b-praat Ajax Autorijschool Wij lessen in Datsun - VW DAF Middenweg 163 - Telefoon 354888 „Bij Ajax beter geslaagd" en Opel Kadett Onze Reserves blijven tot nu toe hun spel om de bovenste plaats meespelen. Een belangrijke ontmoeting was die tegen Feyenoord B, hetgeen ook bleek uit de belangstelling. De ploeg der Rotterdammers was op volle oorlogssterkte, o.a. met Van Duyvenbode, Schoen maker, Bosgieter en andere prominenten. Onze jongens hebben vooral in de tweede helft zeer sterk ge speeld en dat uiteindelijk een stand van 22 werd bereikt, was voor de gasten méér dan waarop zij voetbal-technisch recht hadden. Slechts door harde „tackles" konden zij staande blijven, hetgeen Van Duyvenbode en Bosgieter op een waarschuwing kwam te staan. De week er op volgde de teleurstelling: van Volendam B werd met 31 verloren, ondanks deelname van enkele onzer A-selec- tiespelers. Vooral in het eerste kwartier lagen er voor Ajax kansen; de gebruikelijke honger in de aanvangsfase naar een goal. Maar daartegenover stond een vooral tactisch knap spelend Volendam. Na 11 gelijk kwam de tweede treffer voor de thuisclub (al of niet buitenspel) in een periode van niet al te grote aanvals- kracht en dat zette meteen een domper op de onzen. Zoals gezegd, het werd uiteindelijk 31 voor de wijdbroeken. Wel tegen Telstar B aan de Middenweg toonden de Ajax reser ves dat ze toch niet voor niets in de hogere regionen verkeren. Goede inzet en volle concentratie vormden de basis van een uitstekende 41-overwinning, waarmede ons B-team, uitstekend voetballend, de IJmuidenaren overtrof. In deze wedstrijd viel vooral de goede spelverdeling van Berend Kist op. De big-match: Ajax BFC Den Haag B. Een strijd om de voorlopige bovenste plaats. Zeker vereiste deze wedstrijd de nodige concentratie, inzet, kort om de zgn. „op-pep", omdat, wetende dat de bezoekers een groot aantal A-spelers in hun elftal zouden opnemen, het anders strijden voor een bij voorbaat verloren zaak ging worden. Welnu, alle lof voor de wijze waarop het gehele elftal de 30- zege heeft bevochten. Een ieder heeft geknokt voor wat hij waard was en dat was deze middag behoorlijk. Tja, en dan is het jammer dat je een week later aan leider Boer- koel moet vragen, wat nu de oorzaak geweest is van die 10- nederlaag in Alkmaar tegen het B-elftal van AZ '67 Het begon prima een goed draaiend elftal vele kansen in de eerste 20 minuten, maar de rust was (nog) 00. In de tweede helft een enerverend duel, dat uiteindelijk echter uit de hand liep van de bijzonder zwak leidende scheidsrechter. Gevolg: een gooi- en smijtpartij. In deze periode slaagde de thuisclub erin te scoren en aldus de beide punten in de Kaasstad te houden. Dat een en ander echter zeker aanleiding kan zijn te consta teren, dat na zo'n enorme „actie" als tegen de Hagenaars, het Alkmaarse resultaat een „reactie" is, en zo'n jong, nog wat onervaren elftal kan overkomen, zien we het vertrouwen, dat we eerder in ons B-elftal uitspraken, zeker bewaarheid als we de uitslag FC Twente BAjax B bekijken Met een maar liefst 61-zege werd in een uiteraard blijde, ja geweldige stemming de terugreis naar good old Mokum aanvaard. Zeer koud en mistig was het in de textielstad. De wedstrijd stond onder leiding van scheidsrechter Elzinga uit Groningen, voor wie van beide partijen niets dan lof voor de wijze waarop hij de fluit hanteerde. Ons team, waarin vooral Van Gaal excelleerde, speelde een prachtige partij voetbal. Met alle respect voor onze tegenstan ders, maar tegen dit Ajax B had men geen antwoord. Met de rust was het reeds 30 door doelpunten van Kist, Van Gaal en Schoonewille. De gehele tweede helft werd met hetzelfde elan gestreden en waren het Gerrie Kleton en (wederom) Van Gaal die er 50 van maakten, alvorens de gastheren de eer konden redden. Maar Stol vond, dat we daar weer wat tegenover moesten stellen en maakte het halve dozijn vol. Wel, het zal in het bijzonder leider Boerkoel alsmede trainer Bob Haarms deugd hebben gedaan zulk een eenheid in het veld te hebben kunnen aanschouwen. Veel succes verder; dat velen vooral bij de thuiswedstrij den hiervan getuige zullen willen zijn SR Een herstellende Jan Mulder leest het Cupnummer, na ons succes in Londen tegen Panathinaikos (1971) MEDEDELING INGEVOLGE HET BEPAALDE IN ARTIKEL 14 HR Ontzet uit het lidmaatschap wegens wanbetaling: A. A. M. Knyn. De Secretaris 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 7