open brief aan jos coler Ajax Autorijschool dit seizoen daarin opnieuw een rol van betekenis willen gaan vervullen. Zo ook in de huidige strijd om de Europa Cup I. Wat de eredivisie aangaat, Excelsior, dat gezien zijn plaats op de ranglijst de clubnaam toch al geen eer aan doet, kreeg aan de Middenweg van Cruyff c.s. met maar liefst 8O op de voet balbroek, wat voldoende was om onze totaal-score op 507 te brengen Wat dat betreft, hebben we het vorig jaar alweer overtroffen. Het resultaat tegen Excelsior alsmede het voor de tijd van het jaar vrij gunstige weer gedurende de voorafgaande dagen, was voor velen in den lande aanleiding toch nog de avond van woens dag 29 november jl. te benutten om in het Olympisch Stadion de wedstrijd AjaxCSKA te gaan zien. Zag het er aanvankelijk met de kaartverkoop niet zo best uit, uiteindelijk kregen we toch nog zo'n 45.000 mensen binnen de muren. Helaas waren de weersomstandigheden gedurende de wedstrijd niet best We zagen Ajax met 3O winnen, maar het was, vooral in de tweede helft, geen grootse vertoning. Gerrie Mühren miste een strafschop en kon er daarna moeilijk weer ,,in" komen. Piet Keizer, hard werkend, had weinig geluk, maar wat wel de hoofd oorzaak van de teleurstelling was, was de combinatie scheids- rechter-grensrechter, die werkelijk van de buitenspelregel weinig of geen kaas gegeten had. Belachelijk was dat in meerdere ge vallen, vooral bij de werkelijk schitterende kopbal, waarmede Barry Hulshoff het vierde doelpunt scoorde. Zelfs tot verwonde ring van de CSKA-spelers werd deze goal afgekeurd. Hoewel op het laatst een paar Bulgaren zich in het veld moeilijk konden beheersen, waarvan o.a. Rep ingevallen voor Piet Kei zer, maar o.i. te laaten Johan Neeskens het slachtoffer werden, werd de ontmoeting in goede verstandhouding gespeeld en bleken ook buiten de krijtlijnen de mensen onder leiding van dr. Boskov prettig in de omgang. Aldus hebben we ons tussen de laatste ,,acht" genesteld, we zeiden het de vorige keer reeds: een select gezelschap, waarvan we op 14 februari 1973 na de loting in Frankfurt weten wie- tegen-wie in de kwartfinale uitkomt. Of we zondags daarop (3 december) toch enigerlei reactie ondervonden van de ontmoeting tegen de Bulgaren het leek er wel op. Nu is Sparta gewoonlijk geen katje om zonder hand schoenen aan te pakken en is speciaal tegen Ajax de inzet altijd groot. Maar in deze wedstrijd .hadden" Cruyff c.s. het niet; vooral de tweede helft was niet bijster opwekkend. Hoewel door een fraai genomen vrije schop door Piet Keizer we wel aan de leiding kwamen, was het juist vóór de thee gelijk (11), waarbij onze verdediging niet vrij uit ging. En we dachten dat dat ook met de twee andere doelpunten het geval was, al had Bosveld bij no. 3 (binnenkant paal er in) zeker ook wel het nodige geluk aan zijn kant. Zaterdagmiddag 25 november arriveerde St. Nicolaas, geflan keerd door zijn trouwe helper Piet zwart als de nacht"), in het Ajax-Stadion, zijnde het jaarlijkse bezoek aan de jeugdigste Ajax-Jeugd. Gehuld in het indrukwekkende gewaad van de Spaanse bisschop ook zijn ,,hulp" was zeer fraai uitgedost sprak de oude man (,,Hoe oud ik wel ben weet ik nietmaar wel oud, héél oud, hoewel ik me zo niet voelvriendelijke maar ook vermanende woorden tot deze en gene. Met Den nis Tjepkema aan de projector werden deze middag bovendien tekenfilms e.d. vertoond, terwijl de heer Ferron en zijn staf zorgden voor koek-en-zopie. Een geslaagde middag, waaruit niettemin de conclusie voort vloeide dat de Jeugdcommissie voornemens is, het feest volgend jaar eens in een andere vorm te presenteren. Secretaris Jan Westrik was namens het bestuur aanwezig. Van het B-elftal goede berichten: een 51 -overwinning op de FC Dordrecht uit, een 5O-zege op Sparta B thuis (Kleton scoorde vier maal!). Een verslag van de wedstrijd tegen de Rotterdammers, gemaakt door Cas Bollen, vindt u verder op. Het loopt dus prima. Beste Jos, Het is mij een behoefte, mede namens de andere bestuursleden, ook in ons clubblad enige woorden te wijden aan je afscheid als voorzitter van de sectie Betaald Voetbal. Jij en ik hebben in het verleden op vergaderingen nog weieens onenigheid gehad, vooral bij zaken, die volgens Ajax vernieu wingen behoefden; ik denk hierbij o.a. aan de reglementswijzi gingen, waarbij spelers uit hoofde van hun optreden in het Neder lands Elftal gestraft, hiervan geen nadeel ondervinden ten aan zien van de werkzaamheden spelenvoor hun club En zo waren er meer onderwerpen. Ik zou je willen bedanken voor al datgene dat jij voor de KNVB en voor de Nederlandse voetbalsport in het bijzonder hebt gedaan. In de loop der jaren heb ik je op verschillende vergaderingen weieens kwaad gezien, ik zag je ook vaak emotioneel, maar je bleef altijd, wat je blijkbaar bij je geboorte hebt meegekregen: gentleman van top tot teen. Dat na die vergaderingen dan mijn medebestuursleden en ik altijd weer op prettige wijze met je konden praten over tal van aangelegenheden, waarbij je blijk gaf met een geweldige kennis van zaken te kunnen oordelen, werd door ons op hoge prijs gesteld. Dat je voor je zo waardevolle werkzaamheden bent onderschei den en je een waardig afscheid hebt gehad van de KNVB, komt je van harte toe. Wij hopen gaarne, nu je wat meer tijd hebt gekregen en jouw bemoeienissen zich alleen tot UEFA-zaken beperken, je, meer dan vroeger bij Ajax-wedstrijd en te ontmoeten, zoals je je trou wens altijd van een welkom in de Ajax-kring verzekerd kunt houden. Jos, nogmaals, hartelijk dank voor alles. JAAP VAN PRAAG Wijzen wij u verder nog op het Amateur- en het Jeugdnieuws, alsmede het bericht aangaande de Kienavond op 22 decem ber a.s. in ons Stadion. Denkt u er wel aan: alléén op vertoon van diploma wordt toegang verleend. Dan willen we eindigen met u allen prettige feestdagen toe te wensen (het zit goed dit jaar) en een goede jaarwisseling; over een voorspoedig 1973 spraken we reeds in de aanhef. Met dank voor uw aandacht. T. M. Sr. Wij lessen in Datsun - VW DAF Middenweg 163 - Telefoon 35 48 88 „Bij Ajax beter geslaagd" en Opel Kadett 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 3