rondom de jeugd Geopend tot 01.00 uur 's nachts; vrijdags en zaterdags tot 02.00 uur 's nachts Rozengracht 51 - Amsterdam-C. Telefoon 226605 Specialiteit broodje „Ajax' (verkrijgbaar tot 18.00 uur) ZONDAG 1 APRIL De Al speelde tegen Blauw-Wit A1 een slechte wedstrijd. De rust ging in met 00. Daarna kwam Ajax enigszins gelukkig met 01 vóór, door een goal in eigen doel; de Blauw-Wit-keeper viel met bal en al in het doel. Via een afstandschot van Klin kenberg werd het 02, wat ook de eindstand was. De A2 speelde, in tegenstelling tot vorige wedstrijden, een zwak ke eerste helft. Té veel gepraat en geen 100% inzet leidde tot slechts een 20 voorsprong bij rust, en dat tegen de zwakke tegenstander: Sporting Zuid. Na rust kwam Ajax veel beter voor de dag, waarbij o.a. betere mentaliteit leidde tot de uiteindelijke 60 overwinning. De A3 trad vandaag voor de laatste wedstrijd tegen Swift in het veld. Er werden veel fouten gemaakt, wat leidde tot een 53 nederlaag voor Ajax. De Bi speelde uit tegen SDW. Een goede wedstrijd, ondanks de harde wind. De spitsen van SDW kregen geen enkele kans. Door snelle aanvallen van Ajax kwamen er 3 doelpunten (03). SDW speelde erg hard, zodat er bijna veel blessures vielen. Voor de B3-junioren werd het feest, want dit elftal behaalde, dankzij een 32 overwinning op Meteoor B1, het kampioen schap in zijn afdeling. Leider Helman vertelt er in het kort het volgende over: „Voor de rust hadden we wind mee. Het parool luidde: schieten en nog eens schieten. Het resultaat was, dat we bij de thee met 30 voorstonden. Na rust werden de bordjes verhangen en stonden onze jongens, figuurlijk gesproken, met de rug tegen de muur. Maar de kleine, pittige Peter Jager verrichtte won deren tussen paal en lat, hetgeen niet wegnam, dat we toch nog twee doelpunten moesten incasseren. Vooral de laatste minuten waren erg spannend, maar aanvoerder Hoff en zijn jongens bleven pal staan. In de loop van dezelfde dag vernamen we, dat grote concurrent DWS B3 verloren had, waardoor onze B3-junioren kampioen waren." Hulde aan dit elftal. Wilt u hun namen? Hier zijn ze: M. van Driest, A. Filet, E. Hoff (aanvoerder), P. Jager, G. Krabshuis, J. Leeuw, Jo Leeuwendaal, A. Onsia, R. Rennefeld, R. Ruiter, W. Schepens, R. Schmitz, D. Sermond, L. Tol, B. de Vries, Chr. Wenderhold, M. Matteman, P. Zinkstok en J. Schipper. Onder slechte weersomstandigheden wist de Cl al in de eerste minuut tegen NFC een 10 voorsprong te nemen. Daarna moch ten we, met wind mee, de rust afsluiten met 20. Na half time speelde Ajax aanzienlijk beter. Het werd uiteindelijk 30. Vele kansen bleven onbenut. D. Meyer verrichtte in deze wed strijd de hattrick. In een gelijkopgaande wedstrijd, waarbij beide elftallen veel last hadden van de wind, wist de C2 uiteindelijk door doorzetten van Engelander pas na rust een 10 voorsprong te nemen. Deze voorsprong werd door goed verdedigen gehandhaafd. In een moeilijke wedstrijd tegen de C1 van Swift was de C3 van Ajax fysiek de mindere. Swift kwam al gauw op 02, door fouten van de Ajax-achterhoede, en het goed benutten van de harde wind. Na rust slaagde Ajax erin met goed aanvallend spel de stand op 12 te brengen (Peters). Eén minuut voor tijd bracht Mattemand de stand zelfs op 22, doch dit doel punt werd om onbegrijpelijke redenen afgekeurd, zodat de eind stand 12 voor Swift bleef. De C4 kwam voor rust niet verder dan 01 (Bergshoeff) tegen het zwakke DJK. Daarna werd er beter gecombineerd, zodat er nog drie maal gescoord kon worden (04). Professionele aanpak ZONDAG 8 APRIL De Al speelde thuis tegen UW. Het elftal was enigszins ver zwakt en kon de vele kansen niet benutten. De eindstand werd toch nog 20 door doelpunten van Staats en B-jun. Kok. De A2 speelde uit tegen St. Pancratius A1. Ajax was de hele wedstrijd sterker, doch door onnodige fouten in de achterhoede stond Ajax tot een kwartier voor tijd nog met 21 achter. Toen werden er toch nog twee kansen benut, zodat de A2 met winst (23) huiswaarts kon gaan. De C1 van Zeeburgia had nog de schrik in de benen van de 90 nederlaag tegen de Cl van Ajax, enige weken geleden. Zij begonnen nu met constant verdedigen; hierdoor kwam het spelpeil beneden niveau. Desondanks kwam Ajax tot een 50 overwinning, wat toch nog voldoening gaf. Petit-Restaurant Bodega Specialiteiten van de grill: plat de jour van de „middle east" 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 11