B. KREUGER voeten van een Rood Witter, die met een keihard schot doel puntte. Eindstand 21 voor Ajax A3. De BI kwam na tien minuten met 20 voor tegen DWV. De doelpunten waren resp. van Takamatra en Kok. Halverwege de eerste helft maakte Singerling er 30 van. Vlak voor tijd werd het 31, door een foutief ingrijpen van de achterhoede. De B3 had een gemakkelijke wedstrijd. Bij Sporting Zuid (B1) stond Ajax met de rust al met 02 voor. Na rust bouwde men de voorsprong uit tot 07. De meest produktieve speler was Tol (4 doelpunten). De C2 begon zeer aanvallend, in de uitwedstrijd tegen Pan- cratius C1. Dit resulteerde, na tien minuten, in een doelpunt van Dekker. Ajax bleef sterker. Bij een uitval van de tegenpartij kwam de bal bij de midvoor terecht, die echter meters buitenspel stond. De scheidsrechter wuifde dit weg, hetgeen 11 be tekende. Na de rust kwam Pancratius sterk opzetten en wist de stand op 31 te brengen. Nadat Schröder, met een kniebles sure, uitviel en Warnawa in het veld kwam, begon Ajax weer beter te draaien. Dit resulteerde dan ook in een doelpunt (32). Jammer genoeg zat er geen gelijk spel meer in, wat zeker verdiend was. De C3 speelde tegen het als „eerste" staande C1 -elftal van JOS. Een moeilijke wedstrijd; de Ajax-jongens waren fysiek de mindere. In het begin gaf de C3 goed partij. Helaas kwam JOS vlak voor tijd, door een dubieus doelpunt, met 01 voor. De C3 bleef goed doorgaan, doch kon niet verhinderen dat JOS, enigs zins geflatteerd, met 02 won. De C4 van Ajax had een goede wedstrijd tegen het laag ge plaatste Madjoe. Het werd dan ook een grote overwinning (6—0). ZONDAG 18 MAART Hulde aan spelers en leider van de A3. Dit elftal werd als eerste kampioen. (Ook onze gelukwensen - Red.) Swift zorgde ervoor dat ons elftal een week eerder dan voorzien kampioen werd. Zij hielden namelijk DWS op een gelijkspel (1 1) en door dit resultaat kunnen de blauw zwarten Ajax niet meer inhalen. De Al had een zondag rust; kon wat bijkomen van de nederlaag tegen RCH en zich goed voorbereiden voor de topper tegen Haarlem (25 maart). De A2 kon dit keer weer niet tot winst komen. Het werd een gevoelige nederlaag tegen SC Oriënt A1. En volkomen verdiend. De eerste helft speelde ons team goed, maar men verzuimde afstand te nemen, terwijl SC Oriënt, via een penalty, met 01 vóórkwam. Nog vóór de rust werd het 11. In de tweede helft begon SC Oriënt overrompelend. In een kwartier tijd brachten ze de eindstand op 14, waarbij twee doelpunten, via onze eigen spelers, onhoudbaar in het doel verdwenen. Ja, dat was niet zo prettig. In een slechte wedstrijd, met weinig goede combinaties, kwam de A3 met 10 voor door Beusekom tijdens de wedstrijd tegen DCG A2. In de laatste minuut maakte Mantel er 20 van, met een doelpunt vanaf de middellijn; tot ieders verbazing werd de keeper van DCG met de boogbal verslagen. De BI speelde een slechte eerste helft tegen DCG B1 en kwam met 01 achter, gescoord uit een vrije trap. In de tweede helft was het echter snel 11 door een snelle doorbraak op links (Tahamatra). Uit diens voorzet doelpuntte Kok zeer fraai. Wederom Kok bracht de stand op 21, opnieuw uit een voor- WONINGINRICHTING BEDDEN MEUBELEN 2e Oosterparkstraat 127, Amsterdam TAPIJTEN Telefoon 940836 14 IN MEMORIAM