gerard wiertz: commentaar dubavondnieuws Cr lateati jong hij ook is, zijn daden zijn reeds groot, groter dan men gewoonlijk van een 21-jarige voetballer mag verwachten. En dat betekent ten aanzien van Johan Neeskens zeker iets bijzonders, hoewel, zoals uit zijn betoog blijkt, hij dat zelf niet altijd zo ziet. Reeds na een paar wedstrijden, drie jaar geleden, bleek Johan een „gouden" aankoop te zijn geweest voor Ajax. Het scoutingsysteem van de club uit de Meer werkt nóg steeds uitstekend. Hetgeen een geruststellende gedachte moet zijn. TIJN MIDDENDORP Het voetbal eist alle tijd op. Af en toe ga ik wel eens vissen. Lekker rustig En autorijden ook leuk. Die van mij kan zo'n 200 km per uur rijden, ja een Alfa. Auto's is altijd een geliefkoosd onderwerp van gesprek bij voetballers. En dan natuurlijk kaarten, altijd kaarten klaverjassen en pokeren. Als we maar een minuut vrij hebben wordt er gekaart. Nou nee, niet zo grof althans niet door mij. Kaart vaak met Barry en Gerrie." Tot zover de jongste telg in de „hoofdmacht" van Ajax. Hoe Op 12 maart jl. lanceerde De Telegraaf een artikeltje onder de titel „Zure drui ven", waarin de visie van De Volkskrant en Trouw werd weergegeven met betrek king tot het betaald voetbal (zie ook: Wij lazen voor u - Red,). De Volkskrant is o.a. van mening dat de overheersende positie van Ajax de gang van zaken in de vaderlandse competitie niet ten goede komt. Deze constatering is op zichzelf geen nieuws: ook o.i. zal het betaalde voetbal door meer spanning, voortvloeiende uit meer clubs van gelijke kracht, aan aan trekkelijkheid kan winnen. Als enige uitweg ziet men het zwakker laten aantreden van Ajax door het af stoten van enige prominente spelers. Trouw maakt het nog fraaier en verkon digt de enormiteit dat Ajax minstens 7 spelers naar andere clubs dient over te hevelen. Laten we eens aannemen, dat de Ajax- leiding dezelfde onmogelijke inslag had als beide Volkskrant- en Trouw-scribenten, zou het dan vaststaan, dat de begenadig de clubs met dit spelersmateriaal tot betere resultaten zullen komen? Met alle respect voor onze 17 fenomenale Ajacieden, mogen we toch wel vaststellen dat het beleid in een vereniging, en zeker in een zakelijke onderneming als het be roepsvoetbal, van niet te onderschatten waarde is. Er is b.v. een club in Nederland, die haar niet-onaanzienlijke recettes voor een deel belegt in huizen, gebouwen e.d. Als zij dit zó zien, en menen dat het banksaldo bepalend is voor een goede gang van zaken, is dat hun goed recht. Als een tweede Nederlandse club, on danks enorme investeringen aan spelers, niet tot opmerkelijke resultaten kan ko men, werpt dat toch ongetwijfeld enige vraagtekens op. Met de interne aangelegenheden van deze en andere clubs kunnen en mogen wij ons uiteraard niet bemoeien; maar duidelijk is hierbij wel, dat het beleid wel overal wat zal verschillen. De kwestie van het aantrekken van be paalde spelers: het opleiden van jonge krachten tot een hoogte van internationaal formaat; het bevorderen van een homo geniteit, enz. enz. is iets waarin je een scherp oog dient te hebben. Het Ajax-beleid is steeds daarop gericht geweest en, naar de ontboezemingen der „zure-druiven-plukkers" te oordelen, niet zonder succes. Het juiste inzicht is er, of het is er niet! dagsavonds eens gezellig met oude Ajax-vrienden wilt praten, kaarten of biljarten of nieuwe vrienden wilt maken, u vindt ze in het Ajax-restaurant. W. HEISTERKAMP Pet it-Restaurant Bodega Geopend tot 01.00 uur 's nachts; vrijdags en zaterdags tot 02.00 uur 's nachts Rozengracht 51 - Amsterdam-C. Telefoon 226605 Specialiteiten van de grill plat de jour van de „middle east" Specialiteit broodje „Ajax" (verkrijgbaar tot 18.00 uur) Ter gelegenheid van de verjaardag van Ajax had de clubavond- commissie vrijdag 16 maart gereserveerd) om een gezellige avond te arrangeren, waarbij de dames niet mochten ontbreken. Dat 't gezellig werd behoeft voor de vaste bezoekers eigenlijk geen betoog. De heren La Fleur, v. d. Toorren, Van Mourik jr. en Louwaard hadden weer een aardige prijzentafel „versierd" en daarnaast ook nog een tombola. De dames probeerden elkaar met sjoelbakken en vlotbruggen te slim af te zijn en ook deden er nog een paar mee aan het klaver jassen. De dames Van Mourik, Meester en Van Duyn bleken bij deze spelen 't meeste geluk te hebben. Aan de biljarttafels waren Van Mourik sr. en Ziegeler deze avond onbetwist de sterksten en de heren Breurker en Van Alphen behaalden bij het klaverjassen de meeste roem. Namens de clubavondcommissie nog het volgende: als u vrij-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 23