AMSTEL !v BIER 35 jaar supportersvereniging aiistelb&ovwsri| zit of staat graag laag. Onlangs is een Federatie van Supporters Verenigingen opgericht en mogelijk dat langs deze weg voor een betere verdeling van de toegangskaartjes gezorgd kan worden. Wie de Ajax-supportersclub heeft opgericht? Gek hè, maar dat weet ik niet. Het moet een (onbekende) grootheid geweest zijn; 45 mensen is inderdaad niet veel, maar met één bus kunnen we er niet zo gek veel mensen bij hebben. Natuurlijk is iedereen welkom, maar wij moeten er financieel natuurlijk wel uitspringen. Stel dat je een bus hebt van 55 mensen en het ledenaantal groeit tot 58, dan kan voor die drie overblijvers moeilijk een aparte bus rijden. Maar als het zover is, zien we wel weer Hoe je lid kan worden? Heel simpel, even bellen of schrijven naar de heer Kruse, Frambozenlaan 13 in Amsterdam-Noord (tel. 277739). Het entreegeld is 40 gulden en de contributie 120 gulden per jaar. Dat lijkt misschien erg veel, maar als ik je vertel dat wij over het laatste jaar precies 100 gulden over hielden, dan kan men toch niet zeggen dat wij verdienen. In ruil voor de financiën kan men gratis met de bus mee naar iedere uitwedstrijd in Nederland plus dat men een kaartje ontvangt tot 4 gulden. Daarbuiten worden er allerlei andere reizen georgani seerd, maar de heer Kruse kan daar alles over vertellen. Maar nu moet ik gaan, want ik zie dat de mensen hun jas gaan aantrekken. Zeg, bedankt voor de belangstelling en maak er maar wat moois van. Waar komt dit nu in? Ajax-Nieuws en Programma Nou, wie weet, gaan we ooit nog eens met twee bussen TIJN MIDDENDORP Weinigen zullen er iets van gemerkt hebben, maar 18 novem ber jl. viel er bij Ajax iets te vieren. Op die datum namelijk bestond de Ajax-supportersvereniging maar liefst 35 jaar. Ondanks deze respectabele leeftijd weet niet iedereen dat Ajax een supportersvereniging heeft. Hetgeen ook wel blijkt uit het aantal leden: nl. 45, verdeeld in 11 dames en 34 heren. Dit geringe aantal staat in schrille tegenstelling tot het vrij grote aantal Ajax-aanhangers dat bij iedere uitwedstrijd aanwezig is. Reden te meer om eens nader met de supportersclub kennis te maken en wel via voorzitter en reisleider Jo Westrik, broer van onze secretaris. „Maar dat heeft verder geen enkele consequentie," zegt ons „slachtoffer" als wij een uur voor de aanvang AjaxFC Den Bosch in de bestuurskamer een kort gesprek hebben. „Velen denken natuurlijk dat ik wel wat via hem (Jan - Red.) kan rege len, maar daar voelt hij noch ik iets voor. Ik doe mijn werk als voorzitter en reisleider zo goed mogelijk, zonder verdere preten ties. Inderdaad bestaan we eerdaags 35 jaar. Op 17 november, maar we vieren het de 18de. Tja, wat zijn onze bezigheden? Natuurlijk in de eerste plaats het bezoeken van iedere uitwed strijd van Ajax. Altijd met de bus. Hoewel, we zijn één keer met een rondvaartboot geweest, naar RCH in Heemstede. Maar dat is al lang geleden. Tegenwoordig altijd met de bus. Vertrek Lin- naeusstraat. Onze groep bestaat voor het merendeel uit wat oudere mensen; we hebben echtparen die al meer dan twintig jaar lid zijn. Ik niet, hoor. Hoe lang? Weet ik niet, maar toch zeker al een jaar of tien. Onderweg naar een uitwedstrijd wordt er meestal wel een keer gestopt. Men kan dan wat eten of drinken. Altijd wel een pro bleem waar gestopt moet worden; zoveel mensen zoveel menin gen. Maar daar krijg je wel ervaring in. Nee, dat is niet ons grootste probleem. Waar we het meest mee zitten is de soort kaartjes die wij krijgen. Meestal zijn dat niet de allerbeste, vaak ook niet genummerd, zodat wij wel verplicht zijn zeer vroeg in het stadion van de tegenstander aanwezig te zijn, want niemand 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 16