Geheel onverwacht is het oudste lid van onze Controle-Commis sie, de heer F. H. van Osch op 55-jarige leeftijd overleden. Wij verliezen in hem een zeer ambitieuze Ajax-vriend, die altijd voor zijn club klaar stond en zich tegenover het publiek steeds als een beminnelijk en zeer hulpvaardig persoon opstelde. Wij hopen dat zijn vrouw en kinderen de kracht vinden om deze zware slag te dragen. Hij ruste in vrede. W. Meester zet van Tahamatra. Jammer genoeg zette Ajax niet door en dit brak de B1 dan ook op. Door de zwakke leiding kreeg DCG, vlak voor tijd, een (dubieuze!) vrije trap op de rand van het strafschopgebied. Dit betekende 22, wat ook de eindstand werd. De B2 speelde een sterke wedstrijd tegen De Volewijckers in Noord. Het was een harde match, die Ajax verdiend met 01 won. In de belangrijke uitwedstrijd tegen DWS B3 kwam de B3 van Ajax niet verder dan 11. Jammer genoeg miste Ajax een penalty. DWS blijft nu 1 punt op ons elftal vóór. De Cl had een gemakkelijke zondag. In de uitwedstrijd tegen Zeeburgia werd het een waar schuttersfestijn (09), waarbij enige mooie goals. Ondanks dat de combinaties niet zo vloeiend liepen als gewoonlijk. De C2 stond met de rust al 50 voor tegen de C1 van Schel- lingwoude. In de tweede helft werd deze stand geconsolideerd. De harde wind speelde daarbij een grote rol. De C3 speelde tegen het onderaan staande The Victory C1. De uitslag werd 60 in het voordeel van Ajax. De doelpunten makers waren J. van Dijk (2x), Matteman (2x) en Peters (2x). In de topper Ajax C4ADE C2 kon men niet tot scoren komen. Het werd wel een spannende partij voetbal. Vlak voor tijd had Ajax een voorsprong kunnen nemen, maar de ADE-keeper redde mooi. Bij Ajax was doelman Slee de uitblinker. Ajax blijft nu 2 punten achter op de koploper (ADE). ZONDAG 25 MAART Op deze dag moest de Al aantreden tegen koploper Haarlem (2 punten vóór op Ajax). Alleen bij winst kon Ajax nog mee dingen naar het kampioenschap. Helaas pakte het anders uit. In de eerste helft al bleek Haarlem sterker. De combinaties liepen beter dan bij ons. De rust ging in met een 00 stand. Direct na de hervatting nam Haarlem een voorsprong (0—1); keeper Schill liet de bal los, waarna men gemakkelijk kon sco ren. Ajax werd sterker en begon aan te dringen. Dit resulteerde in een doelpunt (kopbal van Santen). Vlak voor tijd benutte Haarlem een dubieuze penalty (12). Dit werd ook de eind stand. Hiermede moet Ajax, helaas, afhaken voor het kam pioenschap. Een goed gespeelde eerste helft leidde bij de A2 tot een snelle 02 voorsprong in de uitwedstrijd tegen Meerboys A1 (v. d. Water 2x). Door een misverstand in de achterhoede kon Meer boys tegenscoren (12). De stand werd door v. d. Water voor rust nog 13. Na rust speelde de A2 zeer slecht, waardoor de tegenstanders konden inlopen tot 23. Diverse kansen van onze zijde werden nog om zeep gebracht, terwijl we in de laatste minuut nog door het oog van de naald kropen; Meerboys schoot een penalty tegen de paal. De stand bleef dus 23, in het voordeel van Ajax. Vóór de wedstrijd werd het kampioenselftal Ajax A3 gehuldigd door tegenstander Blauw-Wit. Daarna werd het een vrij gemak kelijke zege voor Ajax. Onze jongens openden de score door

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 14