van de voorzitter Ja, zoals onze redacteur in zijn „Kroniek" reeds heeft aangekondigd, met betrekking tot de situatie rond de functie: Commis saris Betaald Voetbal, kan ik thans gewag maken van het feit, dat het bestuur op de vergadering van de Ledenraad dd. 21 december jl. aan dit college voorstelde de taak van de Commissaris Betaald Voetbal, zoals die in ons Reglement voor komt, te laten vervallen. Reeds eerder waren wij het er over eens, dat deze functie nog slechts als „full time job" kan worden waargenomen. Be sprekingen met de Ledenraad over deze materie leidden er dan ook toe, dat het bestuur toestemming tot handelen ver kreeg. De discussies op de vergadering van 30 oktober jl., in direct verband staande met het tussentijds aftreden van Jaap Hordijk als Commissaris BV, waren voor het bestuur aanleiding tot het versneld nemen van maatregelen. De voornaamste hiervan was (is) vooruit lopend op verdere stappen HENK GROOT te belasten met alle zaken het betaald voetbal aangaande, zoals die in het Reglement aangegeven staan als zijnde taak voor de desbetreffende Com missaris. Een en ander maakt natuurlijk wijzi gingen) van ons Reglement noodzake lijk; voorgesteld werd, staande de ver gadering, daartoe een commissie te be noemen. Na een slechts korte gedachtenwisseling, waarbij het voornamelijk om een toelich ting hier en daar ging, verklaarde de Ledenraad unaniem de bestuursvoorstel len te accepteren, in te stemmen met de aanstelling van Henk Groot en geen be zwaar te maken tegen de benoeming van de Reglementscommissie, t.w. de heren mr. dr. E. W. Catz, A. de Wit, ir. J. Lam- bregts en H. G. A. Timman. Met voldoening, dacht ik, kunnen wij hier bij terugzien op een vruchtbare samen werking tussen Ledenraad en bestuur. Mag ik Henk Groot nog veel succes toe wensen op zijn nieuwe post, waaraan ik direct zou willen toevoegen dat wat be treft zijn „oude" werkzaamheden hij daar in zijn aandeel blijft leveren, zij het dan dat bepaalde activiteiten zullen worden gedelegeerd. Aangaande de ontwikkeling, zoals ik die eerder schetste, moet ik nog een verzuim jegens u goedmaken. Ter zake namelijk van de benoeming van Henk Groot en de opheffing van de functie Commissaris Be taald Voetbal werd door het bestuur voorgesteld, nu de aard der werkzaam- AjaxGlasgow Bangers - Moeilijke ogenblikken voor doelman Peter McCloy AjaxGlasgow Rangers 32. Benauwde situatie voor de Schotten VSHUAJ 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 8