Ajax Autorijschool AjaxFC Utrecht 31 - Invaller Braam in actie tegen ex-Ajacied Tonny Pronk daarna mee moeten geven naar Enschede. Ook de illusie aan gaande de KNVB-Beker ging in rook op: NEC schakelde in de Goffert de Kuipbewoners met 10 uit. Dé wedstrijd(en) van het jaar: Ajax en Bayern München tegen elkaar in de kwart-finale om de Europa Cup I. Een vroegtijdige finale zoals alom beschouwd. Sjonge, wat een wedstrijd is dat in Amsterdam geworden! Enfin, we behoeven er natuurlijk weinig meer over te vertellen, want wie was er nu eigenlijk niet bij, hetzij als toeschouwer ,,live" hetzij als kijker aan de beeldbuis. Maar voor onze nazaten moe ten we toch wat in deze kolommen iets verhalen van de gran dioze 40 Ajax-zege. Goed, de Duitsers hadden de pech dat hun Bomber" Gerd Muller niet op volle toeren kon draaien als gevolg van een blessure, dat doelman Sepp Maier deze avond niet in zijn beste vorm stak Waartegenover wij echter Barry Hulshoff misten Maar in zijn totaliteit werd aan de bezoekers alle glans ontnomen op een wijze die tot ver over onze grenzen 19 landen namen de t.v.-uitzending overde grootste bewondering oogstte. O.a. uit Zwitserland werden ons perscommentaren toegezonden: Sport-Zürich: ,,Ajax putzte die Bayern 40 vom Rasen" (zoiets als: Ajax veegde Bayern met 40 van het veld) en uit La Suisse: Merci Ajax, de nous avoir offert ce regal" (Dank, Ajax, voor het bijzonder genoegen ons geboden). Haan opende de score, toen 'n enorm hard door Heinz Schilcher (die Barry voortreffelijk verving) ingeschoten bal door Sepp Maier niet onder controle kon worden gekregen en Arie deze kans uitstekend benutte. Het tweede doelüunt van de voet van Gerrie Mühren was een beauty". als we in lange tijd niet gezien hebben; een kogel onhoudbaar voor de Duitse doel man deed het Stadion op zijn grondvesten trillen als gevolg van de enthousiaste reacties in de uitverkochte ,,bak". Een fraaie kopbal van Arie (deed denken aan de eerste goal tegen Pana- thinaikos in de EC-finale te Londen, gescoord door Dick van Dijk) bracht de stand op 30 en Johan Cruijff bepaalde het eindresultaat tenslotte op 4O door een kopstoot in de laatste minuten. Dit over het eerste treffen. Dat Bayern München ten aanschouwe van eigen publiek zich thuis" zou willen rehabiliteren, lag voor de hand. De manier waaróp dit gebeurd is, kon zelfs in eigen land eerder de betite ling schande" dan ,,lof" verkrijgen. Speelden we reeds zonder Johan Cruijff, na 25 minuten werd Horst Blankenburg dusdanig door Schwarzenbeck bewerkt" dat de brancard er voor onze libero bij moest komen om hem met een ernstige blessure aan de kniebanden van het veld te dragen. Waar Neeskens ook al Middenweg 163 - Telefoon 354888 Bij Ajax beter geslaagd" Wij lessen in Datsun - VW - DAF en Opel Kadett 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 3