AjaxIndependiente - John Rep gaat de voorsprong vergroten doch daar waren we te moe voor en prefereerden het bed. Dinsdagmiddag opnieuw lunch: thans aan geboden door de Erven Lucas Bols. Mag ik hieraan direct toevoegen dat de directie van Lucas Bols als het ware onze rechterhand is geweest. Van alles maar dan ook alles heeft men voor ons gedaan. De heer Bierens de Haan, de directeur, en vele anderen hebben ons verzorgd op een wijze: grandioos! De dag daarop zaten we opnieuw aan een diner, aangeboden door de Argentijnse Voetbalbond en Independiente (u ziet, hoe druk we het met al die ontvangsten hadden), een allercharmantst diner, dat helaas een beetje werd gedrukt door het feit dat die morgen de heer v. d. Panne van Philips was ontvoerd. Ik heb daarover ook verschillende dingen in de pers gelezen, maar ik zou toch dui delijk willen stellen dat mij berichten heb ben bereikt van de zijde van Philips, ons buiten deze zaak te houden. Ik weet dat hier in Nederland ergens de opvatting is gelanceerd dat men het ons kwalijk zou nemen als we zouden spelen, maar als we ons nu alleen maar bij Philips houden, waar uitdrukkelijk gezegd wordt zélf deze zaak te willen regelen, kan met zekerheid gezegd worden dat als wij besloten zou den hebben niet te spelen dit meer kwaad dan goed had gedaan. Alles is gelukkig goed gekomen. De heer v. d. Panne is vijf minuten voor de wed strijd vrijgelaten en dat was voor ons een hele opluchting. Behoef ik verder over de wedstrijd zelf niets meer te zeggen, dan wil ik ons Zuidamerikaans avontuur besluiten met nog wel onze dank aan de Argentijnse politie voor hun prima begeleiding. En als we het dan toch over de politie hebben, dan mag ik die van Amsterdam zeker ook wel onze erkentelijkheid betuigen voor de zorg waarmede zij onze spelers e.a. na terugkomst in Amsterdam omringde. Als dit clubblad u bereikt is de wedstrijd in Amsterdam reeds gespeeld en weten we of we de zgn. Wereld-Beker al dan niet hebben gewonnen. Mocht dat wel ge lukken, wel, dan zou dat opnieuw een trofee zijn als resultaat van een geweldig seizoen 1971-1972 en tevens een be kroning voor de moed om de reis naar Argentinië te aanvaarden. Nog even terugkerend naar ons clubleven is gebleken dat Kick Geudeker niet meer terugkeert in de Ledenraad. Vanaf deze plaats wil ik hem bijzonder hartelijk dank zeggen voor de inbreng welke hij altijd in dit college heeft gehad. Had hij op andere wijze al een geweldige staat van dienst voor Ajax, dan dacht ik dat zijn verblijf in de Ledenraad een mooie afsluiting was van zijn activiteiten voor Ajax. Verder wil ik ook mijn verheugenis er over uitspreken dat met de intrede van drs. Van Wijk een jong lid in de Ledenraad gekozen is. Ik hoop dat dit een eerste stap zal zijn voor een verdere verjonging van de Leden raad, want dat is toch iets dat als nood zakelijk gezien moet worden voor de toe komst. Ik dacht dan ook dat bij een vol gende bijeenkomst van het College er eens over gepraat moet worden een leef tijdsgrens vast te stellen. Bijvoorbeeld, en naar mijn mening, zouden we daarbij de leeftijd van een rechter kunnen aanhou den: 70 jaar. Ik dacht dat dit een redelijke basis is. Ja en dan tot slot: we hebben in Rotter dam van Feyenoord verloren, waarvoor overigens geen excuus. Op deze dag had zij ongetwijfeld de betere ploeg en ver diende derhalve de punten volkomen. Overigens, de competitie is nog lang, we 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 7