van de voorzitter Mag ik beginnen mijn erkentelijkheid uit te spreken aan het adres van de heren van de Ledenraad, welke mij weer drie jaar het vertrouwen hebben gegeven om als voorzitter van Ajax te mogen fungeren. Gaarne hoop ik in de komende periode weer op de voortreffelijke medewerking van de andere bestuurs- en commissie leden e.a. te mogen rekenen, zonder welke „de baan" moeilijk zou zijn te volbrengen. Maar met de ervaring uit het verleden, knoop ik er gaarne weer drie jaar aan vast. Over de Zuidamerikaanse reis is natuur lijk heel veel te vertellen. Wat de vliegtocht zelf aangaat mag ik zeggen dat de MAC ons verblijf aan boord op alle mogelijke wijzen aangenaam heeft gemaakt. Ik heb niet alleen grote bewon dering gekregen voor de vliegers zelf maar ook en misschien nóg meer voor de purser en stewardessen, die ons verzorg den: niemand was iets teveel. Voortreffelijk. Overigens is het een ontstellend lange zit; we hebben onderweg wel tweemaal een „stop" gehad, maar dr. Rolink heeft ge lijk: het is een niet geheel verantwoorde onderneming met een elftal dat in de com petitie en in de strijd om de Europa-Cup gewikkeld is. Natuurlijk kan wel gezegd worden: had je het maar niet moeten doen, maar nu de inentingen tijdig waren getrof fen, konden we eigenlijk niet meer ont komen aan de grote druk van pers en publiek, ook al waren er hier bij, die vorig jaar achteraf verklaarden, dat we gelijk hadden door niet te gaan. We zijn nu echter een ervaring rijker en ik meen dat we ons voor de toekomst daarop moesten afstemmen. Aan het bestuur van Independiente alle lof voor de prachtige ontvangst. Direct na aankomst werden we naar ons hotel ge bracht en was het parool: slapen! Dat ging prima. De volgende dag zijn we meteen in de tredmolen gegaan van de aldaar geldende tijd. We hebben daarna vele ontvangsten ge had, uiteraard zonder de spelers. Uw be stuur heeft gerend van links naar rechts. Reeds de eerste middag hadden we al een lunch, aangeboden door Indepen diente, in aanwezigheid van de burge meester Erg leuk. Men wilde ons dezelfde avond óók nog laten aanzitten aan een diner van de pers, AjaxIndependiente (30) - Jolian Neeskens heeft gescoord 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 6