onze amateurs BROEKTIEK Slijterij-Wijnhandel De (Jnie door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Wij willen ditmaal beginnen een verzuim goed te maken. In ons vorige overzicht zijn wij vergeten te vermelden, dat onze jeugdige keeper Nico Verschut in de oefenwedstrijd tegen De Meer zo ongelukkig ten val kwam dat hij een been brak. Gelukkig hebben we vernomen dat hij inmiddels aan de beterende hand is en wij hopen hem binnenkort weer tussen de palen te zien. Competitie 1972-1973 Ajax 3 leed in de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Volendam 3 een 3O-nederlaag. Een kwartier voor tijd was de stand nog dubbelblank. Een wat ongelukkige samenloop van omstandig heden leverde een doelpunt op voor Volendam. Toen moesten wij risico's nemen en als zo vaak, vielen de doelpunten toen weer aan de voor ons verkeerde kant. Het was een goede wedstrijd, onder ideale weersomstandigheden op het fraaie hoofdveld van de oranjehemden gespeeld. In een erg slechte wedstrijd werden de beide punten tegen DCG 2 verdeeld. Het bleef 00. De week daarop echter revancheerden onze jongens zich, door op het prachtige eerste veld van Haarlem een dusdanig spel letje te spelen dat de roodbroeken uiteindelijk nog blij mochten zijn met het 11 gelijke spel. Uit een fraaie combinatie op de rechtervleugel kwam de bal bij Hans de Vos die beheerst scoorde. Diep in de tweede helft kwam de gelijkmaker uit een afstandsschot, dat onze keeper enigszins verraste. De ontmoeting tegen het veel zwakkere Zilvermeeuwen 2 stond weer op een veel lager peil. Wij beheersten de wedstrijd vol komen, maar vergaten dit in doelpunten uit te drukken. Eerst tien minuten voor tijd wist aanvoerder Rolf Grootenboer de score te openen (10). Ondanks aanwijzingen en waarschuwingen van de trainer bleef onze verdediging niet attent genoeg en scoorden de Zaandammers enkele minuten voor tijd de gelijk maker. Arie van Eyden had echter geen zin in een zoveelste draw en ging mee naar voren, waarbij hij bijna in het laatste fluitsignaal toch de overwinning nog zeker stelde. Ajax 4 krijgt op het ogenblik zware klappen te verwerken. Het kampt nogal met blessures, zodat er bijna iedere week een ander elftal het veld in moet. Toch krijgt dit elftal wel kansen, maar de inzet is zeker nog niet optimaal. Wij hopen dat daar spoedig verandering in gaat komen, want de plaats die men thans inneemt is ver beneden hun stand. Van Zandvoortmeeuwen werd met 31 gewonnen. Jan Ferron en Cees Boot brachten ons voor rust op 20. In de tweede helft werd het eerst 21 uit een dubieuze penalty en kort voor tijd viel de mooiste goal toen Jan Hoopman een bal op kniehoogte ineens in de verste hoek knalde. Van Volendam 4 werd wat ongelukkig met 21 verloren. Wel hadden we met de rust door Jan Hoopman nog een 1O-voor sprong, maar in de tweede helft sloegen de Volendammers terug en wisten tenslotte nog met 21 te winnen, mede doordat Franklin Francis helaas in de laatste minuut de kans van de dag miste doordat zijn schot geen kracht genoeg had. Onze doel man en René van Beek waren ditmaal de uitblinkers. Van Zeeburgia 2 verloren we met 10. Volgens elftalleider A. R. Been speelden Teun Bogaard, Johnny Scheeres en Jan Ferron een goede wedstrijd. Helaas liet de voorhoede het echter afweten. Ook de uitwedstrijd te Beverwijk tegen De Kennemers 2 leverde ons geen punten op. Ons inziens zouden de prestaties van dit team zich in stijgende lijn bewegen als sommige spelers de training wat intensiever bezochten. Ajax 5 behaalde de volle winst uit drie wedstrijden. Tegen de kampioen van verleden jaar, Sporting Zuid 2, werd een 32- zege behaald. In een goede wedstrijd scoorden Frans Grooten boer, Jan Fleysman en Wim Muller van Moppes. Kort voor rust moest laatstgenoemde wegens een blessure uitvallen. Tegen Neerlandia 2 werd het een regelmatige 4O-overwinning. Jan Fleysman, Frans Grootenboer, Harry Premseler en Rob van Dekken vonden het net, terwijl Ruud Wiffrie op het middenveld heer en meester was. Doelman Loek Kuypers deed zijn weinige werk feilloos. De uitwedstrijd tegen Roda '23 leverde een moeizame 21- overwinning op. Na een spoedig opgelopen achterstand maakte Tom Kamlag uit een voorzet van Harry Premseler gelijk. Halver wege de tweede helft kopte Max Premseler een fraai trekballe- tje van Max Vischschoonmaker goed in. Willem Meester hield de volle winst vast, toen hij kort voor tijd een zeker doelpunt, uit een afstandsschot, uit de bovenhoek ranselde. Ajax 6 streed met wisselend succes. Van Schellingwoude 2 werd met 62 verloren. Harry Sacksioni en Ab Post scoorden, maar Schellingwoude had een bijzonder produktieve dag. Van DCG 2 werd met 21 gewonnen. Heel verstandig werd gebruik gemaakt van de lengte van Ab Post, die met twee fraaie kopballen scoorde. Tegen DEC 2 werd in de eerste helft met 30 afstand genomen door treffers van Harry Sacksioni, Rob Lissauer en Theo van Haarlem. Het bleek echter niet genoeg. In de tweede helft ging men het in de achterhoede te gemakkelijk opnemen. Er werden fouten gemaakt waardoor DEC nog langszij kon komen. Klaas Schill, de keeper van de Juniores A, speelde een goede wed strijd. Van Ahrends werd in de laatste minuut met 10 verloren. Jam mer dat enkele spelers in deze wedstrijd niet de juiste instelling toonden. Zij treffen daarmee niet alleen zichzelf, maar vooral het elftal. In het volgende clubblad zullen we weer een standenoverzicht opnemen. W. W. Wassenaar Albert Cuypstraat 206 - Amsterdam Telefoon 72 49 05 Donderdagsavonds geopend De zaak met de enorme sortering Bols - De Kuyper Legner - Levert Floryn - Bokma etc. etc. Herengracht 24 - Weesp - Telefoon 02940-1 3879 MODERNE BROEKENMODE VOOR DAMES. HEREN EN KINDEREN 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 8