AMSTEL BIER COCKY'S BAR bordjesclub Johan Neeskens Peter Steeman geheven. Momenteel neemt Johan (Cruyff) de honneurs waar, maar dat kan je geen 'spelersraad' noemen. Het bleek gewoon dat dat lichaam niet functioneerde zoals wij dachten dat het moest. Dat lag niet alleen bij het bestuur, maar misschien nog wel meer bij ons. M.i. is er bij ons onderling te weinig belang stelling voor het oplossen van problemen. Wanneer er wordt voorgesteld om eens met z'n allen een uurtje bij elkaar te gaan zitten voor een gedachtenwisseling, dan zijn er altijd wel een paar die niet kunnen of willen. Dat noem ik dan een gebrek aan belangstelling. Achteraf bezien vind ik het wel jammer dat er geen spelersraad meer is; naar mijn mening is er momenteel te weinig contact tussen bestuur en spelers. De afstand is groter geworden. Overigens vind ik het wel goed bij Ajax. Zeker gevoel ik ver bondenheid met de club. Ik zal tenminste minder snel overwegen weg te gaan dan enige jaren geleden. Als je lang in een club speelt, krijg je automatisch een bepaalde binding. Ik zou elders wel heel veel meer moeten ontvangen, wil ik Ajax verlaten. Tja, onder Kovacs is er toch wel het een en ander met het elftal gebeurd. Primair hebben wij veel meer verantwoording gekregen. Vooral in het veld, maar ook daarbuiten. Het elftal is meer ver antwoordelijk voor de prestaties, omdat de persoonlijke taktiek overheerst. Kijk, in een wedstrijd bestaan er twee soorten tak tiek: de persoonlijke- en de wedstrijdtaktiek. Als we alles op 100% stellen, dan bedroeg onder Michels de wedstrijdtaktiek 90% en de persoonlijke- 10%. De wedstrijdtaktiek wordt be sproken met de trainer die daar dan ook verantwoordelijk voor is. Nü is het zo, dat de wedstrijdtaktiek hooguit 20% bedraagt en de persoonlijke- 80%. Voor deze laatste draag je dus altijd zelf de verantwoording: het elftal, de spelers. Wij weten van elkaar waar de fouten liggen, waar wij elkaar moeten corrigeren, waar wij elkaar moeten opvangen. Anders kan de trainer een dergelijke handelwijze niet toepassen. Het elkaar aanvullen moet automatisch gebeuren. En de prestaties wijzen uit dat (of) deze speelwijze juist is. De zelfkritiek neemt daarbij enorm toe. Per soonlijk ben ik zelden over mijn prestatie(s) tevreden. Een goede of slechte wedstrijd spelen hangt ook weer sterk af van de geestelijke gesteldheid, waarin een speler zich bevindt. Zor gen hebben kan oorzaak zijn van daling in prestatie en problemen hebben we allemaal, maar niet iedereen kan er even gemakkelijk mee leven. Ik lees ook nooit voetbalverslagen van wedstrijden. Die interes seren mij gewoon niet. Wel lees ik interviews met Ajax-spelers of -bestuursleden, dat wel, maar verslagen, nee. Ik weet zelf maar al te goed of het een goede of slechte wedstrijd geweest is. Ik kan bovendien ook gemakkelijk buiten de pers. Sommigen hebben deze nodig. Sjakie bijvoorbeeld is witheet als er slecht over hem geschreven wordt. Hij is dan in staat de krant op te bellen. Wanneer men goed over hem schrijft, kan hij daar lange tijd op teren. Ik heb dat niet. De pers valt niet weg te denken, maar persoonlijk ben ik er niet zo dol op. Ik zal ook nooit een journalist bij mij thuis laten komen. Op die manier kweek je m.i. een zekere binding met zo'n man en die wil ik niet. Eigenlijk moet het zo zijn dat je tegen een journalist kunt zeggen dat je hem een 'waardeloos produkt' vindt, zonder dat hij je dan 'stuk' gaat schrijven. Maar andersom is ook mogelijk; hij kan over dreven góed over je gaan schrijven als je hem thuis vraagt en daarna bepaalde relaties met hem blijft onderhouden. Allebei is verwerpelijk. Ik speel inderdaad vaak met afgezakte kousen. Erg gevaarlijk, ben ik met je eens. Maar als ik touwtjes om mijn kousen doe, krijg ik keiharde spieren. Voetballen zonder touwtjes om de kousen maar wél met scheenbeschermers, kan niet, dat speelt verschrikkelijk. Ik probeer dat regelmatig, maar het lukt niet. Je kousen zakken, rollen dan als het ware om de beschermer heen, nu, algauw gooi ik ze dan weg. Het is gevaarlijk, ja, nog maals, dat geef ik toe." en PEPERSTRAAT 5 ZAANDAM TEL. 02980-66758 DISCOTHEEK SNACKBAR LUNCHROOM stadion, voor de wedstrijd AjaxPSV. ,,Heb je alles?" vraagt Barry. Na mijn bevestigend antwoord vraag ik of hij misschien ooit nog eens zelf iets op papier gaat zetten óf over zich zal laten schrijven. ,,Nou, ik zal je vertellen, dat ik er ernstig over nagedacht heb om een stripverhaal te gaan schrijven. Een soort Kick Wilstra. Werkelijk ik zie dat er nog wel eens van komen TIJN MIDDENDORP Wat betreft de a.s. bijeenkomst van de leden der Ajax-Bordjes- club, zijn op onze oproep al reeds reacties gevolgd. Het zou gezien de „verjaardag" van ons Rood en Wit: 18 maart, alsmede het feit dat we deze reünie altijd op een don derdagavond willen houden voor de hand liggen, dat u straks een „aanschrijving" krijgt voor 22 maart a.s. Maar, let wel vrienden, dat ons eerste elftal op 21 maart in München tegen Bayern München speelt voor de Europa Cup en elftal met bestuursleden en anderen op 22 maart in de namiddag pas terugkeren. U zult dan begrijpen dat een bordjesfeest op deze dag niet doenlijk is. Stellen we het wellicht een week uit en wordt het 29 maart a.s. Dat kunt u verder officieel vernemen uit de convocatie die u in de eerste dagen van maart zal worden toegezonden. Voor de rest heeft het comité alles al geregeld en is het wachten straks op u Het is tien-voor-vijf. De tijd is om. Vijf uur is het verzamelen in de Oesterbar. Daar wordt gegeten, waarna afreis naar het Ajax- 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 15