kort verslag jaarvergadering ledenraad 1Opening Voorzitter Van Praag opent omstreeks kwart over acht de ver gadering met een woord van welkom, speciaal gericht tot de ere-leden G. de Jongh en R. P. J. Vunderink en de bestuursleden J. Hordijk en A. Kraan. Hij deelt mede, dat er bericht van verhindering is ontvangen van de leden D. J. Boering, mr. dr. E. W. Catz, M. J. Koolhaas en W. F. Volkers. De heer G. P. Keizer is zonder bericht afwezig. Ere-voorzitter Marius Koolhaas, die wegens ziekte de vergade ring niet kan bijwonen, wenst hij een spoedig algeheel herstel toe. Hij kan zijn openingswoord kort houden, want de aanwezigen hebben allen het jaarverslag van de secretaris reeds thuis ont vangen en straks zal de penningmeester zijn financieel verslag voorlezen. Hij herinnert aan de geweldige successen in het afgelopen sei zoen behaald en het in gebruiknemen van de verlichtingsinstalla tie. Van nature een optimist zijnde verwacht hij weer een goed seizoen, vooral in financieel opzicht. Hij herdenkt de overledenen met een korte stilte, waarbij hij speciaal enige woorden wijdt aan de ere-leden Couton en Roodenburgh, die voor Ajax van grote betekenis zijn geweest. Voorlopig wil hij het hierbij laten en verklaart de vergadering voor geopend. 2. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede dat er een brief is ingekomen van mr. dr. Catz, waarin deze mededeelt dat beide plaatsvervangen de voorzitters van de Ledenraad met vakantie zijn en dat zij suggereren om bij het punt Bestuursverkiezing, omdat de voor zitter aftredend is, de hamer tijdelijk over te geven aan de heer C. H. Geudeker. De Structuurcommissie heeft d.d. 8 augustus 1972 een rapport uitgebracht. Besloten wordt dat dit zal worden behandeld als eerste punt bij de rondvraag. 3. Notulen van de vergadering van 17 februari 1972 De heer De Wit Jr. wijst op een kleine onjuistheid op bladzijde 5, tweede alinea. Overigens worden de notulen goedgekeurd en door de voorzitter gearresteerd, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. 4. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1 juli 1971 tot en met 30 juni 1972 De voorzitter zegt dat hij het persoonlijk een prachtig verslag vindt, maar dat hij toch wil vragen of er iemand is, die op- of aanmerkingen heeft. De heer P. van Deijck zegt dat het langzamerhand de gewoonte was geworden, dat op dit punt aangekomen ere-voorzitter Marius Koolhaas het woord vroeg. Nu deze niet aanwezig is, wil hij het deze keer van hem overnemen. Naar zijn mening is het een fan tastisch jaarverslag. De vergadering geeft door applaus te ken nen het daarmede eens te zijn. De voorzitter feliciteert de secretaris met dit prachtig stuk werk. 5. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1 juli 1971 tot en met 30 juni 1972 De voorzitter vraagt stilte en tevens de oren goed te luisteren te leggen bij het voorlezen van het financieel verslag door de penningmeester. Na voorlezing volgt applaus uit de vergadering. Nadat de heer Timman de vragen, gesteld door de leden P. van Deijck, A. W. van Dijk, G. Fischer, ir. J. Lambregts, J. Neefjes en F. Dukker, naar hun genoegen heeft beantwoord, feliciteert de voorzitter hem met zijn prachtig verslag en zijn financieel beleid. 6. Verslag van de Financiële Commissie De heer Bouwens leest het rapport voor van de Financiële Com missie. Hierin stond onder meer: ,,Wij adviseren u derhalve het bestuur décharge te verlenen voor het door hun gevoerde finan ciële beleid". En de vergadering volgde dit advies op. 7. Vaststelling van de door de Financiële Commissie goedgekeurde begroting Penningmeester Timman zegt dat het altijd moeilijk is om een begroting te maken en vooral voor een voetbalvereniging, maar het staat nu eenmaal in het huishoudelijk reglement en zullen wij ons er dus aan moeten houden. Na voorlezing van de begroting wordt deze na een korte discussie conform vastgesteld. 7a. Het bestuur stelt voor de afdeling honkbal aan het eind van het lopende seizoen op te heffen De heer Timman zegt dat nog maar slechts 2 werkende leden deel uitmaken van de honkbalafdeling. De overige leden zijn aangetrokken als honkballers en daarna buitengewoon lid ge maakt. De afdeling honkbal voldoet daardoor niet meer aan het bepaalde in het huishoudelijk reglement. Gezien de ontwikkeling van het honkbal (er zijn reeds sponsors), zal dit hoe langer hoe meer naar een prof-status toegaan. De kosten stijgen ieder jaar belangrijk en hij is van mening dat het binnenkort 100.000, per jaar gaat kosten willen we hoofdklasser blijven. Een dergelijk bedrag kan beter worden besteed aan het amateur-voetbal en daarom heeft het bestuur voorgesteld om de honkbalafdeling op te heffen. De leiders van de afdeling honkbal zijn op een bestuursvergade- 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 9