onze amateurs door: W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Ajax 3 speelde in de moeilijke uitwedstrijd tegen Stormvogels 2 in IJmuiden met 11 gelijk. Kort na het begin doelpuntte Rolf Grootenboer na een free-kick tegen onze rechtervleugelverde diger Wim Gietman. Tot tien minuten voor tijd bteef de stand ongewijzigd. Een misverstand in onze verdediging bij een corner werd door Stormvogels bekwaam afgestraft. Eindstand 1 1. In een door ons goed gespeelde wedstrijd tegen AFC 2 behaalde ons elftal een verdiende 10 overwinning. Als Vrouwe Fortuna ons iets gunstiger tegemoet was getreden, had de uitslag waar schijnlijk een betere afspiegeling weergegeven van de krachts verhoudingen. Een kwartier voor tijd rondde onze linksbuiten Jan van Doorn een mooie voorzet van Freek Post met een on houdbare kopbal af (10). Aan de Multatuliweg werd het een boeiend duel tegen SDW 2. Een van de uitblinkers was Jan de Koning, die door zijn bekeken spel en zuivere passes rust bracht in het elftal; met zijn inzicht en routine is hij een geduchte versterking voor ons eerste amateurelftal. Ton Meijers benutte voor rust een dieptepass en reageerde na de thee attent op een terugspringende bal van de keeper. De schoonheidsprijs was voor Hans Gerritse, die met een magnifieke kopstoot de SDW-goalie kansloos liet. Ajax 4 Tegen het hooggeplaatste Vitesse '22 werd een 22 gelijkspel bereikt. Gezien de eerste wedstrijd een redelijk resultaat en de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat deze uitslag de juiste was. In Koog a.d. Zaan tegen KFC was ons vierde elftal veel sterker dan de tegenstander, vooral in de tweede helft. Na een opgelo pen achterstand bracht Jan Ferron, nog voor rust, de stand uit een penalty op gelijke voet. Verder kwamen wij helaas niet. Op vallend was de uitstekende leiding van scheidsrechter L. C. de Heer uit Schagen. In Zandvoort tegen de Zandvoortmeeuwen werd het wederom een draw (11). Alhoewel wij ook in deze wedstrijd weer over heersten, liet onze voorhoede te veel kansen liggen. Jammer dat deze wedstrijd, mede door een zwakke leiding, in de tweede helft ontsierd werd door enkele incidenten. Een positief punt was het uitstekende reageren van Eddie Kuyper bij een verkeerde terugspeelbal van de Zandvoortdefensie. Uit een zeer moeilijke hoek scoorde hij op technische wijze. Op eigen veld kregen wij een 12 nederlaag te slikken tegen HSV 2. In dit geval zou een gelijkspel zeker op zijn plaats zijn geweest. Eén van de kernpunten bij dit elftal is o.i. het on geregelde bezoek aan de training. Duidelijk blijkt 's zondags dat het verband tussen de verschillende linies te veel te wensen overlaat. Dat het elftal wèl goals kan maken en ook beter kan spelen, bleek in de vriendschappelijke wedstrijd in Roelofarendsveen tegen DOSR waar, op een redelijk goed bespeelbaar veld, een eindstand van 51 werd bereikt. Een woord van dank in deze gaat nog uit naar het bestuur van DOSR, o.l.v. voorzitter H. M. L. van Duijkeren, voor de geweldige ontvangst. Ajax 5 speelde in de uitwedstrijd tegen ZSGO 3 zonder zwakke mo menten. Vanaf het eerste fluitsignaal werd de tegenstander in de verdediging gedrukt. Harry Premseler verraste eerst de te ver voor zijn doel staande keeper met een boogbal, vervolgens maakte Max Vischschoonmaker de tweede goal en in de tweede helft vond Rob Rein de juiste weg (03). De thuiswedstrijd tegen Vespucci 3 leverde onverwacht grote problemen op. In de uitwedstrijd hadden wij destijds incompleet met 43 verloren en alles werd er op gezet om revanche te nemen, zeker nu ook Vespucci met een onvolledig elftal moest beginnen. Maar 't wilde niet lukken en toen Vespucci na twintig minuten wel met elf man in het veld stond, deprimeerde dit onze spelers zo, dat ze steeds nerveuzer gingen spelen. Pas heel ver in de tweede helft wist Wim Muller van Moppes te scoren, maar toen nog bleef het tot het eind onzeker of de twee punten in de Meer zouden blijven. Tegen kampioenskandidaat Slotervaart 2 werd met het kleinst mogelijke verschil verloren. Helaas moet dit elftal het de laatste weken stellen zonder echte centrumverdedigers en ging dat tot nu toe, laten we zeggen: vrij aardig, tegen Slotervaart was het funest. We moesten onze middenveldspelers te veel terughouden, waardoor we aanvallend te zwak bleven. Toch deden zich wel enkele kansen voor, omdat Slotervaart ook constant een man ver terughield. Juist in deze wedstrijd bleek weer eens over duidelijk wat een nadeel het dit jaar voor 't vijfde is, dat het vierde elftal slechter draait. Steunpilaren als Klitsie, De Jong en Wiffrie moesten wegens blessures en schorsingen het vierde aanvullen. Ajax 6 boekte in deze maand een nederlaag, een gelijk spel en een over winning. Na een verlies in de laatste minuten tegen SC Oriënt (10) aan de Overkant van het IJ, herstelde dit elftal zich zeer verdienstelijk door aan de Kruislaan DJK met 21 te klop pen. Ron Cohen, gelegenheidsrechtsbuiten, en Theo van Haarlem zorgden voor de beide goals. Tegen het boven in de ranglijst verkerende FIT 2 werd met 22 gelijkgespeeld, nadat we met de rust nog tegen een 20 achterstand hadden aangekeken. Theo van Haarlem en de zeer actieve Anton Bouwman schoten echter de balans nog in evenwicht. De paal stond ons in de laatste seconden nog in de weg, want anders had deze prestatie nog meer glans gekregen. Het is verheugend dat dit team, met zijn toch overwegend niet meer zo jonge spelers, zo'n plaats inneemt in deze sterke klasse. Elftalleider A. W. v. Dijk is er erg mee in zijn nopjes. HEET VAN DE NAALD Uit Düsseldorf bereikte ons zojuist de lijst met deelnemende clubs aan het 29e internationale jeugdvoetbaltoernooi van Turu 1880. Behalve de organiserende vereniging zullen deel nemen: 1. HSV Hamburg, winnaar va 1972 - Duitsland 2. Schalke '04 - Duitsland 3. SV Kaiserslautern - Duitsland 4. Derby County - Engeland 5. Hajduk Split - Joegoslavië 6. St. Etienne - Frankrijk 7. Ajax - Nederland tt Wilt u Ajax voortaan beter AUTOSHOP beluisteren? Zet dan VOXSON x TS~\D STEREO APPARATUUR IN UW WAGEN Hoofdweg 298-300 Telefoon 18 31 00 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 13