Maar al spoedig na het begin bleek dat Schilcher hem uitstekend verving, waar mede ik laatstgenoemde hier alsnog wel wil complimenteren. Zijn enorm hard schot was de inleiding van ons eerste doelpunt: Arie Haan plaatste de van de Duitse doelman terugspringende bal in het doel. Het schitterende doelpunt van Gerrie Müh- ren zullen velen zich nog herinneren, als mede de kopballen van (opnieuw) Arie Haan alsmede Johan Cruijff, die de eind stand op 4O bepaalden. Ja, meedogenloos was de Westduitse kampioen van het veld geveegd. Bayern MünchenAjax is een hoofd stuk apart. Het niet beschikbaar zijn van Cruijff, het pas kort vóór de wedstrijd bekend zijn van het al of niet meespelen van Johan Nees- kens dat alles veroorzaakte een sfeer een spanning, die moeilijk te beschrijven is, Dat onze spelers door een uitstekende concentratie zich hiertegen prachtig hebben kunnen afzetten was voor een ieder die de wedstrijd bijwoonde of via de televisie volgde, duidelijk waar neembaar. Het uitvallen na 20 minuten van Blankenburg bracht bij de 10 voor sprong (prachtig beheerst door Keizer gescoord) enige tijdelijke terugslag, in welke periode Bayern München gelukkig aan twee goals kwam, doch ik dacht te mogen stellen dat door de enorme inzet daarna, waarbij we met wat meer geluk minstens nog gelijk hadden kunnen komen, het spel verder door ons werd gecontroleerd, waardoor we nu voor de derde keer in successie de halve finale hebben bereikt. Voor de tweede keer zullen we daarbij het nog steeds roemrijke Real Madrid ont moeten. Met secretaris Jan Westrik woon de ik in Zürich de loting bij, waar ik na afloop alweer met onze Spaanse vrienden heb gesproken. Aan de ene kant verheugen zij zich Ajax te ontmoeten, aan de andere zijde slaat een niet gerust hart ten aanzien van de afloop Ik dacht dat zulks van onze kant in gelijke mate het geval is; we zijn er ons terdege van bewust dat een zware taak ons elftal te wachten staat en zeker als we op 11 april nog niet op volle sterkte zouden kunnen aantreden. Waarschijnlijk verwacht men in de kolom men van mij nog commentaar ten aanzien van de zgn. affaire-Cruijff. Dan zal ik u waarschijnlijk moeten teleurstellen. In deze zaak, die uitgelopen is tot een rel, waarbij H.H. medici, die niet met Ajax verbonden zijn, de voor hen geldende ethiek, naar mijn indruk, ernstig hebben overtreden door elkaar via de pers in de haren te vliegen, doe ik er hier verder het zwijgen toe. In een binnenkort te houden bijeenkomst met de Ledenraad zal en dat lijkt mij ook juister het bestuur daar opening van zaken geven. J. VAN PRAAG 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 9