COCKY'S BAR—i Johan Neeskens Peter Steeman mÊSÊ AZ '67 tegen Ajax in Alkmaar. Het eerste van de in totaal vijf Ajax-doelpunten Johnny Rep, Johan Cruyff en Arie Haan de ,,3" voor ons produ ceerden, op zaterdagavond 20 januari in de derby" tegen de FC Amsterdam, leek het alsof de ploeg aan een reactie op het succes in Schotland onderhevig was. Na een aanvankelijk vlot begin, waarbij binnen vijf minuten Ajax op een 10 voorsprong stond, door een fraaie kopstoot van Arie Haan uit een even fraaie voorzet van Cruyff, liep het toch anders dan wenselijk was. De bezoekers maakten gelijk uit een strafschop 11en daar bleef het zeer lange tijd bij. Met een steeds maar aanvallend Ajax tegen een muur van elf Amster dammers" voor het heiligdom van doelman Jan Jongbloed, die in laatste instantie vele malen ons de voet dwars zette. De bezoe kers waren daarbij kennelijk uit op harde" aanpak, waarbij het lang duurde alvorens scheidsrechter Hoppenbrouwer een strengere maatregel trof in de vorm van de bekende ,,gele kaart". Het duurde ook lang, maar gelukkig kwam hij toch, de tweede Ajax-goal, laat in de laatste 45 minuten door wederom Arie Haan gescoord. Vóórdien was het doel van de PEPERSTRAAT 5 ZAANDAM TEL. 02980-66758 DISCOTHEEK SNACKBAR LUNCHROOM gasten al een paar maal op miraculeuze wijze aan een door boring ontsnapt, vlogen vrije schoppen van Piet Keizer maar enkele centimeters naast, had Johan vóór het einde nog de kans er 31 van te maken, maar de bal kwam van de paal terug neen, alles bij elkaar zat het ons niet' mee ook. Maar blij waren we allen wel met de toch uiteindelijke zege en de volle winst. Om deze Kroniek dan te besluiten met nog een terugblik op het veroveren van de SUPER-CUP in de twee zegenrijke" wedstrij den tegen de winnaar van Europa Cup 2: Glasgow Rangers. Waarmede, wat het binnenhalen van bekers betreft, Ajax er dit seizoen een Klavertje-vier" van maakte: KNVB-BekerEuropa Cup 1, Wereld-Beker alsmede nu dan de Super-Cup en ïich daarmede wel overduidelijk aandiende als: Club No. 1 all-over- the world. Dat het, zowel in Glasgow als in Amsterdam niet zo maar een vriendschappelijk partijtje is geworden, wel berichten daarover afkomstig uit een of andere .vreemde" hoek zijn door de feiten voldoende achterhaald. In Schotland hebben 60.000 toeschouwers genoten van klasse voetbal, met een vooral in de eerste helft, geweldig Ajax, dat spel vertoonde zoals ze in jaren niet hadden gezien. Ook in het Olympisch Stadion hebben de ruim 40.000 aanwezigen met recht ,,waar-voor-hun-geld-gekregen Kwam er na de 31 overwinning in Schotland wat meer span ning, toen de Rangers in Amsterdam al spoedig de leiding namen en na de gelijkmaker, fraai gescoord door Arie Haan, opnieuw doelman Stuy passeerden, ook in het veld, door het aanvallende en goed uitgevoerde spel van beide teams, viel er volop te ge nieten, waarbij de inzet der spelers in doorsnee niet als onvrien delijk behoefde te worden gekarakteriseerd, doch de wedstrijd zelf allerminst nogmaals als een vriendschappelijke ont moeting kenmerkte. Nog voor de pauze benutte Gerrie Mühren .ouderwets" een strafschop, zodat we met 22 de eerste 45 minuten afsloten. De tweede helft, waarin Johnny Rep de plaats innam van Sjaak Swart gaf een Rangers te zien, dat nu toch meer in de ver- en 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 6