COCKY'S BAR Ajax Autorijschool Johan Neeskens Peter Steeman Meestal werk ik alleen 's middags op het stadion, maar in de vakantietijd zit ik er ook hele dagen. Of ik nog meer doe? Nou ja, ik doe zo'n beetje van alles. Bijvoorbeeld: de medische sport keuring. Ook nogal tijdrovend. Kijk, iedere speler die overgaat van pupil naar junior B en van junior B naar junior A en vandaar naar de senioren, moet voor de medische sportkeuring verschij nen. Dat zijn per jaar zo'n slordige 150 tot 160 jongens. Kost veel tijd om er voor te zorgen dat ze ook gekeurd worden. Er moet bijvoorbeeld door de speler zelf een formulier worden in gevuld, eventueel ondertekend door de ouders indien de speler minderjarig is, kost soms veel moeite de papieren weer terug te krijgen, dan controleren of de speler ook werkelijk naar de keu ring gaat, enz. enz. Ja, ja, tijdrovend! Het bijhouden van veroverde bekers, etc etc. doe ik ook. Ik heb een heel kaartsysteem aangelegd van alle gewonnen trofeeën. Wat in de prijzenkast staat is lang niet alles. O nee beneden staat nog zóveel, dat er waarschijnlijk nog wel zo'n kast mee zou kunnen worden gevuld. Hoeveel bekers we hebben? Geen idee nou ik schat toch zeker in de prijzenkast alléén zo'n slordige 500 en misschien een 400 beneden. Precies weet ik het niet, hoor. Ze zijn nog nooit geteld. Vaantjes, daar doe ik niets aan. Is niet te doen. Die dingen worden vaak smerig en vies, vooral als er geen plastic omzit, nee dat gaat niet. Drie keer per jaar worden de bekers, die in de prijzenkast staan, gepoetst. Daar help ik ook aan mee. Samen met een paar dames wordt alles schoongemaakt en opgedoft. Neemt een dag in be slag. Van negen tot half vijf. Moet toch allemaal worden bij gehouden. De Bordjesclub, ja, daar hoor ik ook bij. Je weet misschien wel, na 25 jaar lidmaatschap kan men lid worden van de Bordjes club. Dan ontvang je een eenvoudig bordje; bij veertig jaar een Delfts-blauw bordje, met o.m. je naam erop; bij 50 jaar de gouden speld; bij 60 jaar de gouden speld met een briljantje Verder zijn we nog niet. Iemand moet toch bijhouden wie alle maal hoe lang lid zijn. Nou ja, dat heb ik op mij genomen. Weet je wat ik ook wel eens doe? Gasten begeleiden. Sommige buitenlandse clubs appreciëren het bijzonder dat ze, in de tijd dat men hier is, begeleid worden. Een beetje wegwijs maken in Amsterdam, een rondvaart, een museum bezoeken, enz. Vooral clubs uit het Oostblok willen dat graag. Nou ja, je kan moeilijk van de voorzitter verlangen dat hij zomaar een dag of drie zijn werk laat liggen. Dus doe ik dat omdat ik er de tijd voor heb. Weet je, ik moet gewoon altijd iets om handen hebben. Ik kan niet stilzitten of b.v. met een boek of zo Mijn gezondheid laat gelukkig niets te wensen over, dus En ik doe het graag, heb er plezier in en zolang dat zo is ga ik er maar mee door. Als een soort tegenprestatie nodigt Ajax mij dan wel uit om mee te gaan op buitenlandse reizen. Zodoende ben ik bijvoorbeeld geweest naar Glasgow, Londen (2x), Istanbul, Dresden Nog wel meer, maar ik weet dat nu zo gauw niet. Ik waardeer die invitaties natuurlijk ten zeerste. Voldoening Het is al meer gezegd: Ajax is door de jaren heen altijd een goed geleide vereniging geweest waardoor er ook prestaties konden worden geleverd. Goede bestuursleden zijn erg belang rijk. Op tijd zorgen voor volwaardige plaatsvervangers is dan ook een eerste vereiste. Daar maak ik mij wel eens wat zorgen over. De animo is zeker minder dan vroeger hoewel ik herin ner mij nog goed dat ik, na vijftien jaar wedstrijdsecretaris te zijn geweest, tegen Jan Elzinga zei, er een beetje genoeg van te krijgen en of er niet iemand was, die mijn functie zou kunnen overnemen. Dat hoefde nu niet gelijk van de één op de andere dag, maar wat mij betrof mocht iemand anders mijn werk voort aan doen. Nou ja, je weet het, Jan kon niemand vinden en ik ben daarna nog negen jaar gebleven. Ik bedoel maar vroeger was dat óók niet makkelijk. Wij lessen in Datsun - VW DAF Middenweg 163 - Telefoon 35 48 88 ,,Bij Ajax beter geslaagd" en Opel Kadett Natuurlijk moet je van je werk voldoening hebben. Uiteindelijk niet. Persoonfijk heb ik, nu nóg, de voldoening in mijn werk. Ajax heeft dat ook altijd zeer gewaardeerd. Dat blijkt bijvoor beeld uit het feit, dat ik in 1953 Lid van Verdienste werd om vervolgens op 20 mei 1962 tot Erelid te worden benoemd. En als je dan nu ziet wat je club, wat Ajax geworden is: een begrip over de hele wereld, dan mag je toch ergens er wel een beetje trots op zijn daaraan meegewerkt te hebben. Zonder twijfel is Ajax een stuk van mijn leven geworden. Na 55 jaar lidmaat schap kan je dat toch wel zeggen. Ajax valt niet meer weg te denken. O ja, ik vergat nog dat ik ook lid ben van de Ledenraad, het hoogste Ajax-college. Toekomst De afgelopen jaren zijn wij natuurlijk erg verwend. Vanaf het tijdstip dat Rinus Michels als trainer bij Ajax zijn intrede deed is de club in enkele jaren tijds veranderd van een min of meer semi-prof- naar een echte volwaardige prof-club. Alles werd en wordt zakelijker, maar ook beter aangepakt. De club is zich onder de eerdergenoemde bekwame leiding van het bestuur nog meer gaan richten op de toekomst. Ajax begon in 1964/1965 aan de werkelijke opbouw van een hechte basis: internationaal volledig mee te tellen. Mij dunkt dat men daarin volledig is ge slaagd. De club behaalde de afgelopen jaren eerst onder Michels maar daarna ook onder Kovacs, optimale successen, bijna niet voor verbetering vatbaar. Als straks hopelijk de wereldbeker wordt binnengehaald, dan heeft de club alles veroverd wat er momenteel te winnen valt. Het bestuur beseft zeer goed dat de ontwikkeling niet mag stilstaan. Regeren is vooruitzien, zeker ook voor het bestuur van een profclub als Ajax. Het verleden heeft aangetoond dat we in het huidige bestuur ons volste vertrouwen kunnen hebben en mede gezien ons spelersmateriaal kan ik niet anders dan de toekomst met een gerust hart tegemoet zien. Ik hoop van ganser harte dat het Ajax net zo goed blijft gaan als de laatste jaren. En mocht er onverhoopt een periode aanbreken, waarin de successen wat uitblijven, dan zeker niet bij de pakken gaan neerzitten, maar het verloren terrein hérwinnen! Ajax zou Ajax niet zijn als dat niet zou lukken TIJN MIDDENDORP PEPERSTRAAT 5 ZAANDAM TEL. 02980-66758 DISCOTHEEK SNACKBAR LUNCHROOM en 27

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 27