b-praat ongelukkige nederlaag, dat het vierde nog verder in degradatie gevaar brengt. Ook het vierde oefende in Hilversum tegen 't Gooi 2 en verloor met 31. Ajax 5 heeft nog steeds promotiekansen naar de reserve vierde klasse KNVB, maar dan moeten we zeker als tweede eindigen, achter Stotervaart 2, dat niet kan promoveren. Het zag er 4 februari erg donker uit, toen slechts tien Ajacieden in het veld verschenen tegen Neerlandia 2. Francis (kon het veld niet vin den!!!) en Kamlag (ziek, maar vergeten af te bellen) ontbraken. Gezegd dient te worden dat de overige tien bijzonder hard ge werkt hebben. Captain Frans Grootenboer bleef zijn medespelers aanmoedigen en dat bleef niet zonder resultaat. Ondanks de numerieke minderheid slaagden de rood-witten erin met 31 te winnen. Harry Premseler en Wim Muller van Moppes straften vakkundig enkele verdedigingsfouten af en Jan Fleysman maakte aan alle onzekerheid een einde, door de opgedrongen Neerlandia- defensie in de slotfase te verschalken. Uiteindelijk een zeer fraaie prestatie van ons Vijfde. Ajax 6 kwam ook maar één keer in het veld tegen DCG 5. Het werd op Ookmeer een 30 nederlaag. Het grote verschil in de gemiddelde leeftijd werd ons zesde op een moeilijk bespeelbaar veld noodlottig. We vertrouwen er op dat dit team zich toch in de reserve eerste klasse zal weten te handhaven. Verdere verrichtingen worden met belangstelling tegemoet gezien. BIJ DE FOTO'S Ajax BCambuur B 30 - Van boven naar beneden: Buma, Van Gaal en Heyt in actie De resultaten van onze Reserves blijven de gunstige lijn volgen. Uit de mond van trainer Bob Haarms vernamen wij dat het elftal een paar uitstekende wedstrijden speelde en wel tegen Haarlem en in Nijmegen tegen NEC. Tegen de roodbroeken werd het een éclatante 40 zege, ter wijl onze tegenstanders in de Keizerstad moesten ervaren dat „eerste gewin" wel eens „kattegespin" kan zijn. De mannen uit de Goffert namen namelijk wel de leiding, doch Gerrie Kleton zorgde niet alleen voor de gelijkmaker, doch nam uiteindelijk ook het winnende doelpunt voor zijn rekening. Tegen Cambuur op zaterdag 24 februari jl. werd wel een 30 overwinning geboekt, doch de wedstrijd was niet best," aldus Bob Haarms. „Dat Cambuur ligt ons niet. Irritant spel van die noordelingen. Dat moet je dan niet op je laten zit ten, maar het initiatief nemen. Dat kwam er niet zo goed uit." Niettemin zorgden Buma, Kleton en Kist, dat de volle winst in de Meer bleef; daarbij de aantekening dat datzelfde Cambuur zeker geen zwakke broeder is. Recentelijk werd b.v. gewonnen van Volendam en Telstar. Tenslotte mag niet onvermeld blijven dat doelman Sies Wever in zijn reeds goede spel bovendien nog het stoppen van een penalty verdisconteerde. Het programma geeft thans als eerstvolgende wedstrijd aan: Feyenoord BAjax B 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 7