kroniek i J Kopij J Het waren me de weekjes wel, dié, gedurende het vierjaarlijkse sportfeest in München én voor Ajax op de in deze periode tevens voorkomende 6de september: IndependienteAjax 11 Zowel wat München betreft alsook de wedstrijd in de Argen tijnse hoofdstad kan worden geconstateerd, dat er weinig ver heffende spelletjes werden gespeeld Uiteraard laten we het droevig gebeuren rond de Israëlse deel- nemers(sters) e.a. hier buiten; dat is een hoofdstuk apart met zulke diepe en verachtelijke politieke achtergronden (en de poli tiek is vuildat we ons hiermede op door ons niet gewenst terrein zouden begeven. Alleen nog dit: als het dan volgens insiders zo is, dat politiek en sport in de toekomst niet meer los van elkaar te zien zullen zijn, berg dan die vlag met de vijf ringen maar op, laat de fakkel uit en eed en eer achterwege, kortom dan verder geen Spelen meer onder de fraaie leuzen van vriendschap en verbroedering. Daarom tevens niet, omdat de beroepssport nergens, derhalve ook op de Olympiade, niet meer weg te denken is En tenslotte: ieder land dat met de organisatie van de Olym pische Spelen wordt belast, wil dat wéér beter, royaler, groot ser en wat dies meer zij, doen dan zijn voorganger. Op deze wijze worden stadions gebouwd, dorpen" ingericht, kortom, worden er financiële bedragen in gestoken, zeg maar gerust: geldelijke offers gebracht, die niet verantwoord zijn. Laten we het maar gewoon bij de wereldkampioenschappen houden. En zo niet ieder jaar, dan déze eens per vier jaar. Per slot van rekening is het ook nog eens zo, dat tegenwoordig f i ajax-nieuws Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" 1 I Maandblad 1 Seizoen 1972/1973 - September - No. 2 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar j Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie j Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 794820 Druk J 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. voor het volgend nummer moet uiterlijk 20 oktober a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. Foto omslag De Wereld-Cup we hebben 'm en ook Hare Majesteit schijnt daar verheugd over te zijn. door het instellen van Europa-Cup(s) en andere internationale hoogtepunten per seizoen, men tóch wel aan zijn trekken komt. Zoals gezegd, viel er in Buenos Aires voor Ajax ook wel het een en ander te beleven. En niet dat dat altijd zo prettig was. Over het-reizen-en-verblijven kan onze voorzitter u meer en beter ver tellen dan wij; wat het Argentijnse avontuur zelve aangaat dus over naar Jaap van Praag (zie: Van de voorzitter). Zij op het thuisfront hebben in de nachtelijke uren vaak spijt gehad van hun opblijven; als wedstrijd was het gebeuren immers weinig het aanzien waard, voornamelijk veroorzaakt door het beslist ontoe laatbare spel der Zuidamerikanen. Dat was toch vriend en vijand duidelijk; zelfs de pers aldaar zij het dan niet unaniem gaf daaraan de schuld van de slechte vertoning en was en dit onverdeeld van oordeeb dat het beste spel door Keizer c.s. was gespeeld. En als dan een enkele Nederlandse reporter weet te vertellen, dat Ajax (óók) bikkelhard optrad... wat dacht deze edele man dan: was het dan maar beter geweest in schoon heid te sterven Je te laten afslachten Want gezien de blessures (ergste) van Cruyff en Blankenburg om van de rest nog maar te zwijgen hadden de gastheren het mes wel op tafel Laten we hopen dat het in Amsterdam wérkelijk een wedstrijd van wereldklasse wordt; o.i. heeft Independiente voldoende tech nische kwaliteiten om zonder lichamelijk geweld op waardige wijze partij te geven. Wat de competitie aangaat, zaterdagsavonds vóór het vertrek naar Buenos Aires speelden we in Eindhoven tegen PSV. Aan de hand van eerste resultaten der Philips-mensen kregen we de indruk dat de ploeg beter was dan vorig jaar. Nu, dat is er tegen Ajax toch niet geheel uitgekomen. We wonnen met 30, waar bij als bijzonderheid moet worden aangetekend, dat alle goals door Piet Keizer werden gescoord. Dat was dus een goede ,,afzet" vóór de wedstrijd op 6 septem ber in Buenos Aires. Zondags, na de terugkeer uit Argentinië, kwam NEC op bezoek. Altijd een gevaarlijke tegenstander, hoewel de eerste resultaten in dit seizoen nu niet direct groots te noemen zijn. Maar men verwachtte een nog zeer vermoeid Ajax binnen de krijtlijnen te zien aantreden en dat kon nu juist wel eens een kolfje naar de hand van de Nijmegenaren zijn. Bovendien ontbraken Cruyff en Blankenburg, terwijl enkele anderen ook nog met naweeën zaten Doch de mannen uit Noviomagum kregen al gauw in de gaten dat dit Ajax beslist (nog) geen lood in de schoenen had. Er ont plooide zich onder de goede leiding van ,,ref" Pijper een aardige wedstrijd waarin vóór de rust Arnold Mühren (invaller voor Johan) met een kopbal via een NEC-er scoorde. Na de thee was het eerst een aanvechtbaar hands"-geval in het beruchte Nijmeegse gebied, waardoor Gerrie Mühren zijn be kwaamheid vanaf de elf-meter-stip mocht tonen (20), daarna een formidabele kogel van Johan Neeskens, waarbij goalie Sobczak groggy" ter aarde zeeg (30) en tenslotte was het Sjaak Swart, die de belofte aan zijn ega (,,ik maak een goal vandaag"gestand deed; een loeiende kogel via de paal trof doel en zo kwam de eindstand op 40. Om nog even over NEC voort te gaan: gaarne zouden wij de redactie van ,,NEC-Flitsen"het clubblad der Nijmegenaren, eens een compliment voor hun uitstekend werk willen maken. Dat is reeds lang zo, dus zou een woord van lof dezerzijds eer der geuit hebben kunnen worden. Inderdaad. Nu ditmaal de 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 2