challenge européen voor ajax Donderdag 21 september jl. waren voorzitter Jaap van Praag in gezelschap van aanvoerder Piet Keizer en trainer-/coach Stefan Kovacs in Parijs, om aldaar de onderscheiding in ont vangst te nemen, behorende bij de verkiezing door het Franse sportblad „France Football" en de bekende Duitse firma Adidas van Ajax, de beste club van Europa 1972. De plechtigheid vond evenals vorig jaar (toen waren we er ook bij, tegelijk met Arsenal) plaats in de Salon des Pré-Catelan. Een zeer fraaie gouden beker, met voor elke speler een gouden medaille, werden daar in het Bois de Boulogne in ontvangst genomen. Volledigheidshalve zij nog vermeld dat tevens de Europese topscorers aanwezig waren voor hün eretekenen: de gouden schoen voor Gerd Müller (Bayern München), zilver voor An- toniades (Panathinaikos) en in het brons voor S. Centrac (OFK Belgrado), Francos Lee (Manchester City) en Joe Harper (Aberdeen). Barry en Kovacs het is gebeurd met de halve-finale de thuisspelende club daar wél zeggenschap over heeft; de finale wordt immers altijd op neutraal terrein gespeeld. Maar de strijd om de WERELD-CUP bevat nu eenmaal een thuis- én een uitwedstrijd en daarbij is ten aanzien van de belangen resp. nadelen voor de thuisclub (met betrekking tot uitzending van de wedstrijd) onvoldoende rekening gehouden. Uiteindelijk was het bestuur nu wel gedwongen zijn verzet op te geven; we hadden anders misschien nog de kans gelopen in con flict te komen met de buitenlandse tv-stations. Voorbij voorbij En nu het dan toch is mogen gelukken ook de vierde titel binnen te halen, we ons niet alleen WERELDKAMPIOEN 1972 kunnen noemen, doch tevens een resultaat hebben bereikt, dat nog nim mer, waar ook in Europa, ja wellicht nergens ter wereld (we zijn ten aanzien daarvan niet helemaal volledig geïnformeerd over b.v. Zuid-Amerika) werd gepresteerd, geeft dit wel een zekere voldoening mogen we eerlijk zijn: een gevoel van trots. Andermaal hebben de Meerse Helden van zich doen spre ken hun roemrijke mare bevestigd. Maar lang blijven we hierbij niet stilstaaan, nog minder gaan we er voldaan bij zitten. Een nieuwe competitie, een nieuwe Europa Cup een nieuwe KNVB-beker Ajax wil daar weer bij zijn. Dankzij de medewerking van ANP-Foto, de foto-redactie van ,,De Telegraaf" alsmede de activiteiten van Jan Mud, gepaard aan de altijd grote voortvarendheid van de heren Van Steen bergen c.s. hebben wij in dit nummer aan het veroveren van de Wereld Cup op bescheiden wijze de nodige aandacht kunnen geven. Naar uw zin, hopen we. T. M. Sr. Nationale Vreugde 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 5