de visdag 16 Toen het bekend werd, dat er weer gevist zou worden, kwam als vanouds het rumoer om een plaats als visser te veroveren. Want het aantal is nu een maal beperkt. En buiten deze plaats-strijd was er ook nog het gesprek over: het beter kunnen dan de ander. Weddenschap pen daarover aan de lopende band! En hoe liep dat allemaal af? Zoals gewoonlijk was (haast) iedereen op tijd en daar ging de bus, in de ochtend zon, naar het heerlijke frisse mooie An- dijk. Onderweg even de „pool" invullen, en als je goed luisterde, hadden ze alle maal gewonnen. De uitrusting van de viskleding gaat ook crescendo; want wat zou u zeggen van een visser met een grijze hoge hoed, één met een pinkelhoutje en één met lakschoe nen. Het leek wel een modeshow: alle merken, alle kleuren. Er was dit keer ook een boottocht aan verbonden, welke op de heenreis zeer vlot en rustig verliep. Maar terug, toen een ieder de spanning van de vangst kwijt was, leek het wel op een zeeslag. De kogels waarmede werd geschoten wa ren met water gevulde plastic zakjes, zo dat er geen „dooien" vielen, maar wel „natten". Helaas moest door een of an dere oorzaak de grijze hoge hoed te water geraken, en toen bleek daaronder Piet van Deyck gezeten te hebben. De tweede boot, die op-sleep van de eerste voer, was op een gegeven moment los gemaakt, en daar dreven dan de arme vissers zon der zeeman of kompas in de sloot tussen de boerenkool. De ware visser, de grote man van de Club van 100, de grote musicus-arrangeur-pro- gramma-maker enz. enz. onze Harry de Groot won in grote stijl de eerste prijs, op de voet gevolgd door Hans Hessels. Beelden uit de clubavond-bijeenkomsten elke vrijdagavond in ons Stadion. Een oude uitspraak: „Ais u komt is het pas gezellig" is nog steeds nieuw. Ook de Toto-Commissie is aanwezig, zo dat u gemakkelijk uw pool-formulier kunt inleveren. Komt, ziet en overtuigt u!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 16