«/AMSTEL^ m BIER (Veisen) steeds moeilijk vissen" is geweest naar de beide punten, dan spreken we nog uit de (amateur-) tijd toen Storm vogels en VSV de trom aan de Noordzee-kust roerden. Dan mocht je vaak blij zijn met de halve winst. Wat dat betreft schijnt de huidige voortzetting: Telstar erfelijk belast te zijn Zoals b.v. ons B-team dit ook ondervond en een 2O nederlaag moest slikken. Nu was Ajax deze zondag (25 maart) natuurlijk wel verzwakt: als Cruijff, Blankenburg, Neeskens en Ger Mühren niet van de partij zijn scheelt dat wel een slok op een borrel. Wellicht daardoor nog meer aangemoedigd stelden de gastheren zich voor, dat een overwinning niet tot de onmogelijkheden be hoorde. Wel tot kort voor het einde (Piet Keizer had eerder al eens ongelooflijk hard de paal getroffen en ,,ref" Derks ons een geheide strafschop onthoudenwas de stand nog dubbel-blank en zat althans één punt er nog in. Toen echter zag Sjaak Swart kans de bal slim langs de IJmuider doelman in het doel te plaat sen. Hierbij werd wel geprotesteerd voor hands", doch noch de scheidsrechter noch zijn assistent, de grensrechter, hadden dit gezien en zo kwam Ajax op het nippertje toch nog aan de volle winst (O1 Nu, de wedstrijd tegen FC Utrecht aan de Middenweg op zon dag 1 april jl. zal niet behoren tot de onvergetelijke ont moetingen. Onder leiding van scheidsrechter Th. Boosten werd om 2 uur afgetrapt dit voor de statistiek zonder: Cruijff, Gerrie Mühren en Blankenburg, terwijl nog vóór de rust ook Arie Haan het moest laten afweten, in verband met een blessure. Voor hem viel Braams in (deed het goed), terwijl in de tweede helft Gerrie Kleton de plaats ging innemen van Sjaak Swart, welke laatste wegens een pijnlijke lies het strijdperk verliet. Het begon van Ajax-zijde even overdonderend. Binnen enkele minuten had het met wat meer accuratesse c.q. geluk wel 3O kunnen staan, maar alsnog bleef de stand dubbel-blank. Doch nog vóór de rust slaagden Barry en Rep erin een 2O voorsprong te laten aantekenen. Na de hervatting eerst nog een goal voor de gasten, waardoor we op een wat unheimische" 21 kwamen te staan; ook al omdat de onzen nu niet direct te zien gaven, dat men de score wat safer" wilde stellen. Doch dit kwam uiteindelijk toch. Zo halverwege de tweede helft maakte Johan Neeskens zich van zijn dekking, Coté, los en joeg de bal keihard in de beneden hoek (3—1 Waar het voor deze dag bij bleef. Verder zij hier nog vermeld de uitstekende prestatie van een één-twee-combinatie"met name een Ajax-elftal, bestaande uit 4 eerste-elftalspelers en 7 lieden uit ons B-team, dat dinsdag 3 april jl. een 22 resultaat bij Ander!echt in Brussel behaalde. En als we dan daarbij lezen en beluisteren dat het initia tief in deze ontmoeting bij de onzen lag zal deze ,,brede basis" mogen we wel zeggen, grote voldoening geven, in het bijzonder hen die daaraan hebben gebouwd We kunnen op de valreep nog de strijd tegen FC Twente rele veren; zaterdag jl. gespeeld voor een uitverkocht huis (lijkt het er niet op, dat wedstrijden op vrijdag- resp. zaterdag avond gespeeld meer belangstelling hebben dan gewoonlijk op zondag? Wel, er zat spanning genoeg in. Een hard werkende ploeg die van de gasten, de tegenstander weinig ruimte gevend, doch uit eindelijk toch niet zó produktief. Véél problemen aldus waren er voor doelman Stuy (overigens uitstekend, sterk geconcentreerd spelend) niet. Het enige wat er dienaangaande voorviel, kwam uit een misser van zowel Suurbier als Blankenburg, doch Heinz kon er nog net bij. De 1O zege had groter kunnen zijn, gelet op het aantal kansen dat we ons wisten te scheppen. Denken vóór de rust wat dat betreft aan Johan Cruijff die dacht dat hij buitenspel stond en daarom afremde (hoewel ,,ref" v. d. Kroft niet gefloten had, noch zijn grensrechter vlagde) in de tweede helft een door gebroken Arie Haan, die geen tweede doelpunt (hij had ons de leiding gegeven) op zijn naam kon brengen, door de bal net langs de voor Ajax verkeerde kant van de paal te plaatsen noteerden we nog die enorme ,,loei" van Schilcher, die goalie Schrijver nog maar net over de lat kon werken Kortom, er zat wel meer in. Dat we, op Gerrie Mühren na, alweer compleet in het veld kon den verschijnen, o.a. een tegen Bayern-München-uit zo zwaar geblesseerde Horst Blankenburg wederom van de partij kon zijn, dient o.i. hier met ere te worden gememoreerd ten aanzien van hen, die bij de toegepaste therapie resp. conditionele ver zorging zoveel daartoe hebben bijgedragen. Volledigheidshalve: een zeker nog niet op-toeren zijnde Johan Cruijff werd na de rust vervangen door Arnold Mühren (bijna succes met een mooie kopbal uit een grandioze voorzet van Piet Keizer), terwijl Sjakie Swart in de tweede helft inviel voor Johnny Rep, toen deze zich ongelukkigerwijs verstapte. Waar Feyenoord tegen Sparta ondanks een 3O voorsprong nog maar net genoegen moest nemen met de halve winst (33) is onze voorsprong weer verder uitgelopen. De heer H. Buskermolen, oefenmeester van onze Amateurs, heeft de wens te kennen gegeven, aan het eind van dit seizoen zijn werkzaamheden bij Ajax te willen beëindigen. Dat is een spijtig bericht; zeker zullen wij t.z.t. bij het afscheid van de heer Buskermolen nog nader op een en ander terug komen. Aan de lofzang ten aanzien van onze Reserves is vandaag zaterdagmiddag 7 april helaas een einde gekomen; een 21 nederlaag in Den Bosch tegen de club van die naam heeft de illusies ten aanzien van een kampioenschap praktisch de bodem ingeslagen. Jongens, jongens, wat jammer. Zeker, we hadden het niet meer zelf in handen; FC Den Haag had reeds de betere kansen, doch je weet nooit hoe een balletje rolt Enfin, dat hebben we dan nu zelf ondervonden. En om in de stijl van het ,,Catz-huis" te blijven: zijn deze woorden onze slot-accoorden tot ,,kijk" maar weer, dat's dan de volgende keer. T M. Sr. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 6