O'jihJL c(ü Cjii/iïJL De kampioen van het vorige jaar, Dries Blankert, zakte wat af en de zo bekende vangers, de gebroeders Hoopman, moes ten het ook afleggen. De verzorging tijdens het vissen was deze keer wel heel erg goed. 's Morgens vroeg al aan de koffie, en op het visland, tussen de visperiodes in, bier, chocomelk, sinas, stukken leverworst, osseworst, ham, kaas en de grote onverwachte verrassing: er kwam een boot met warme koffie en heer lijke broodjes, verzorgd door de familie Hein, u kent ze nog wel, de gewezen pach ters van het Olympisch Stadion-buffet. Bijgestaan door de dames La Fleur en Zevenboom. Dit was werkelijk een groot gebeuren, want er moest nog altijd circa 25 minuten gevaren worden om op de plaats van bestemming te komen. Over opoffering gesproken. Eén surveillant misten wij helaas, namelijk Karei van de Toorren. Het team bestond nu uit La Fleur, Karei van Mourik, Frans Louwaard, Cor Timman en Frans de Breet. Ome Bram Jansen had weer ontzettend zijn best gedaan; om 4 uur op, om het krentenbrood te smeren, de dranken en worst te verzorgen. De heerlijke leverworst was een traktatie van Dries Blankert. Wat hebben we gesmuld. De stek waar we hebben gevist was uit gezocht door onze experts Harry Hoop man, Bram Jansen en Cor La Fleur. De wormen en hengels waren weer ter be schikking gesteld door Evert Borman, die nog wat witjes zag van de inspanning om zijn afgebrande zaak in de Jan Evertsen- straat weer klaar te krijgen. Het is gelukt; inmiddels was de feestelijke opening. De terugtocht met de touringcar was voor ons Ajax-mensen wat minder plezierig, ge zien het radioverslag van de wedstrijd NACAjax. Met de rust ging het nog, maar toen? Het kon de stemming niet drukken van deze echte Ajax-mensen, die ook regel matig de clubavonden bezoeken. Is er eigenlijk wel een tweede club in Holland, die zulk een clubavond-bezoek heeft? De leiding schijnt het toch wel heel goed te doen; er zijn ook regelmatig bijzondere avonden, b.v. opening, pasen, pinksteren, kerst- en kienavonden, jaar in jaar uit. Wat de feestavond betreft, we waren bij Peter Post, de keizer van de wielerbaan. Nou, dat was hij ook met het eten-en- drinken. Wat was muziekje, Harry de werd gelanceerd: Ajax. Alles werd leuk afgewisseld: happie eten, 12. dansen, slokkie drinken, dansen, „prijzie" 13. krijgen, dansen enz. Tante Leen zingen, 14. dan weer dansen, grote baars prijs, polo- 15. naise. O ja zeg, die grote baars werd 16. even door de minder grote Corrie Deegen 17. eruit geramd! Hij was er bang van (voor 18. de prijs niet). 19. De tafels voor het diner waren een lust 20. voor het oog; prachtig gedecoreerd met 21. diverse bloemstukken, geschonken door 22. het controle-commissielid en bloemist Wil- 23. lem Koek. Wat de prijzen betreft, dat is 24. bij een gebeurtenis als deze altijd een 25. wonderlijke zaak; 17 mensen kregen een 26. poolprijs. Verder voor alle dames iets, en 27. alle vissers, naargelang de vangst. 28. Bram Jansen, Harry Hoopman en Evert 29. Borman kregen nog voor hun regelmatige 30. verdiensten een bowlingkegel met bloe- 31. men. Er waren geen bestuursleden, wat 32. jammer is, want het is toch nog echt wel 33. een „band" zo'n clubavond. 34. Opvallend was het ook, dat er veel jonge 35. vissers mee waren, die met hun dames 36. gezellig aan één tafel waren geplaatst. 37. Die tafel-indeling was heel goed gezien, 38. iedereen tevreden. 39. Er werd door de Clubavondcommissie 40. weer zeer veel werk verricht, een prestatie 41. die respect afdwingt. De voorzitter (nog) 42. Cor La Fleur kan weer tevreden zijn, hoe- 43. wel hij het woord zo af en toe aan Karei 44. van Mourik gaf. Zou het er toch van 45. komen, Cor, ga je het een beetje kalmer 46. aan doen? Denk er om, je hebt veel voor 47. de club gedaan, maar gezondheid gaat 48. boven al. 49. Namens ons allen werden er nog fruit manden naar de heren Karei v. d. Toorren en Gerrit Heemskerk (in het ziekenhuis) gezonden. Van harte beterschap, heren. Al met al, heren van de Clubavond-com missie, bedankt voor deze door velen de mooiste visdag van Ajax genoemd en tot het volgend jaar. Dank u. W. MEESTER Hier volgen nog de uitslagen: het weer sfeervol. Een leuk en natuurlijk Tante Leen met Groot. De nieuwste schlager Ik ben mesjoqqe met 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. H. de Groot H. Hessels W. Meester Sr. J. Ledegang H. Hoopman W. Meester Jr. Bastiaans P. van Deyck C. Deegen C. van Alten A. Blankert 28 27 22 21 21 20 18 17 17 17 16 F. Jansen Jr. 15 Rettich 15 W. van Oostrum 14 E. Borman 14 J. Hoopman 13 F. Hazendonk 12 A. Jansen Sr. 12 W. Hoopman 11 A. Verkaart 11 C. van Dekken 10 O. Keyser 10 W. Koek 9 F. Jubels Jr. 9 F. Lindeman 8 L. Sunder 8 Raatsie 8 H. Stam 8 D. Bindt 8 J. Keereweer 8 Tjepkema 8 H. Spraakman 8 P. Mendes 7 C. Welling 7 H. Blomvliet 7 P. Breurken 7 W. Zevenboom 7 J. Bindt 6 F. Dukker 6 J. Krikke 6 L. Sacksioni 6 T. Alleman 5 Bloemendaal 4 J. Isaaks 2 W. Jubels Sr. 2 C. Geelkerken 2 S. Pardoen 2 G. Fischer 1 Bieshaar kwam niet vissen, toch een prijs PARFUM - LOTION Parfum v.a.f 10.50 Lotion v.a. f5,30 MÏ1LOT Paris (xfrt JlGLnt Importeur: B.I.E.O. - Amsterdam 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 17