iaffa drink in blik Wilt u Ajax voortaan beter AUTOSHOP beluisteren? Zet dan VOXSON A TC^Q STEREO APPARATUUR IN UW WAGEN Hoofdweg 298-300 Telefoon 18 31 00 Ik voel mij er (nog) te weinig bij betrokken. Eerst moet er maar een beetje meer duidelijkheid komen. Sport en politiek ik weet dat deze twee in de praktijk bijna niet te scheiden zijn. leder internationaal gebeuren is wel ergens politiek getint. Neem straks Ajax tegen Bayern München. Velen zien het toch als een soort Nederland tegen West-Duitsland! Voor mijzelf echter houd ik sport en politiek gescheiden. Daar moet je ook naar streven, vind ik. Daarom heb ik persoonlijk ook geen moeite met de reis naar Griekenland. Ik ga daar heen om te voetballen, sport te bedrijven. Dat in dat land toevallig toestanden heersen welke te veroordelen zijn, nogmaals, sport en politiek zijn voor mij gescheiden. Gemakkelijk gezegd?? Ja en nee Het kan je ook moeilijk vallen om dit principe door te voeren. Daarbij komt nog dat, wanneer ik niet naar Grieken land zou gaan vanwege de aldaar politieke toestanden, ik voor meer reizen naar andere landen zou moeten bedanken. Bovendien lijkt het mij een nutteloze zaak om niet te gaan, want het lost niets op. Of Ajax nu wel of niet gaat. Men zou dan internationaal maatregelen moeten nemen. En dan nog denk eens aan de commercie, aan het toerisme. En dan zegt men wel: geld stinkt niet. Voor mij is zoiets dan een loze kreet! Wie is Gerrie Mühren??. Mijn 'broer'. Nou ja, bijna dan. Het scheelt niet veel. Tja, hoe dat komt dat groeit Gerrit en ik vullen elkaar aardig aan, ja, we zijn erge goeie vrienden. Gaan veel met elkaar om. Gerrit is zeker anders dan ik. Hij kan bijvoorbeeld om daar nog even op terug te komen be paalde problemen voor zich houden ik moet er over kunnen praten. Daar vullen we elkaar aan. Gerrit is voetbal-technisch zeer begaafd, ik weer niet zó en ga maar door. Arnold is weer anders. Ook anders dan Gerrit. Je kunt goed zien dat Gerrit de oudere broer is van Arnold en dat Arnold zich ook gedraagt als de jongere van de twee. Opluchting De concentratie vóór een wedstrijd begint bij mij eigenlijk al op woensdag. Ik ga dan hooguit om half elf naar bed en op de avond vóór de wedstrijd soms nog wel vroeger. Voor de rest leef ik vrij rustig er naar toe. Zo'n gesprek als wij nu hebben stoort mij totaal niet. Het werkt misschien juist wel als een welkome afleiding (Barry speelde tegen PSV zoals altijd goed. - T.M.). Je kunt aan een speler zien of hij geconcentreerd is of niet. Ik dacht een geitje sinas-citroen-grapefruit-cassis IN MEMORIAM Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden op 31 januari jl. van Jan Barthold Ruhling sinds 15 oktober 1910 aan Ajax verbonden, derhalve behorende tot de oudsten van onze leden, ook drager van de gouden speld, hem in 1960 uitgereikt. Zijn gezondheidstoestand liet geruime tijd al niet meer toe, de gang naar het Ajax-stadion te maken, doch radio en beeldbuis gaven Jan de gelegenheid op deze wijze het gebeuren rond Ajax te volgen. Langs deze weg betuigen wij onze deelneming aan mevrouw E. M. Ruhling-Grootmeyer, alsmede verdere familieleden, met dit grote verlies. Bestuur AFC Ajax IN MEMORIAM Ons bereikte de droeve tijding, dat op 66-jarige leeftijd is heen gegaan Wim Zwaaf sinds 7 september 1953 ondersteunend lid van onze vereniging. Droeg hij de voetbalsport en vooral Ajax een warm hart toe, allen die hem kenden wisten, dat vóór alles het turnen zijn grote belangstelling had. In vroegere jaren maakte hij ook deel uit van de ploeg der keurturners. Daarna heeft hij vele jaren ons nationaal gymnastisch talent voortreffelijk en succesvol begeleid. Totdat We zullen een goede herinnering aan hem bewaren. Bestuur AFC Ajax wel de meeste spelers redelijk te kennen. Dat wij ondoorgron delijk zijn, zoals laatst onze chauffeur Stange heeft gezegd, geloof ik niet. Dan kent hij ons niet goed genoeg. Wij gedragen ons zoveel mogelijk zoals we werkelijk zijn. Geen enkele tegen stander wordt door ons onderschat; wij benaderen wel de tegen stander zo rustig mogelijk. Uitzonderingen daar gelaten. Zoals vanavond tegen PSV mag er natuurlijk geen paniekerige stem ming heersen. Is er ook niet. We weten wat we aan elkaar heb ben. In het veld is alles al geregeld. Mijn man is Willy v. d. Kuylen. Ik krijg altijd als vóórstopper de spitsspeler van de tegenpartij. Horst is vrije verdediger, maar wij wisselen regel matig en nemen van elkaar over. Ik ga veelal door het midden naar voren, vanwege mijn fysieke kracht; Horst via links of rechts. Het is dan extra moeilijk om zo'n man af te stoppen. Na het vertrek van Vasco ben ik iets meer als organisator gaan optreden, wat ik eigenlijk nog meer zou willen doorvoeren. Als vóórstopper kan dat niet. Doch ik heb graag verantwoording. Ja, bij NAC is tweemaal verloren. Voor ons elftal was de eerste keer het ergste. Wij speelden toen verschrikkelijk slecht en dat verontrustte ons erg. De uitslag is dan niet belangrijk. De tweede keer werd het resultaat teleurstellend, maar was ons spel goed geweest. Bovendien een bekerwedstrijd; natuurlijk wel een tegen valler, maar de positieve gedachte bij ons was, dat het niet aan ons spel gelegen had. Dat was het voornaamste. Dat wij nu alles behaald hebben wat er maar te winnen is, geeft mij geen gevoel van verzadiging, wél van opluchting. Opluchting, omdat ik nu weet wat er voor komt kijken om deze prestatie te leveren. En ik moet er niet aan denken iets dergelijks nog eens te verrichten. Organisatie Inderdaad hebben wij enige tijd geleden de spelersraad op- 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 12