De A3 speelde een gemakkelijke wedstrijd bij De Meer. De ont moeting werd gekenmerkt door de goede mentaliteit van de Ajax-jongens. In de tweede helft hadden ze duidelijk de scheids rechter tegen, maar Ajax beheerste zich goed. De tegenpartij was niet sterk, zodat het een regelmatige overwinning werd met doelpunten van Koperdraat (2 penalties), Van Kerkwijk (2x) en Van Schuffelen. Eindstnd 25 voor Ajax. De BI speelde tegen AFC. Door twee grote fouten in de Ajax- achterhoede werd het 20 voor de rood-zwarten. De Cl won verdiend van koploper DCG. In de eerste helft twee mooie en gave doelpunten van Timmerman en Meyer. In de tweede helft passeerde Klokkenbrink, uit een vrije trap buiten het strafschopgebied, de DCG-doelman kansloos. Kort voor tijd redde DCG de eer door een tegendoelpunt. Door deze over winning bleef het elftal ongeslagen aan de kop. De C2 en C3 verloren hun wedstrijd, resp. van Rood Wit (70) en OVVO (10), waarbij de aantekening dat de C3 te hoog is ingedeeld en fysieke kracht te kort komt. WOENSDAGAVOND 4 OKTOBER Go Ahead Eagles AlAjax Al In een vriendschappelijke lichtwedstrijd kwam Ajax al na vier minuten achter. Door goed spel werd deze stand, voor rust, omgezet in een 31-voorsprong voor de onzen. De makers van de doelpunten waren Koeman (prachtig doelpunt ineens op de slof), Stol en Van Dord (penalty). In de tweede helft verslapte Ajax en kon Go Ahead Eagles nog op gelijke hoogte komen (33). Het was een goede wedstrijd van beide kanten. ZONDAG 8 OKTOBER De Al speelde in Zaandam tegen ZVV. Ajax was veel sterker. Paal en lat redden ZVV voor de ondergang. Toch kwamen we achter met 10 door een strafschop. Staats maakte voor rust 12 met twee kopballen. Na rust rondde Vaz Nunes een mooie aanval via Buma af (13). Door een fout in de achterhoede kwam ZVV zelfs nog tot 23. Vervolgens stopte v. d. Linden een strafschop. Lonhard besliste de wedstrijd door er 24 van te maken. Het was een verdiende uitslag. De A2 kwam in het veld tegen St. Pancratius. Ajax speelde de eerste helft slap. Daarna werd er pas gevoetbald. Dit is al meer gebeurd, maar nu ging het fout. Veel gemiste kansen. Na een kwartier stonden die onzen al met 02 achter. In de tweede helft maakte Ajax het enige doelpunt uit een strafschop, zodat de einduitslag 12 voor St. Pancratius was. De A3 speelde tegen Wilskracht/SNL. Ajax kwam eerst met 01 achter, maar ging daarna in het offensief. Koperdraat maakte gelijk en voor rust werd het nog 21. De A3 speelde nu een goede wedstrijd. Na rust werd de strijd geconsolideerd. Bruynesteyn maakte er nog 31 van met een prachtig doelpunt. Koperdraat en Van Schuffelen vielen op door goed spel. De BI won, in een goede wedstrijd, met 3O van SDW. De B2 leed een geduchte nederlaag bij DWS (50). De B3 won de moeilijke uitwedstrijd tegen De Meteoor B1 met 01 door een doelpunt van Klaassen. De B3 is na vijf wedstrij den nog steeds zonder verliespunten. De C2 speelde een goede uitwedstrijd bij Slotervaart. Er was subliem samenspel en daardoor won Ajax met 03. Een fysiek zwakker Ajax (C3) kwam op ongelukkige wijze in de eerste helft achter met 20 (twee keer buitenspel) tegen De Meer C1. In de tweede helft werd het zelfs 30, doordat Ajax ver opdrong en aanval op aanval ondernam op het vijandelijke doel. Dit werd uiteindelijk beloond met twee doelpunten. De eindstand was 32 voor De Meer. De C4 won met ruime cijfers (06) te Weesp van Rapiditas. ZONDAG 15 OKTOBER De Al in het veld tegen