kroniek ajax-nieu ws Double or nothing Ja, dat was zo onze gedachtengang aan de vooravond van AjaxFeyenoord (4 maart jl.) en enige dagen vóór het eerste treffen tegen Bayern München in de kwartfinales om de Europa Cup I. En we waren in dit opzicht de enigen niet; daarbij maak ten wel, in tegenstelling tot ons, en kei en zich zorgen" over Ajax (o.a. op het journalistieke vlak), met name: als we van Feyenoord zouden verliezen en daarmede de kans op het lands kampioenschap praktisch verspeelden, tevens in de strijd om de Europa Cup tegen de Duitsers aan het kortste eind gingen trek ken wat er dan (financieelhet volgend seizoen van Ajax terecht zou moeten komen. Niet meer of minder dan aan de rand van een faillissement? Laten we juist nu het er naar uitziet, dat we niet zulke sombere gedachten behoeven te hebben verklaren dat t.a.v. dit punt het bekwame beleid van ons bestuur en in het bijzonder van onze penningmeester natuurlijk gericht is op, laten we zeg gen: vette" en magere" jaren. Een jaar geen kampioen van Nederland en geen winnaar van Cup I zal zeker geen rampzalige gevolgen hebben. Zijn de inkomsten zonder Europa Cup minder, de uitgaven zijn dat immers eveneens. Bovendien zijn er DRIE Cup-toernooien en hoewel Cup I nu eenmaal wel dé top is, weten we uit ervaring dat in de strijd om Cup II en Cup III (UEFA- Beker) er eveneens interessante wedstrijden voorkomen, ja reeds vanaf de kwartfinales. Vinden we dit jaar daar b.v. de namen bij van Tottenham Hotspur, Liverpool en Borussia Mönchengladbach (UEFA-Cup), Leeds United, Sparta-Praha en AC Milan voor Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad Seizoen 1972/1973 - Maart/April 1973 - No. 7 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 25 april a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. Foto omslag AjaxBayern München 40 - Waarbij Johan een (de) bal achter-de-hand heeft Europa Cup II (Hadjuk Split is ons minder bekend), dan menen we dat, ingeval dergelijke clubs naar Amsterdam zouden komen, daarvoor zeker ook grote publieke belangstelling zou bestaan. Maar goed we wónnen van Feyenoord, we schakelden Bayern München uit we zitten voor Europa Cup I in de halve finale. Tegen Real Madrid! En waar Feyenoord na de nederlaag in het Olympisch Stadion, het thuis ook niet kon bolwerken tegen FC Twente (3nederlaag), staan we nu aangenomen dat de Rotterdammers de inhaal-wedstrijd tegen Telstar zullen winnen twéé, gezien ons aanzienlijk beter doelgemiddelde, praktisch drie punten op Feyenoord voor. Op de valreep konden wij in ons vorig clubblad nog de uitslag releveren onder vermelding van de maker van de beide Ajax- doelpunten: Johnny Rep. Daarbij die twee goals is, u her innert zich dat nog, veel te doen geweest met betrekking tot het optreden van de Feyenoord-goalie Ger Reitsma. Zeker, hij maakte twee blunders, die Ajax op 20 brachten. Daarna her stelde hij zich echter voorbeeldig en liet daarmee aantekenen dat hij zeker een uitstekende doelverdediger is. Dat uit stekendkon zeker niet gezegd worden van de meesten zijner teamgenoten, die ongeïnspireerd en futloos speelden. Tweemaal 45 minuten, zodat na 20 de onzen met het oog op de komende ontmoeting tegen Bayern München geen gas-op-de-plank meer nodig hadden om, over alle linies superieur, de wedstrijd in handen te houden. Dat Schoenmaker vijf minuten vóór tijd bij een wat minder geconcentreerd ingrijpen van onze verdediging er nog 21 van kon maken, was voor Ajax geen aanleiding zich nog benauwd te gevoelen, terwijl het de Rotterdammers niet de power" gaf, nog eens alles-op-alles te zetten. Bij Feyenoord gingen er na de wedstrijd stemmen op, die een gelijke situatie in herinnering brachten, namelijk 1971Toen ont ving Ajax haar rivalen ook in het Olympisch Stadion, vlak voor de finale om Europa Cup I tegen Panathinaikos. We citeren: ,,Met knalharde charges in de eerste helft (Cruijff, Keizer en Neeskens, om maar een PAAR (accentuatie van ons - Red.) voorbeelden te noemen, zullen zich dit tot in lengte van dagen blijven herinnerenwerd Ajax volslagen geïntimideerd en ten slotte met 31 verslagen." Nadat Johnny Rep heeft geconsta teerd dat Feyenoord geen ploeg meer is van schoppers doch er nu meer gespééld wordt Rinus Israël: veel spelers bij ons geen overtreding meer kunnen maken volgt de conclusie: dat Feyenoord aan karakter heeft ingeboet. Het mist de onverzettelijkheid uit het recente verleden, toen de achterste lijn bijvoorbeeld bestond uit een aantal robuste figuren, die je niet zo maar ongestraft Red.) kon passeren. ,,We moeten Laseroms maar terughalen," stelde Van Hanegem met het cynisme dat hem is komen aanwaaien. Van Hanegem had de situatie niet treffender kunnen weergeven. Theo Laseroms had zaterdagavond goud waard kunnen zijn voor de Rotterdammers." Wel, als we ons het optreden van Laseroms uit het verleden herinneren (en met ons velen), dan kan ten aanzien van Feyenoord, als zijnde te behoren (alsnog) tot de meest tech nisch bekwame VOETBAL-elftallen door de jaren heen, gezegd worden, dat het vertrek van Laseroms niet kan worden gezien als een verlies. Eerder, dachten we, is de terugkeer naar zijn vaderland van Kindvall, als motor van de aanval, de Rotterdam mers nadelig geworden. Onder andere Hoe het ook zij, voetballend heeft Feyenoord dus de punten in Amsterdam moeten laten. En zoals eerder gezegd, een week 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 2