heden van deze Commissaris geheel an ders komt te liggen en nog nader zal wor den gereglementeerd, in afwachting daar van Jaap Hordijk voorlopig in zijn be stuursfunctie te laten aanblijven (zonder zich dus met het betaalde voetbal be hoeven te bemoeien). Vóórdat een en ander aldus geregeld was, er met name nog gesproken werd over een vervanging van de Commissaris Betaald Voetbal tot augustus a.s., had Henk Smit zich als waarnemer beschikbaar gesteld. Nu de zaak echter een wending nam, als hierboven uiteengezet, besloot Henk, tij dens de vergadering, zijn kandidatuur in te trekken, waarmede hij het de Leden raad vergemakkelijkte met betrekking tot de bestuursvoorstellen, ook dit punt te steunen. Ik zou tekort schieten, indien ik hier niet een woord van bijzondere dank aan het adres van Henk Smit richtte, voor zijn, ik mag wel zeggen: dubbele bereidwilligheid. Zodra uit de pers bekend werd, dat de heer Kovacs aan het eind van dit seizoen weggaat, bereikten ons uiteraard diverse sollicitaties uit binnen- en buitenland. Echter mag ik niet verhelen dat het be stuur zelf al het oog had laten vallen op iemand die wij gaarne als opvolger van Stefan Kovacs zouden willen aantrekken. Toen laatstgenoemde ons het definitieve bericht kwam brengen èn wetende dat het contract tussen George Knobel u weet zijn naam natuurlijk al met zijn huidige club afliep, heb ik hem opgebeld en ge vraagd of hij nog vrij was. In het kort verder gezegd: wij (het bestuur) kwamen tot overeenstemming en ik geloof dat dit als een verheugend resultaat kan worden gezien. Per 1 juli a.s. treedt hij in onze dienst; tot dan zal de heer Knobel uiteraard on verflauwd zijn aandacht aan MVV blijven geven, waarmede hij tot op heden zulke fraaie resultaten boekte zoals de combinatie Ajax-Kovacs ik tipte dit hierboven reeds aan de komende vier a vijf maanden zich eveneens voor het bereiken van de beste resultaten zal in zetten. Mét Stefan Kovacs wordt eind juni a.s. een bijzonder hoofdstuk afgesloten. Een man gaat ons verlaten, die veel speel vreugde gebracht heeft en successen oogstte als tot op heden geen an der. Een uitnemend, ja, ik mag zelfs wel zeggen: charmante ambassadeur voor Ajax. Gaarne hoop ik, dat wij met hem het seizoen succesvol mogen afsluiten. J. VAN PRAAG AjaxGlasgow Rangers wordt hier 22, doordat Gerrie Mühren een strafsehop benut Een copie van Europa Cup I Zilversmeden (Fa. Begeer) bezig aan dit zeer nauwkeurige werk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 9