jaffa arink onze amateurs in blik door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Ajax 3 In de thuiswedstrijd tegen JOS was de inzet ruim voldoende en ondanks een slecht veld was het positie-spel van Ajax dusdanig, dat JOS in de tweede helft werd overspeeld. Het werd tenslotte een royale 50 zege. De goals werden gescoord door Jan Westerink (2x), Hans de Vos, Jan de Koning en Ton Meyers. Ook Haarlem 3 moest het onderspit delven. Het werd een 21 overwinning in een wedstrijd waarbij Ajax veel sterker was dan de roodbroeken. De goals van Ton Meyers, die een terugspeel bal onderschepte, en Hans de Vos (afstandsschot) bleken echter alsnog voldoende. De sleutelwedstrijd tegen Volendam 3 leverde niet de vereiste twee punten op, ofschoon er zeer redelijke scoringskansen waren, vooral in de tweede helft. De Volendammers profiteerden echter voor de rust van enkele zwakke momenten van onze achterhoede en verkregen daardoor een 20 voorsprong. Kort voor de thee verkleinde Ton Meyers weliswaar de achterstand, maar in de tweede speelperiode kwamen we niet verder dan een gelijkmakend doelpunt van Hans de Vos. Het altijd lastige Zilvermeeuwen torpedeerde in Zaandam onze laatste hoop op het kampioenschap. We verloren met 10, ondanks het feit dat de wedstrijd zich bijna geheel afspeelde op de helft van de gastheren. De stugge verdediging was voor onze spelers echter niet te passeren en zoals zo vaak viel bij een uitval de goal aan de andere kant. Aan de Middenweg werd tenslotte het Utrechtse DOS '01 2 met 41 geklopt. Hans de Vos en Jan Westerink zetten ons op een voorsprong, waarna DOS tegenscoorde. Binnen enkele minuten echter beslisten Rolf Grootenboer en wederom Jan Westerink de strijd definitief. Ajax 4 In een enerverende wedstrijd tegen Zeeburgia 2 werd een 10 nederlaag geleden. Een doelpunt van Eddy Kuyper werd ten onrechte door de scheidsrechter afgekeurd, waardoor een ver diend gelijkspel onze neus voorbij ging. In Hoorn gelukte het ons met de oneven goal te winnen. Door onvoorziene omstandigheden moest elftalleider Been zich zelfs binnen de krijtlijnen begeven om als spitsspeler het elftal te completeren. Dit was kennelijk het geheime wapen, immers er kon nu ook binnen de lijnen gecoached worden. Joop de Vries een tiYkett)e P'ik; sinas-citroen-grapefruit-cassis vond zo de juiste weg naar het Hollandia-doel, terwijl onze keeper Nico Verschut de deur dicht hield, zo twee belangrijke winstpunten rijker wordende. Ook van De Kennemers werd gewonnen, nu met 20. Eddy Kuyper opende met een daverend afstandschot in de uiterste bovenhoek de score en Ton Meyers bracht ons tenslotte in veilige haven. Van IVV werd kansloos met 30 verloren. Niet omdat de llpen- dammers zoveel beter speelden, maar zij keken na zeven minu ten al tegen een comfortabele 20 voorsprong aan en dan lukt alles. Het was overigens een onnodig harde wedstrijd. Ajax 5 is leider Slotervaart 2 thans tot op één punt genaderd en dat opent met nog vijf wedstrijden te spelen weer gunstige perspec tieven. Helaas moet door het grote aantal geblesseerde spelers dit elftal nogal eens gewijzigd worden, maar captain Frans Groo tenboer en zijn medespelers vangen dit zeer goed op. Tegen runner-op Roda '23 3 werd een goede 21 overwinning geboekt. Jan Hoopman reageerde eerst attent op een terug speelbal en gaf de Roda-goalie geen kans. In de tweede helft liet Jan Fleysman een vrije schop van twintig meter a la Piet Keizer langs de verblufte keeper dwarrelen. In Amstelveen werd een punt gelaten aan RKAVIC 3, overigens volkomen onnodig. Tot een kwartier na rust hadden wij ons hoofdzakelijk bezig gehouden met discussies op het veld met tegenstander en scheidsrechter. Eerst toen een schijnbaar kans loze achterstand van 03 was bereikt begonnen onze jongens te voetballen, met als resultaat een doelpunt van Francis en twee kopstoten van onze aanvoerder (33). Tegen Sporting Zuid werd het eveneens een draw. Het was een wedstrijd die sterk door de wind werd beïnvloed. Jan Fleysman scoorde uit een indirecte vrije schop via de vingers van de keeper 10 en in de laatste seconde slaagde een opkomende verdediger van de gasten erin om met een lage schuiver te scoren. Gezien de krachtsverhouding wel een juiste uitslag. Ajax 6 behaalde een zeer verdienstelijk gelijkspel in de uitwedstrijd tegen DEC 2. Het werd 11, waarbij onze goal werd gescoord uit een vrije schop door specialist Ronnie Mortel. Van Ahrends werd met 31 gewonnen in een goed gespeelde wedstrijd. Theo van Haarlem kopte voor rust een strakke voor zet van onze linksbuiten tegen de touwen en in de tweede helft knalde Mortel uit een vrije schop, via een Ahrends-been, een tweede treffer ïn het vijandelijk doel. Een snel genomen free- kick van Theo van Haarlem stelde Harry Sacksioni in staat nunv mer 3 aan te tekenen. In Schellingwoude presteerde dit elftal het om met 21 te winnen van de club van die naam. Theo van Haarlem rondde een voorzet van Mortel beheerst af, terwijl laatstgenoemde met een kopbal de stand op 02 bracht. Willem Meester stopte in deze wedstrijd nog een strafschop, maar had geen antwoord op een onhoudbare kogel van de Schellingwouders. Door deze overwinning is Ajax 6 thans vrijwel veilig. Rest ons nog te vermelden dat vierde-elftalspeler Rudi Wiffrie vóór de wedstrijd tegen Hollandia in Hoorn onwel werd. Door de heer Kanon werd hij naar Amsterdam gereden, waar hij direct in een ziekenhuis werd opgenomen. Gelukkig is hij nu weer aan de beterende hand en wij hopen hem dan ook spoedig weer gezond en wel in onze Ajax-kring terug te zien. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 12