kroniek ajax-nieuws Zoals u zult bemerken, zijn de uitgaven van oktober en novem ber 1972 samengevoegd in één clubblad. Zeker u hebt gelijk als u reageert met: dat is meer voorgekomen. We hadden echter deze en gene juist zo plechtig beloofd ons strikt aan de maan delijkse verschijning van het Ajax-Nieuws te zullen houden en daarom willen we toch enige rekening-en-verantwoording af leggen Wat in geen jaren is voorgekomen: bij Drukkerij Grafica zóveel zieken, de baas himself incluis, waardoor er een ,,file" van werk ontstond, wat een enorme vertraging gaf. Verder, gelijk algemeen bekend mag worden verondersteld, vond op 30 oktober jl. een bijeenkomst van de Ledenraad plaats en daarover wilden we ook nog iets zeggen. Ditmaal en dat was dan een bijzonderheid, omdat het de eerste keer was in het achtjarig bestaan van dit college een verzoek uit de kring van de Ledenraad zelve. Daartoe was een brief gezonden aan het bestuur, ondertekend door acht leden van de Ledenraad (artikel 38 van het Huishoudelijk Reglement) t.w. (in alfabetische volgorde) D. J. Boering, P. van Deyck Sr., G. Fischer, M. J. W. Middendorp, J. H. Potharst, WF. Schoe- vaart, W. F. Volkers en A. de Wit Jr. Het doel van de vergadering was te discussiëren over enkele aangelegenheden uit het recente verleden, o.m. berichten in de pers, interviews e.d. betreffende (en ook uitgaande van) o.a. Salo Muller, dr. Rolink, trainer Kovacs e.a. Alles een karakter CSKAAjax 13 - Eén van Acht (Sjakie) Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1972/1973 - Oktober/November 1972 - No. 3 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 794820 Druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet reeds 1 december a.s., in verband met de Kerst- en Nieuwjaarsdrukte bij de Posterijen, op het redactie-adres aanwezig zijn. Foto omslag Entree dragend, naar het oordeel van de Ledenraad, van primair belang, om daarover eens van gedachten te wisselen. Deze overigens goed bedoelde opzet verkreeg echter een scha duwzijde, toen bleek dat een onzer dagbladen op een of andere wijze van het voornemen tot de bijeenkomst lucht" had ge kregen en daar nu (ge-)misbruik van maakte door op een bij zonder afkeurenswaardige wijze, ja, tegenover het bestuur zelfs beledigend, daar melding van te maken. Daar zulks vooral bij de bestuursleden uiteraard wrevel verwekte en ook de redactie van de brief hier en daar kritiek had, werd besloten dat, namens de Ledenraad, ter vergadering een inleiding zou worden gehouden (voorafgaande aan de dis cussie duswaarin het oogmerk van de initiatiefnemers: slechts behoefte te hebben aan een openhartig gesprek over zaken van puur interne aard en beslist niet om het bestuur op het matje te roepen duidelijk zou worden verklaard. Aldus geschiedde en gezegd kan worden, dat de woorden van deze naar gene zijde van de bestuurstafel aan hun doel beant woordden en de sfeer een milder aanzien gaven. Zoniet direct op alle punten tot overeenstemming kon worden gekomen, bepaalde aangelegenheden nog verder zullen worden bekeken, kon aan het einde van de bijeenkomst aan de pers een communiqué worden verstrekt, waaruit bleek dat de Ledenraad zich achter het bestuur verklaarde. Het was zeer zeker een nuttige vergadering. Dachten we, dat het Zuidamerikaanse avontuur, met name de strijd om de Wereldbeker, voor ons dankzij een goede voor bereiding met minder kleerscheuren zou aflopen dan zulks bij voorgangers als Feyenoord, Benfica, Celtic e.a. het geval was geweest, als we aan de 2O-nederlaag in de Kuip en een gelijk verlies tegen NAC denken, wel, dan moeten we vaststellen dat we toch ergens ,,tol" moesten betalen. Vier punten in de huidige

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 2