onze amateurs Ajax Autorijschool Middenweg 163 - Telefoon 354888 „Bij Ajax beter geslaagd" Wij lessen in Datsun - VW - DAF en Opel Kadett door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Wij willen ditmaal weer eens anders beginnen. Op 18 februari jl. hielden de Ajax-amateurs weer hun traditionele feestavond in het Ajax-restaurant. Het was opnieuw een bijzonder geslaagde avond. Waren vorig jaar de honkballers onze gasten, ditmaal mochten wij Bob Haarms met zijn B-selectie welkom heten. De kientafel zag er weer fantastisch uit. Vele Ajax-vrienden hadden volgaarne gereageerd op het verzoek van de Elftalcommissie, een prijs beschikbaar te stellen. Het werden er zoveel, dat het on doenlijk zou zijn ieder hier persoonlijk te noemen. Vanaf deze plek aan al die gulle gevers een „hartelijk dank" en wij hopen ook volgend jaar weer een beroep op u te mogen doen. Nadat André Kraan de avond had geopend, kwam voorzitter Van Praag, rechtstreeks van het vliegtuig uit Griekenland, met een cadeau voor de jeugd- en amateurtrainer. Een inklapbaar, magnetisch theorie-bord, waarop alle spelsituaties kunnen wor den nagebootst. De hoofdprijs, de dagvlucht naar Bayern MünchenAjax, weder om beschikbaar gesteld door Carel Muller, directeur van het reisbureau Mondial, was uiteraard het hoogtepunt van de avond. Mevrouw Muller viste de Super-winnaar uit de Super Cup en dat bleek dan ditmaal Arie van Eyden te zijn, speler van Ajax 3. Rest ons tenslotte de heer K. van Mourik Jr. te bedanken voor zijn medewerking tijdens het kienen, terwijl het duo, dat ook op de bruiloft van Bob Haarms voor een vrolijke noot zorgde, de muzikale omlijsting voortreffelijk voor zijn rekening nam. En dan nu toch nog iets over voetbal. Het is maar weinig, want de weergoden hadden het de afgelopen weken niet erg op ons voorzien. Ajax 3 speelde voor de competitie slechts één wedstrijd en wel op Ookmeer tegen DCG 2. Elftalleider Fischer berichtte ons, dat een beter spelend Ajax nog blij mocht zijn met de draw (00). Hadden wij in de eerste helft enkele fraaie scorings kansen gehad, na de thee gold dat ten aanzien van DCG, dat met snelle uitvallen gevaarlijk dicht bij een treffer kwam. Alhoewel het weer verder bar en boos was, speelde het derde nog enkele vriendschappelijke wedstrijden tegen clubs, wier ter reinen, ondanks algehele afgelasting, toch goed bespeelbaar bleken (zandgrond). Tegen 't Gooi 1 werd het een leuke oefen partij met als eindresultaat 22. Veertien dagen later werd „gespard" tegen de derde-klasser LVV te Laren. Na een onver wachte 2O-achterstand met half-time, werden de bakens in de tweede helft verzet. Een wat grotere inzet leverde tenslotte een 43-overwinning op. Jan van Doorn (hattrick) en Rolf Grooten- boer scoorden. Ajax 4 leed een nederlaag van 13 tegen Volendam 4. Na een gelijkopgaande strijd met vele gemiste kansen werd kort voor tijd een tweede Ajax-goal op (onbegrijpelijk) advies van de grensrechter geannuleerd. (Het zou een met de hand ingeslagen bal zijn geweest.) Uit de hierop volgende Volendam-aanval scoorden de oranjehemden een derde goal. Al met al een zeer 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 6