bordjesclub-feestavond Voorbij alweerhet feest van de Oude „Gardisten". de avond van de Bordjesclub. Tegen de avond van 29 maart jl. bestegen zo'n 75 a 80 rood witte „ridders" de trappen van hun geliefd domein: „Atlanta" alias Huize Sweering aan het Westeinde, teneinde hun plaats aan de borreltafel in te nemen en aldaar koutend en uiter aard drinkend de sfeer, in de kring van „ouwe jongens", het karakter van pure gezelligheid te geven. Wel, wel, wat werd er zo tussen half-zes en acht uur „geboomd" en gelachen, ledereen had zijn beste humeur meegebracht. Je voelde direct: dat zit weer goed vanavond. Wim Meyer had, als gewoonlijk, weer de zorgen om de bijdragen te incasseren, daarbij terzijde gestaan door Wim Bruynesteyn. Wim Volkers zat dan hier, stónd dan daar, hetgeen we be schouwden als een „warming-up" voor zijn straks te vervullen tafelpresidentschap. Trouwens, het gehele Bordjescomité was volop in actie. Om acht uur ging de hele meute over naar de fraaie Savoy-zaal, waar prachtig versierde tafels (bloemen van mevr. Kolman) ons toelachten en Klaas Tol, Tom Koning en Jaap Kras, tesamen vormend het Trio Fun (v.h. Kleintje Pils), de gasten muzikaal begroetten. Tot ver over twaalven hebben we met recht: gegeten en feest gevierd. Wim Volkers, behalve als een fameuze „président de table", in een uitstekend voorgedragen: „Sag beim Abschied leise Servus Henk Smit in een daverende flamenco-dans, de muzikanten uit Volendam, die de vreugde tot bijkans een carnavalsstemming wisten op te voeren Ach ja, het had dan misschien voor deze en gene qua volume wel wat minder gekund aan het doel: een lollige avond, heeft deze bordjesbijeenkomst naar onze mening toch volledig beantwoord. Na het traditionele dessert: Omelette sibérienne flambée, was het slotstuk: koffie, vergezeld van cognacje, zijnde een „rondje" van Freek v. d. Meyden naar aanleiding van zijn verjaardag. Alsnog onze hartelijke gelukwensen en, namens de Bordjesclub, onze erkentelijkheid voor de fijne traktatie. De nakout met alsnog een final-drink alles oer-gezellig Maar om twee uur 's nachts moest het toch „uit" zijn. Met Jan Bonneveld reden we naar huis „Halleluja, kameraden". „Wat heb je gedaan, Daan"Op een slof en een oude voetbalschoen"Ajax wint de Wereld cup". en nog meerbleef ons in de horen hangen. Tot we wegzeilden Voorbij. Tot het volgend jaar! GEVONDEN Op de Bordjesclubavond is Wim Volkers zijn vierkleurenpotlood (gold-plated) kwijtgeraakt. Het adres van Wim is: Rijn straat 206, Amsterdam-Zuid. Tel. 020-794954.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 11