Een verheugde captain Keizer ontvangt de Koninklijke felicitatie juli/augustus-uitgave bovendien was vergezeld van een keurig kleurrijk boekje, waarin de sportclub bij de aanvang van het nieuwe seizoen spelers, trainer(s), manager e.a. den volke pre senteert, vonden wij hierin een mooie gelegenheid tot het uit spreken van onze waardering en daarmede ons verzuim te her stellen. Vroegen we en met ons velen zich af, of de zo vermoeiende Zuidamerikaanse reis dan inderdaad zonder meer qua con ditie aan onze spelers was voorbij gegaan, we menen nu, na de wedstrijd tegen Feyenoord, verdiend door de Rotterdam mers met 20 gewonnen, te moeten constateren dat behalve het punt: onderschatting én het nadeel van de nog op halve kracht spelende Johan Cruyff en Horst Blankenburg, juist (ook) op dit abominabel slechte veld tegen een met volle inzet spelende tegenstander, de nog aanwezige vermoeidheid zeker méde een rol heeft gespeeld. In ons nadeel dan. Trouwens, medisch is bekend dat de reactie op inspanningen als waarover we hier praten, het dieper en bij herhaling van ook de reserves aanspreken der krachten, zich nimmer direct uit, doch pas later aan de dag treedt. Dat wordt dan veelal niet als een echte vermoeidheid aangevoeld, is echter wel terug te vinden in een zekere matheid c.q. minder scherp reageren. Geen excuus dit overigens ten aanzien van nogmaals het feit dat de twee punten terecht kwamen waar zij hoorden, wél een aan- zo niet térechtwijzing aan het adres van hen, die vorig jaar schreeuwden, waarom Ajax tóen op terecht medi sche bezwaren er van afzag de wedstrijd om de Wereld-Cup te spelen en die nu, na het treffen in de Rotterdamse Kuip, wéér brullen, thans vanwege de nederlaag Voetbal-enthousiasten Meer dan de voorgaande jaren zult u in dit clubblad kunnen lezen over zowel de Ledenraadvergadering als de jaarlijkse bij eenkomst van de leden. Deze en gene sprak er namelijk als eens eerder zijn teleurstel ling over uit dat, vooral van de Ledenraadvergadering, gewoon lijk zo weinig werd gepubliceerd. Wel, zij die deze opmerking plaatsten, hebben we al laten weten dat ze inderdaad gelijk hebben. Niet alles wat in de Ledenraad wordt besproken, komt voor publikatie in aanmerking, doch er blijft zeker voldoende over, waarop u gewoon recht hebt het ook te weten. All right; we hopen dat u deze keer al tevreden bent. De ontmoeting tegen de FC Groningen is er weer eens een ge weest die als wedstrijd in alle opzichten teleurstelde. Qua voetbal presteerden de Noordelingen weinig of niets; des te meer in bikkelhard en ongeoorloofd spel, waarvan o.a. Wim Suur- bier het slachtoffer werd (bloeditstorting in de lies). We herin neren ons uit vorige seizoenen al meer het optreden van de Groningers (nog onder de naam: GVAV) te hebben moeten be kritiseren. Toen werd ook een soort rugby (met: alles mag) gespeeld onder het motto: de tegenpartij belétten te spelen. Het had in ieder geval ook destijds met voetbal niets te maken. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 3