een beetje bij te trekken. Ontwikkeling, ook in de voetballerij houdt men niet tegen. Het is voor iedere belanghebbende een zaak om bij te blijven. Dat geldt ook voor Eindhoven!! Het is uiteraard een vrij ingewikkelde materie na te gaan hóé het komt, dat tot nu toe alleen Ajax en Feyenoord de werkelijke top uitmaken. Als je niet beter wist, zou je je af kunnen vragen: waar is de rest gebleven? Maar we wéten wel beter. Een feit is dat vele gewoon de boot gemist hebben. En laat ik vooral voorop stellen: het is lang niet altijd een kwestie van geld! Ook Eind hoven is eens landskampioen van Nederland geweest. Plus dat de club diverse afdelingskampioenschappen rijk is. Eéns heeft men dus toch wel tot ,,de top" behoort. Dat de club dit niet heeft kunnen continueren, is alleen maar aan zichzelf te wijten en aan niemand anders. De continuering in een club is één van de grootste problemen van iedere vereniging. Ook voor Ajax. Waarom Eindhoven zich niet heeft kunnen handhaven, zal men zelf het beste weten. Ajax heeft wél kans gezien de top, welke men ook al voor de intrede van het betaalde voetbal had, te behouden. Dankzij o.m. een uitstekend bestuursbeleid, een ver antwoord financieel beleid met daaraan gekoppeld een wel overwogen aan- en verkoopbeleid van spelers. Want niemand kan ontkennen dat vooral aan dat laatste punt, wel het een en ander heeft gemankeerd bij de diverse clubs! Nederland is niet te klein voor supergrootmachten als Ajax en Feyenoord, maar ons landje is wél te klein voor teveel betaalde clubs. De sanering in het betaalde voetbal heeft niets opgelost en het probleem alleen maar verschoven. Het beste is nog altijd de hand in eigen boezem te steken en de werkelijke realiteit onder ogen durven zien. Want zegt u nu zelf: het is toch beter een goed florerende amateurclub te zijn dan een uitzichtloze betaalde vereniging. Niet Ajax moet stoppen, maar de rest moet bijkomen. En lukt dat niet, dan zal men genoegen moeten nemen met een ondergeschikte positie. Buiten dit alles spelen natuurlijk ook de eigen belangen een rol. De belangen van Eindhoven liggen totaal anders dan die van Ajax. Als de heer v. d. Voort i.p.v. bij Eindhoven bij Ajax mana ger zou zijn, dan zou hij een dergelijk artikel nooit gepubliceerd hebben. Het is immers maar, wat je het beste uitkomt! Dat de televisie een belangrijke invloed uitoefent op de publieke belangstelling, is iets wat zeker is. Met dat probleem worstelt Ajax ook. Maar u weet welk een gejammer en geklaag er in den lande opsteekt wanneer er eens geen Europa Cup wedstrijd wordt uitgezonden. Daarom moet men wel eens zwichten. Bovendien zijn er heus wel ontmoetingen welke zonder meer via de televisie kunnen worden uitgezonden. Daar smult dan heel Nederland van. Maar laten we dan achteraf niet gaan klagen dat met name die Europa Cup wedstrijden eigenlijk niet hadden moeten worden uitgezonden in het belang van het nationale voetbal. Overigens zal nog moeten blijken of, bij een beperking van voetbalverslagen voor de tele visie, de publieke belangstelling zal stijgen En voor het overige, mijnheer v. d. Voort, ik zei het al in het begin: u weet wel beter En vooral, zorg dat je er bij komt! TIJN MIDDENDORP Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer G- Lagers in de ouderdom van 72 jaar. Gerard Lagers trad reeds in 1916 tot onze gelederen toe en verdedigde voornamelijk in de lagere elftallen de Ajax-kleuren. In oktober 1966 vierde hij zijn 50-jarig lidmaatschap, bij welke gelegenheid hij de Gouden Ajax-Speld ontving. Wij zullen een goede herinnering aan hem bewaren. Bestuur AFC Ajax SAMENSTELLING VAN DE LEDENRAAD AANVULLING ADRESLIJST 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. Amsterdam-1018 Amsterdam-1009 Amsterdam-1011 Amsterdam-1006 Badhoevedorp A. R. Been, Pakingehof 25 J. de Boer Sr., Beethovenstraat 221 D. J. Boering, A. J. Ernststraat 805 A. Boerkoel, Joh. v. d. Waalsstraat 34 J. A. Bouwens, Havikstraat 26 W. F. C. Bruijnesteijn, Middenweg 107a Amsterdam' 1006 Mr. dr. E. W. Catz, De Lairessestraat 149 hs. Amsterdam-1007 P. van Deijck Sr., Hunzestraat 118-1 Amsterdam-1010 F. Dukker Sr., Maasstraat 192-111 Amsterdam-1010 A. W. v. Dijk, Sara Burgerhartstraat 74 Amsterdam-1015 G. Fischer, Doddendael 109 Amsterdam-1011 C. C. Kamlag, Max Planckstraat 12 Amsterdam-1006 G. P. Keizer, Minervalaan 12 Amsterdam-1009 N. Klok Jr., Verloren Einde 333 Kwadijk M. J. Koolhaas, Laan van Helende Meesters 49 Amstelveen Breda Badhoevedorp Amsterdam-1006 Amsterdam-1002 Ir. J. Lambregts, Lassuslaan 6 M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20 J. Neefjes, Edisonstraat 24 W. F. Schoevaart, Reguliersgracht 112 J. H. Potharst, 2e v. d. Helststraat 29-II Amsterdam-1008 H. A. Smit, Alb. Magnushof 8 W. F. Volkers, Rijnstraat 206 bv. A. de Wit, Scholeksterlaan 50 Drs. L. M. van Wijk, Fideliolaan 80 Amsterdam-1016 Amsterdam-1010 Vinkeveen Amstelveen DANKBETUIGING Mevrouw De Wit verzocht ons langs deze weg, mede namens de kinderen en verdere familieleden, haar dank te betuigen jegens de velen, die bij het overlijden van haar man, Arie de Wit Sr., zoveel blijken van belangstelling en deelneming hebben betoond. 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 23