quartet in a(jax) majeur! Rembrandtsplein 44 Amsterdam-Holland telefoon (020)-23 36 57 We hopen u in de toekomst ook eens wat meer van de Ajax- hope, met name: de pupillen zelf te laten horen. Om te beginnen is hier een verslag van Maurice van Zijst over de wedstrijd AjaxTDO. Maurice Het plensde van de regen. Vele toeschouwers zaten in het club huis. Allemaal gewapend met een paraplu. Toen kwam Ajax het veld op. De eerste helft van de wedstrijd stond ik reserve. Ik hoorde van meneer Deegen dat ik dit verslag moest schrijven. Dus ik lette extra op. In de vierde minuut scoorde Holshuysen beheerst. Het werd uiteindelijk 120. De mensen gingen naar binnen en Ajax en TDO ook. Ik was de tel van de doelpunten kwijt. In de tweede helft viel ik in voor Paulus. De dertiende goal werd er door Rhode gezet, het zag er rooskleurig uit voor ons. Ik zelf scoorde ook een doelpunt. De einduitslag werd 180 voor ons. Het was een inmaakpartij. Het publiek was versopt en verzopen. Iedereen maakte dat ie binnenkwam. Het was een matige wed strijd. Maurice van Zijst Uit een „reportage" van Bob Haarms (Jr.) we menen deze naam eerder gehoord te hebben citeren we: als meneer Deegen ons niet had opgejut, hadden we niet met 80 gewonnen en ik hoop dat we de volgende wedstrijd tegen OVVO ook hebben, dan ben ik méér tevreden dan we nu met 80 winnen. En heb ik ook aan mijn Vader te danken, dat ik zo'n goeie voetballer ben geworden Nou, Vader Bob, wat zeg je van zo'n knul? Dat fraaie Zuidamerikaans avontuur Is goed afgelopen, ja maar 't was wel duur Als naar die Wereldbeker je even staart, Dan denk je: Was dit al die soesa nou waard?? Qua voetbal stelde 't toch maar héél weinig voor. En hoeveel geld ging daar nu wel mee teloor? Enfin, 't is maar goed, dat men nu alles weet, 't Bracht minimaal vreugd tegen maximaal leed! Na deze ontboez'ming wat vrolijker kout. Ons Ajax bestaat uit de goede soort hout. Welk elftal heeft nu in één seizoen er nu ooit Zo'n berg hoge ogen in 't voetbal gegooid?? Afdelingskampioen met veel overmacht, De KNVB-Beker mee thuisgebracht, Daarna de Europa Cup mooi ingepikt, Op Wereldcup óók nog succesvol gemikt!!! Dat alles heeft Ajax toch maar gepresteerd! Wat hebben die knapen zich kranig geweerd! Een moordsucces, Kovacs, ook dankzij het bestuur! Dit blijv', naar wij hopen, nog zéér lang van duur. Blijf schenken ons, Ajax, uw voetbal zo schoon. Laat voeren uw spelpeil steeds weer boventoon! Bezorg uw publiek vaak een voetbalfestijn. Dan voelt het zich trots Rood-Wit-aanhang te zijn! WH. Dronkers 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 13