Captain-doelman Jongbloed van de FC Amsterdam bovenal in de wedstrijd tegen Ajax, waarin Cruyff c.s. met 21 zegevierden Hoewel niet alle jubilarissen aanwezig konden zijn, gaven de meesten met echtgenote acte de présence. Voor ieder van hen had voorzitter Jaap van Praag een passend woord, ontleend aan de archief-informaties van Wim Bruyne- steyn. Daarbij werden vaak doopcelen gelicht, die o.a. qua vita liteit de betiteling van Rood-Witte Leeuwen ten volle verdienden. Wat zoudt u zeggen van b.v. Pawney Bill (M. L. Wesling), de man die vroeger behalve voetbal zó vele sporten beoefend heeft, die tweemaal deelnam aan de Elfstedentocht (en die ook tweemaal helemaal uitreed), destijds bij Ajax beroemd om zijn mysterieus Turks schotnu tachtig jaar en nog iedere dag een handstandje maakt als zijnde opgenomen in zijn dagelijks oefenprogramma: ochtendgymnastiek! Bravo! Wel, alles en allen bij elkaar werd het als van ouds weer een gezellige ochtend, met een drankje en een lekker hapje En hopen we ons verzuim hiermede ten opzichte van de teleur- gestelden te hebben goed gemaakt. Vrijdag 22 december jl. organiseerde de clubavond-commissie de traditionele KIEN AVOND. Men had het goede besluit ge nomen: géén buitenstaanders (introducé's), terwijl tevens een juiste greep bleek het spel in het boven rest au rant te spelen. Voor de toekomsthou'en zo, heren! Andermaal bleken de gevers van prachtige prijzen hun best te hebben gedaan: zo'n 200 schenkingen, fraai opgesteld, vormden de background" voor Cor La Fleur c.s. Daardoor konden ook ditmaal weer twee ronden worden verspeeld: een rode en een zwarte. Het is anders een mirakel hoe lang je op dat éne nummer zit te wachten, terwijl je andere lieden soms twee a drie keer ziet passeren met: KIEN! Geluk, geluk! Allen die ons ter gelegenheid van Kerst en Nieuwjaar hun goede wensen deden toekomen zeggen wij hiervoor langs deze weg alsnog har telijk dank; wederkerig wensen wij u en de uwen alle goeds voor 1973. Bestuur AFC „Ajax" Dat had ook mevrouw Kraan, met de speciale prijs in de eerste ronde: een fiets! Tante Leen, die zondags al die schijnbewegingen op het veld ziet, probeerde dat op deze avond met de controle-commissie maar deze bleek KIENER 't Kostte een rondje aan de clubavond-heren! Ja, alles bij elkaar een zeer geslaagde avond, waarvoor wij eerst de organisatoren dank willen zeggen en dan niet te vergeten zij, die voor de prijzen zorgden. Daar was ,,als van ouds" weer Asbeek Brusse, verder Tante Leen, Bram Jansen, Evert Borman, Frans Hazendonk, Ted Merk en vele anderen, wier namen ons niet zo direct bekend zijn (wij hopen op begrip daarvoor) doch jegens wie ons aller erkentelijkheid niet minder uit gaat. Mogen wij tot slot nog wel met name de gebroeders Heemskerk vermelden. Deze heren hadden eventjes een hoeveelheid wild ter prijzentafel gebracht, met daarbij om het meer ,,af" te maken voor iedere winnaar een pakje roomboter! Enorm. Nogmaals de dank van allen en gaarne tot de volgende keer. Op voorstel van het bestuur kwam de Ledenraad op donderdag 21 december jl. bij elkaar. Belangrijkste punt op deze vergadering was de verkiezing van een Commissaris Betaald Voetbal, nu de huidige functionaris, Jaap Hordijk, te kennen had gegeven wegens gezondheidsrede nen tussentijds te moeten bedanken. Het ging er nu om in de ontstane vacature tijdelijk te voorzien. Officieel immers was Jaap Hordijk per augustus a.s. aan de beurt van aftreden; de nü gekozene zou dus waarnemer zijn tot eerder genoemd tijdstip (augustus), waarna de gewone procedure van (her-)verkiezing volgt. Aldus ons Reglement. Als .waarnemer" werd voorgesteld: Henk Smit. Naar aanleiding van de Ledenraadsvergadering van 30 oktober 1972 die, zoals bekend, werd gehouden naar aanleiding van een verzoek uit de kring van de Ledenraad zelf, bleek thans dat het bestuur zich nader had beraden. In die bijeenkomst van 30 okto ber jl. was namelijk in een overigens prettig en openhartig gesprek de situatie rond de Commissaris Betaald Voetbal o.a. ter tafel gebracht, met direct daaraan gekoppeld een eer der door het bestuur geuite wens met betrekking tot de aan stelling van een directeur-sportief resp. manager, een en ander in het kader van de continuïteit van de vereniging. Ten aanzien hiervan bracht de Ledenraad daarover aan het bestuur advies uit en, zoals gezegd, werd zulks door voorzitter Van Praag c.s. op korte termijn verder bestudeerd. Welk nieuw voorstel onze president namens het bestuur in de laatste bijeenkomst van de Ledenraad voorlegde, de daarvoor nodige ruimte reserveren wij gaarne voor hem in de rubriek ,,Van de voorzitter". En als u dan de pennevrucht van de Ajax-president gelezen hebt, hopen we, dat u onze mening kunt delen, nl. dat uit boven genoemde vergaderingen in een sfeer van wederzijds begrip en waardering voor onze club zeer positieve resultaten zijn geboren. Iets waar wij allen slechts voldaan over kunnen zijn. Woensdag 3 januari jl., van 16.00 tot 18.00 uur, recipieerde het bestuur in het Ajax-(boven)restaurantzulks ter gelegenheid van de jaarwisseling. Ondanks de voor velen moeilijke klok, was er toch de nodige 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 3