niet tegen op. De tweede wedstrijd was 's middags tegen het districtselftal 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 14