RCH begon met goed voetbal, maar dit resulteerde (wederom) niet in het maken van doelpunten. Na 15 minuten scoorde Buma de eerste goal. Op slag van rust maakte RCH op gelukkige wijze 11, via de voet van Lonhard. Na rust ging Ajax krampachtig voetballen; ongeveer 10 minuten voor tijd scoorde Bijvank het winnende doelpunt met een af standsschot. Hierna heeft v. d. Linden ons voor een gelijk spel behoed. Een compliment voor het spel van Dave Endt. In de uitwedstrijd tegen Geuzenveld begon de A2 met goed voetbal. Dit leidde echter, ondanks een groot overwicht, niet tot doelpunten. Er kwamen enige blessures, w.o. doelman Salz, door het harde spel van Geuzenveld. In de tweede helft had Ajax het spel volledig in handen. Dit leidde tot maar één doel punt (01) door een prima spelende Koperdraat. De A3 bracht een grote overwinning mee vanuit Amsterdam- Noord. Het werd een 72-overwinning tegen Rood Wit A. Door goed spel won Ajax BI van WA. De wedstrijd werd ge kenmerkt door zeer zwakke, vrouwelijke leiding (dus met recht: het zwakke geslacht - Red.). De spelers van WA vergaten zich zelf, waardoor de voetbalprestaties achteruit gingen en Ajax steeds beter werd. Het werd 04 voor Ajax. De B2 won in een regelmatige wedstrijd met 20 van De Vole- wijckers. De B3 zegevierde met 40 over Sporting Zuid. Deze stand werd bij rust al bereikt. Ajax had een groot veldoverwicht. Na de thee wilde de B3 het doelgemiddelde opvijzelen, maar door goed keeperswerk van de doelman van Sporting Zuid lukte dit niet. Een zeer goed spelende Cl overspeelde een zwak SDW. Het regende doelpunten, waardoor de eindstand 121 werd. De C1 blijft nog steeds ongeslagen. Bravo! In een gelijkopgaande wedstrijd speelde de C2 tegen OWO C1 met 11 gelijk. De overwinning werd ons onthouden door de scheidsrechter, die een goed doelpunt afkeurde wegens buiten spel. De C3 speelde tegen Rapiditas C1. Een fysiek sterker en nog ongeslagen Rapiditas (C1) kreeg geen kans te scoren. Voor Ajax was dit een grote verdienste. De C3 gaf goed partij en heeft tot het laatste moment alles gegeven. De stand bleef dus dubbelblank (0—0). Bij Madjoe speelde de C4 een goede wedstrijd. De tegenstand was erg zwak. De ruststand was 03 en de eindstand 17. Het vijfde doelpunt (Claus) was zeer mooi. ZONDAG 22 OKTOBER Een trieste dag voor de Al. In Haarlem moest Ajax aantreden tegen de club van die naam. Beide ploegen hadden nog maar één verliespunt. Het beloofde dus een spannend duel te worden. Helaas voor Ajax werd het dit niet. Voor rust kwamen we al met 20 achter door een veel beter en feller voetballend Haar lem. Daarna bouwde de thuisclub de voorsprong nog verder uit. Frans Post kon de eer nog redden, waardoor de eindstand 51 werd. Ajax werd op alle fronten verslagen. In deze wedstrijd kwamen duidelijk een paar zwakke punten bij ons team aan het licht. De BI speelde uit tegen De Spartaan. Ajax won de wedstrijd met 02 door twee doelpunten van Kok. De B2 speelde uit tegen Uithoorn. Met de rust stond Ajax met 10 achter door een penalty. Na rust maakte Klaassen er 11 van. De weersomstandigheden (regen en harde wind) waren van dien aard dat goed voetbal niet mogelijk was. De B3 behaalde de zevende overwinning in de uitwedstrijd bij De Spartaan. Ajax kwam in de eerste helft achter door een foutje van keeper Schippers. Deze herstelde zich goed door een penalty te stoppen. Met de rust stond Ajax al met 12 voor. 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 11