rondom de jeugd De éérste Ajax-kampioen: Juniores A3. Bovenste rij v.l.n.r.Schepens, Tol, Dekeling, Beerepoot, Koperdraat, Henrichs (aanvoerder), Zal, Van Schuffelen en leider v. d. Wal. Onderste rij v.l.n.r.: Mantel, Megens, Van Wees, Beusekom, Van Kerkwijk en Bensen In de maand februari werd er maar één keer door onze jeugd gespeeld. De weergoden waren hen niet goed gezind. Zoals b.v. op de eerste zondag van de Lentemaand: Alle wedstrijden van de Ajax-jeugd werden afgekeurd; alleen de Al speelde, ,,uit" tegen Actif (Hilversum). Het werd een gemakkelijke wedstrijd met een grote Ajax-overwinning (011), waarbij aangetekend dat er nog een penalty door ons werd gemist. Vooral in de tweede helft liepen de combinaties bij Ajax uit stekend. Topscorer van de dag: Staats (4x) met Bijvank (3x) op de tweede plaats. ZONDAG 11 MAART Eindelijk weer eens een volledig programma. Voor de Al werd het echter een trieste dag. In de moeilijke uit wedstrijd tegen RCH kwam Ajax, door Staats, in de tweede helft met 01 voor. Helaas was het na een paar minuten al 11, door eerst een fout in de achterhoede en daarna verkeerd wegwerken van onze keeper. De wedstrijd kreeg daarna een zeer hard karakter en wat er gebeurde had weinig meer met voet ballen te maken. Vlak voor tijd kon RCH de wedstrijd in zijn voordeel beslissen (21), door wederom een zwak moment van onze doelman. Dit verlies kostte Ajax gelijk de bovenste plaats; Haarlem profiteerde van deze misstap (2 punten voor op Ajax). De A2 verloor ook al en wel van DWS. De eerste helft was het een snelle wedstrijd. We kwamen met 10 achter door een penalty, die pas in tweede instantie werd benut. Zo bleef het tot de rust. In de eerste minuut van de tweede helft kwam DWS al op 20, wat in feite de genadeklap was voor de A2. Tien minuten voor tijd kon Bruynesteyn de nul wegwerken (21), waarna nog een heftig offensief van Ajax werd ontketend. Helaas had dit geen resultaat. De A3 stond tegen Rood Wit A1 al gauw met 20 voor. In de tweede helft maakte de tegenpartij er 21 van; een vrije trap op het doel van Ajax werd afgeslagen, maar de bal kwam voor de 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 13